10 років GeekHub: Як безкоштовні IT-курси змінюють життя черкащан (і не тільки)

Десять років пролетіли, як мить. Але за цей час ми провели тисячі лекцій та навчили сотні студентів. Ми ділилися знаннями, досвідом, перемогами та провалами. Ми намагалися дати черкащанам можливість змінити своє життя та пов'язати його з IT. 

Що вийшло з нашої натхненної роботи ви можете прочитати в цій статті та побачити в нашому ювілейному відео, наприкінці статті. Ділимося з вами історіями, які не просто зігрівають наші серця, а й мотивують пов'язати своє життя з GeekHub та IT.

GeekHub season 6 opening

Історія #1 - Олександр Грінь, 35 років, курс JavaScript

До Geekhub я не мав вищої освіти та повноцінної професії, тож заробляв де і як міг. Але з дитинства цікавився компами та всім, що з ними пов'язано. ІТ-простір манив мене. Перший раз на Geekhub я потрапив на сезон №3 - курс "FrontEnd & CMS". Але тоді мені, мабуть, не вистачило серйозності та зосередженості на меті, щоб отримати повноцінні знання та такий жаданий диплом.

Удруге я потрапив на Geekhub вже наступного, четвертого сезону як вільний слухач курсу QA. Там ще більше вдосконалив свої знання, але на повноцінну роботу так і не зміг влаштуватись.

Утретє (і востаннє) на Geekhub мені вдалося пробитись у восьмому сезоні, курс "JavaScript". Цього разу я вже постарався і виклався на повну. Тут я по-справжньому навчився гуглити "зі швидкістю світла" та здобувати знання з надр всесвітньої павутини, зосереджуватись на задачі й шукати рішення - його завжди можна придумати. Також я навчився не здаватись і не боятися засвоювати нові знання.

Технології вигадали такі ж люди, як ми, для того, щоб спростити нам життя :)
GeekHub season 3 graduation

Ще не завершивши навчання на Geekhub я потрапив на інтернатуру у компанію, де мене підхопив потік нових викликів, вражень та нових скілів. От уже весною буде 2 роки як я тут і працюю full-stack розробником. За цей час я навчився працювати в команді, вирішувати проблеми самотужки, вивчив ще одну мову програмування та декілька фреймворків, навчився писати тести, адмініструвати сервери та багато іншого, адже спектр моїх обов'язків дуже широкий. Майже щодня я отримую нові виклики та шукаю вирішення нових проблем. Я люблю свою роботу, мені цікаво те, чим я займаюсь та і винагорода дозволяє підтримувати гідний рівень життя для мене та моєї родини.

З впевненістю можу сказати, що курси Geekhub допомогли мені стати на ноги в професійному плані та дали змогу забезпечувати свою родину всім необхідним. А саме головне, вони дали мені змогу працювати на роботі від якої я отримую задоволення, на роботі, про яку я завжди мріяв. З Geekhub мрії збуваються, варто лише додати власне бажання і зусилля! Щиро вдячний організаторам та викладачам.

Історія #2 - Тетяна Медведко, випускниця курсу Project Management (PM)

Моя історія з GeekHub починається в далекому 2013 році. Після закінчення лінгвістичного факультету я рік пропрацювала за кордоном, і приїхала додому перепочити і подумати, ким я хочу стати, коли виросту:) Закохалась в програміста і лишилась в Черкасах. Роботи за моїм фахом на той час я не знайшла, а на GeekHubі якраз відкрили реєстрацію студентів.

І я подумала: "А чому б не спробувати?".

Я мала високий рівень англійської, і мені лишилось розібратись з технічною частиною, щоб вступити на Project management. Вивчати техчастину виявилось нелегко, адже рівень абстракції - просто височенний, і новачкові, у якого немає зовсім ніякого досвіду, потрібно добре попрацювати, щоб щось зрозуміти. Але я була налаштована рішуче, мала сильну підтримку, вклала достатньо часу в підготовку, і як результат вступила на 2 курси: Technical English і Project management. Обрала Project management. Дуже вдячна своїм менторам Ніку Курату і Альоні Власюк, завдяки яким почалась моя кар'єра в IT.

Якби не Geekhub, не знаю, де точно я була б, але однозначно не тут, де я є зараз.

GeekHub season 3 graduation

Одразу після отримання сертифікату я стала Junior project manager'ом в eKreative, за 2 роки виросла в провідного спеціаліста. Протягом довгого періоду працювала в адмін-команді GeekHub, щоб втілити в життя його основний принцип - Give back to the community. В один із сезонів разом з колегапи вела курс з Project management. Майже щороку проводжу відкриття і закриття сезону. Відчуваю неймовірну гордість за свою причетність до феномену GeekHub. В кар'єрному шляхові за 8 років я виросла від студента Geekhub до віце-президента з операційних питань в команді eKreative.

Історія #3 - Григорий Сиренок, випускник курсів Sales&Marketing та РМ

Пошел на курсы РМ просто из любопытства (пройду конкурс или нет). Хорошо подготовился и у меня вышло. Сами курсы были очень интересными, особенно когда начали работать с реальными проектами. Столкнулись с трудностями, которые было весело решать, познакомились с ребятами, с которыми до сих пор стараемся поддерживать отношения. После окончания курсов меня пригласила на собеседование небольшая компания у которой был клиент из Америки, которого некому было вести (предыдущий РМ уезжал за границу). Я проанализировал список задач и понял, что смогу настроить работу так, чтобы можно было совмещать с моей текущей. Работаю с этим клиентом до сих пор. Открыл для себя много нового в процессе. Понял, что мне нужно больше знаний в SEO и решил попробовать пройти и на эти курсы. Меня взяли вольным слушателем (спасибо). На реальном проекте попробовал себя в роли маркетолога и я считаю, что наша команда успешно справилась с задачей (менторы считают также). На этом проекте познакомился с ребятами которых тоже полюбил как и в прошлом сезоне. С этой командой сделали еще один сайт (уже после выпуска).

Считаю что курсы GeekHub - это очень хорошая возможность получить старт и развиваться дальше в новом направлении. Спасибо ребятам, которые придумали и воплотили в жизнь этот проект.
GeekHub season 7 graduation

Історія #4 - Кухаренко Богдан, випускник курсу CMS+Frontend

Закінчив 7 сезон Geekhub, курс CMS+Frontend. Дізнався про Geekhub з інтернету. Навчання було складним, але я не відступав і досяг свого!) Отримав сертифікат з найбільшим балом на курсі CMS+Frontend. Після випуску взяв участь у хакатоні від eKreative. Ми з командою його виграли, зайняли перше місце. Після цього компанія запропонувала інтернатуру, і ось вже 2.5 роки працюю в команді eKreative на одному з найважливіших проектів. Всім знайомим рекомендую ваші курси! 

Дякую команді Geekhub, що дали мені цю можливість і навчили всьому, щоб успішно стартувати свою кар'єру! ❤
GeekHub season 7 graduation

Історія #5 - Іван Подолян, курс РМ, співзасновник SMRNK, Promolod, Черкаський Інститут Міста.

Здається це був 2015 рік. Я пішов з інституту банківської справи й працював у маленькій компанії, що займалася обслуговуванням офісної техніки. Це була цікаво робота, але мало оплачувалася. Я подавався на Front End та PM, пройшов на обидва курси по тестах, тому прийшлося обирати. Віддав перевагу PM, адже відчував, що там більше челенджів. Я розумів, що тут буде важче, а це означає, що й розвиток буде. З багатьма викладачами я спілкуюся / працюю й сьогодні. Ще до закінчення GeekHub мене зхантив Юра Курат у свою компанію New Normal, там я працював PM-ом та паралельно закінчував курси. Скажу чесно, то було дуже важко: поєднувати роботу та навчання. На іспиті, відповідаючи на запитання викладачів, скільки я маю реалізованих проектів (або які я веду), я нарахував 11. Так, сам був в шоці :)

Geekhub став для мене поворотною точкою, захід в IT став для мене проривом у розвитку. Це було дуже потужно: в спілкуванні, розширенні горизонтів, світу. Прийшло відчуття, що світ поруч, на кінчиках пальців.
GeekHub season 6 graduation

Історія #6 - Einar Ericsson, випускник курсу PM

У багатьох моїх знайомих шлях до роботи у сфері інформаційних технологій був прямим і зрозумілим - університет, перші спроби в ІТ і нарешті працевлаштування джуном. І далі поступове зростання і підвищення кваліфікації.

Мій же шлях виявився більш звивистим і він на пряму пов'язаний з ГікХабом 🙂

Я працюю Менеджером проектів. І це спеціальність до якої мене тягнуло ще зі школи. Перше профільне навчання було досить специфічним - я потрапив в сержантську школу. Тут вчили командувати впевнено, чітко і гучно.

Далі був університет і багато, багато, багато теорії. Робота менеджером за спеціальністю ще із третього курсу і, нарешті: "Магістр економіки і управління"!

GeekHub season 7 opening

Робота була в великих компаніях, що займались продажем будівельних і оздоблювальних матеріалів. Дуже агресивна внутрішня конкуренція. Бюрократія і ситуативні союзи. Багато тренінгів, відряджень, переговорів з контрагентами.

Потім був власний бізнес. Продовження роботи із будівництвом і ремонтом… І врешті - ГікХаб!

На той момент вже більшість моїх знайомих працювали в ІТ. Їх робота здавалась якоюсь паралельною реальністю - нові технології, робота і відрядження, що пов'язані із закордоном. Високі зарплати і безкоштовна кава в офісі - все здавалось чимось нереальним. І головне, мабуть, те, що ця сфера не перетинається з корумпованими чиновниками…. Це було щось далеке і дивне.

Про ГікХаб мені розповіли знайомі й на вступних екзаменах я показав посередні результати. Досвід менеджмента у мене був чудовий, а от технічний бекграунд і англійська викликали сумніви. Звісно, я справді старанно готувався. Але Нік Курат все ж погодився взяти мене лише, як заочного слухача. Здається це був третій рік існування ГікХаб.

GeekHub season 7 graduation

Приблизно з середини курсу я паралельно із веденням своєї компанії влаштувався працювати в ІТ-компанію "Веб-кейт". Власник, Вова Дибенко, розумів кого він бере. Він дав мені шанс і невисоку зарплату. Треба сказати, що там я багато навчався. Дуже багато і старанно. У нас були чудові викладачі англійської і менеджменту.

З часом я вже почав працювати "на повну", а під час навчання у ГікХабі я познайомився з активними і чудовими людьми. Через півтора року із компаній "Веб-Кейт" виділився структурний підрозділ, що розробляв ігри і перейшов працювати туди. "Бідон-Геймс" з часом змінив власника, а я прийняв запрошення працювати на компанію "Трініті".

Ще через два роки ми заснували свою маленьку гейм-студію, де я працюю і понині. Єдине, чого я ніяк не міг зрозуміти за ці роки, - це те, чому я не пішов у ГікХаб і IT на два-три роки раніше.

Постійні виклики й необхідність навчатись новим технологіям, спілкування із людьми із всього світу. Знайомства із самими активними та творчими людьми Черкас - все це повністю змінило моє життя.

Коли мене питають що у мене цікавого, а я починаю розповідати про доповнену реальність, блокчейн, успіхи в вивченні Рубі чи ревенью, то я розумію що мої знання дещо поверхневі…В цій середі люди багато працюють і роблять багато безкорисливих вчинків. Подорожують і говорять про Штучний інтелект. Катаються на сапах і пропагують українські традиції.

Врешті-решт, як я писав вище - я досі не можу зрозуміти того, чому я не почав працювати як Менеджер ІТ проектів на три роки раніше. Успіху вам, люди ГікХаб!

GeekHub season 6 graduation

Історія #7 - Устименко Світлана, вільний слухач Sales & Marketing

Моя історія напевно не буде традиційною. По факту, я так і не навчалася толком на GeekHub. Але почнімо по черзі:

– моя перша спроба вступити на GeekHub була відразу після університету. Філологія мене трохи піднапрягала, хлопець підбив мене спробувати IT. Я дійсно старалась, розібратися. Тестування проходила на Frontend, не добрала кілька балів до співбесіди й пролетіла. Але ось ці базові знання, стали потім в нагоді))

– дубль два відбувся здається на 2-й рік існування курсу Sales&Marketing. Я працювала копіком і хотіла поглибити свої знання з маркетингу. Там ще пам'ятаю був чіткий нахил на SEO/PPC. І я пролетіла знову!!! Сходила до викладачів, попросилась бути вільним слухачем, але там також були свої правила відбору. Тому на жаль не стала я студентом. 

Напевно саме ця остання "невдача" стала найбільшим стимулом. 

Також коли спілкувалась із викладачами, то отримала кілька порад, де здобути необхідні знання, за що я їм дуже вдячна.

За той рік, я дуже виросла. Використала поради викладачів, знайшла купу джерел для інформації ат зрозуміла, куди я хочу рухатися в професійному розвитку. Пам'ятаю, що наступного року я знов спробувала вступити на GeekHub, і навіть стала вільним слухачем. Але вже на той момент я мала хороший бекграунд з практики та теорії. Звісно, на заняттях я відкрила для себе кілька цікавих моментів. Але так і не закінчила я той курс, отримала класний офер в київській агенції, тому соцпроект доробляла з колегою у віддаленому форматі.

GeekHub season 10 graduation

Що ж у результаті? Так, я не стала повноцінним студентом GeekHub, але саме провали стали мегастимулом до розвитку. Тому хочу сказати, всім тим, хто провалив чи ще провалить тестування - не чекайте наступного року, у вас є всі можливості отримати знання. GeekHub - це крутий трамплін можливостей, але вже якщо ви почали (підготувалися до тестування), то не опускайте руки після невдачі, а самостійно вивчайте те, що ви хотіли. По-перше, ви дізнаєтеся, чи вам подобається ця сфера, по-друге, за рік ви точно вивчите стільки нового, що або наступне тестування вам буде легким, або ви самостійно станете спеціалістом.

А GeekHub вітаю з ювілеєм й бажаю успіхів в подальшій роботі.

Історія #8 - Artem Kobets, випускник курсу

На Гікхабі вчився паралельно з навчанням в технікумі. Через рік завдяки отриманим знанням мав змогу пройти на практику в компанію eKreative, і потім як Junior розробник.

На курсах мені сподобались підхід та відношення вчителів/менторів - вони працюють в IT сфері, мають краще уявлення про проблеми новачків, та через свій досвід знають більше про актуальну інформацію.

Гікхаб дав змогу почати в сфері IT, раніше, ніж я очікував та з достатніми практичними навичками. Маючи змогу паралельно вчитися тут і в більш традиційному навчальному закладі, не міг не помітити наскільки інформація отримана на Гікхабі виявилась якіснішою та потрібнішою.

GeekHub season 10 graduation

Спільнота GeekHub безмежно вдячна всім, хто згодився поділитися своєю історією текстом чи відео. Ми продовжимо працювати та ділитися знаннями з усіма, хто прагне вчитися та змінювати свій кар'єрний шлях. За ці роки ми стали не просто курсами з IT, ми стали друзями та сім'єю для багатьох черкащан. Окремо дякуємо партнерам спільноти, IT-компаніям, що підтримують нас.

На наступні 10 років у нас ще багато амбіцій. Діліться своїми історіями в коментарях, поширюйте нашу підбірку та відео в соцмережах. Нехай ще більше людей дізнається про GeekHub, адже наступний сезон зовсім скоро :) Змінюймо цей світ разом на краще!

·
2084
Головна