5 + 1 трендів у дизайні 2022

Дизам приготуватися — буде розповідь, якими фішками у 2к22 можна хапати цільову на гачок. Натрендвотчила й тепер ділиться висновками Євгенія Скалига, артдиректорка креативної диджитал-агенції SODA.

Почати варто з того, що тренд — це історія суб’єктивна. Як цвітіння амброзії. Для когось минає непомітно, а на когось дуже впливає. Тому не вважайте цю розповідь про тренди чіткою інструкцією. Кожен креатив, банер, айдентика — будь-що з візуальної комунікації — заходить лише тій аудиторії, на яку він розрахований. Має право на життя (за винятком реальних зашкварів) кожне рішення дизайнера. Ба більше, навіть може стати трендом у майбутньому. Тому домовимось: ми говоримо лише про спільні риси та загальні тенденції, а вірити нам чи ні — особиста справа кожного.

Тренд — логічне продовження того, що існує. Ми пробуємо створити відчуття свята в часи нестабільні й такі, що поки змінюватись не збираються. Тому те, що раніше здавалося неможливим у поєднанні, зараз вчасно спробувати.

Що ми натрендвотчили на дизайнерський 2022-й:

1. Живий контент

Чи то локдауни, чи то вимушена дистанція так подіяли. Але люди скучили за людьми — факт. Витончений рекламний контент — прикольно, коли не бездушно. Людям треба розуміти, хто і з якими цінностями стоїть за продуктом. Дослідивши цю тему, ми в SODA апґрейднули бренд-стратегію і змінили комунікацію в содмережах (так, саме «сод-», тепер активно юзаємо содагізми).

2. Проста, як два плюс два, візуалізація даних

Логічний ланцюжок такий. Бренд має довести, чому він, а не конкурент. Споживач вимагає пруфів. Найдоступніші (і найчесніші, насправді) докази — статистика. Дані на зрозумілих віжуалах.

Повторюємо! На ЗРОЗУМІЛИХ віжуалах.

Ніхто не хоче сидіти годинами й розбиратися «а що цим хотів сказати автор». Рекламний контент — це не картини Поллока. Рекламний контент — це побачив, тицьнув, зрозумів. Як зачепити погляд користувача? Простою інфографікою з актуальним змістом. А щоби тОркнути й запам’ятатися — додаємо трохи фану.

До речі, про фан.

3. Брендовані меми

О, боги KPI! Та це найкраще, чим можна привернути увагу! Ми йдемо в соцмережі почілити, а нам з усіх вікон рекламу сунуть. То хай ця реклама хоч прикольна буде. Меми — це і смішно, і репостнути можна, і ER (залучення) зростає. І-де-аль-но.

4. Психоделічний дизайн та інтерактивна графіка

Звучить складно, а на ділі — ніт. В інтерактивну графіку можна потицяти і провзаємодіяти. А психоделічний дизайн – це заліпашні відео. Заліпашні відео подобаються всім.

5. Відоси

Тренд, який залишається трендом. Найкраще зображення — це відео. А якщо воно до 15 секунд — то це взагалі бомба.

6. Диджитал-дизайн про всіх

Ви точно помічали, що емоджі «лайк», «фейспалм» та інші доступні в різних кольорах. З’явилися емоджі «людина на візку». І це так класно! Можливо, у майбутньому матимемо подібне ставлення до сексуальної орієнтації. Всесвітній кінематограф уже давно інклюзивний, тепер поволі рухаємося до такого самого у дизайні. Це важливо, бо транслює сучасні цінності й показує нас, якими ми є. А ми різні.

Важливі тези, щоби зафіналити

Яким би крутим не був візуальний прийом, його треба юзати з розумом.

Гармонійність і функціональність — насамперед.

Навіть трендовий дизайн може не спрацювати для конкретного продукту.

Деякі тренди між собою не поєднуються, не зловживайте.

І наостанок. Дизайн — це цілісна система, у якій усі складники перебувають у взаємозв’язку. Ремембер іт.

·
2114
·
2
·
sosogoodsuper 7
Головна