4 засоби запустити першу ефективну PR-кампанію та вийти на 30 публікацій за місяць

Ви створили власний стартап та готові розповісти про нього всьому світу? Тоді ця стаття саме для вас. Ми розповімо, як запустили свою власну першу ефективну комунікаційну кампанію.

Ви розробили й запустили мобільний додаток та починаєте отримувати перші результати. Ви працювали лікарем протягом багатьох років, а тепер ви готові відкрити свою власну практику. Ви тільки що завершили раунд фінансування й тепер ви готові до того, щоб перевести ваші маркетингові зусилля на новий рівень.

Але чи готові ви зануритися в світ зв'язків з громадськістю? Ви хочете, щоб світ був в курсі про вас й ваш продукт. Одже прийшов час діяти у медійному полі.

Перш ніж почати реалізувати PR-кампанії, спочатку подумайте про значення реклами - і про те, що ви хочете від неї. Згідно з бізнес-словником, гласність - це тип просування, заснований на піар-ефекті новин, які зазвичай публікуються безкоштовно в засобах масової інформації. Основна мета реклами - не стимулювання продажів, а створення іміджу за допомогою редакційних коментарів або коментарів «незалежних джерел». У той час як PR-менеджер може контролювати зміст історії, він не матиме ніякого контролю над її розміщенням або інтерпретацією засобами масової інформації.

Таким чином, навіть в цьому шаленому цифровому світі PR залишається таким же, яким він був колись, - він покликаний підвищити обізнаність, а не безпосередньо продавати що-небудь. Коли це спрацює, ви будете в центрі уваги - і ви повинні бути до цього готові.

Ось кілька речей, які слід враховувати перед запуском вашої першої PR-кампанії:

1. Лідерство думки - ваша подача

Навіть найдосвідченіші підприємці та видатні керівники мають проблеми з цим. Часто засновники бізнесу неохоче виходять в центр уваги. Вони вважають, що краще бути більш закулісними, аби не зашкодити й не зменшити шанси привернути до вашої компанії увагу ЗМІ, якої вона заслуговує. Споживачі хочуть безпосередньо дізнатися думку людей, які очолюють організацію, а не безособове послання бренду.

Попрацюйте з вашим PR-фахівцем або агенцією, щоб підготувати від трьох до п'яти тем, на які ви можете поговорити, кожна з яких має заголовок і не більше однієї-двох пропозицій, що описують тему. Про що говорять в засобах масової інформації та в Інтернеті, що ви можете поділитися своїм досвідом? Багато PR-компанії використовують передові аналітичні матеріали та аналітику на основі даних моніторингу розмов й тенденцій, але швидкий пошук за ключовими словами в Твіттері також може дати цінну інформацію.

Все ще не визначилися з ідеями? Подумайте про уроки, які ви витягли зі свого підприємницького шляху. Ви можете бути здивовані тим, наскільки важливими можуть бути ваші власні історії для вашої аудиторії.

2. Надайте "поліровані" деталі вашого особистого бренду

Лідерство думки й особистий брендинг йдуть рука об руку. Ваша аудиторія, а також засоби масової інформації хочуть знати, хто є засновниками на більш особистому рівні. Користування керівником соціальних мереж швидко стає однією з перших речей, які розглядаються як джерело інформації. Переконайтеся, що ваш профіль "відполірований" й готовий до роботи:

Створіть стислу й цікаву біографію. Це дуже важливо!

Передивиться фотографії та видалить зайві;

Зберіть раніше опубліковані матеріали, де, можливо, ви були експертом, та розмістить у соціальних мережах;

Регулярно робіть пости у соціалиних мережах, щоб привернути увагу ЗМІ.

3. Подивіться, що працює

Тепер, коли у вас є готова подача й ваш особистий бренд, давайте подивимося, що працює.

Агентство розробить цільовий список ЗМІ. Це повинно бути складено з власних контактів агентств, а також списків, взятих з інструментів соціального просування. Журналісти й письменники, які активно пишуть або говорять на якусь тему, з більшою ймовірністю сприймуть ваші повідомлення.

Перевірте повідомлення й подивіться, які з них викликають інтерес. Не турбуйтеся, якщо спочатку їх ніхто не опублікує. Продовжуйте робити свою справу й пропонуйте нові й нові інформаційні приводи.

4. Думай як журналіст

Журналісти - дуже зайнятий народ, тому завдання PR-фахівця полягає у тому, щоб зробити більшу частину роботи за них. Наприклад, зібрати та навести статистичні дані, знайти схожі історії, які з'явилися надати унікальні коментарі та контент, який би був цікавий аудиторіям. Журналісти будуть вдячні, якщо ви передасте їм все на «срібній тарілці», так би мовити.

При цьому завжди майте реалістичні очікування, перш ніж повністю зануритися в піар-кампанію. Не очікуйте отримати місце на центральних каналах того ж дня, коли ви наймаєте піарника. Виберіть PR-агентство, яке орієнтується на результати й розуміє цифровий маркетинг і те, що потрібно для розвитку бізнесу.


·
927
Головна