6 переваг, які бізнесу забезпечує власний мобільний додаток

Одна з ключових характеристик сучасного цифрового середовища - мультиканальність. Організувати ефективну присутність по тих каналах, які забезпечують контакт з потенційними клієнтами, є життєво важливим завданням для будь-якого бізнесу.

До списку найбільш потужних інструментів для контакту з цільовою аудиторією, відносяться і мобільні додатки. Смартфон є практично у кожного дорослого жителя планети, і цей ринок продовжує рости. Це вагомий аргумент, щоб зробити ставку на мобільні технології.

Якщо ви все ще замислюєтеся над тим, чи варто розробляти власний мобільний додаток, в цій статті ми вирішили привести список важливих переваг, які наявність мобільного додатку може забезпечити вашому бізнесу.

1. Збільшення продажів і розширення аудиторії

Це новий канал, за допомогою якого можна збільшити прибуток компанії. Причому це може бути досить істотний приріст, в залежності від того наскільки великою є потенційна аудиторія.

За допомогою push-повідомлень про акції, знижки і бонуси можна мотивувати клієнтів робити покупки саме у вас. Ви можете звертатися безпосередньо до всіх користувачів, які встановили ваш додаток. Наприклад, завдяки технології геолокації компанія може відправляти спецпропозиція клієнтам, які знаходяться в безпосередній близькості біля їхнього магазину або представництва в офлайні.

Ще одна перевага додатків - можливість здійснювати мобільні платежі, популярність яких росте. Люди більше не хочуть витрачати час на поїздки по магазинах, адже ті ж самі речі можна купити за допомогою смартфона, попиваючи каву у себе вдома.

Кожен новий користувач, який встановлює ваш мобільний додаток, потрапляє в поле дії вашого інформаційного простору. Тому варто використовувати різні методи для збільшення кількості установок, наприклад, пропонувати за це бонуси і знижки. А від поєднання «сайт + мобільний додаток» підприємство отримує подвійну користь.

2. Канал маркетингу і комунікації

Мобільні додатки можна успішно використовувати з метою привертання уваги до бренду шляхом проведення різних маркетингових акцій. Так ви розширюєте аудиторію потенційних клієнтів і можете вибудовувати з ними довірливі відносини.

Факт запуску власного додатку сам по собі є рекламним приводом, який дозволяє задіяти інші інструменти маркетингу. Наприклад, можна опублікувати новини на тематичних ресурсах або розіслати прес-релізи.

Особливо цінною в цьому контексті є можливість отримання зворотного зв'язку з боку користувачів. Наприклад, можна запускати голосування, проводити опитування, дати можливість користувачам повідомляти про помилки чи пропонувати вдосконалення і т. д.

3. Оптимізація бізнес-процесів

Можна створити додаток для взаємодії співробітників всередині команди, відстеження та управління будь-якими процесами, обміну файлами та даними, агрегації певної статистики і т. д. 

Мобільні додатки можуть ефективно використовуватися в якості інструменту для організації та автоматизації багатьох бізнес-задач. Саме додатки для потреб enterprise-сектору є найбільш затребуваним напрямом в сегменті mobile app development, у Lvivity і багатьох інших IT-компаніях.

Створення продуктів, орієнтованих виключно на використання всередині самої компанії, є досить поширеною практикою в країнах Заходу. Так можна, наприклад, забезпечити безперебійну взаємодія між співробітниками, незалежно від їх поточного місцезнаходження.

4. Підвищення лояльності клієнтів

Надавши своїм клієнтам можливість через свій смартфон забронювати столик, замовити їжу або ж оплатити замовлення через додаток, бізнес отримує потужний інструмент підвищення лояльності. Інтегруйте в мобільний додаток програми лояльності та діліться з клієнтами корисними акціями, знижками, бонусами.

Ви можете в повній мірі скористатися інструментами персоналізації, відправляючи push-повідомлення про нові акції та знижки. Можна запропонувати користувачам, які встановили додаток, доступ до ексклюзивних пропозицій і спеціальних бонусів.

Якщо люди хочуть отримати додаткову інформацію про вашу компанію, товари і послуги, які ви пропонує, вони завжди можуть зробити через мобільний додаток, в режимі 24/7. Постійна взаємодія підвищує лояльність, а хороший рівень лояльності, в свою чергу, стимулює продажі.

5. Джерело цінної аналітики

За допомогою мобільного додатку можна збирати безліч корисної інформації для подальшого аналізу. Що найчастіше купують клієнти? Скільки часу вони проводять в додатку? Які функції найбільш затребувані, а якими практично ніхто не користується?

Відстежуючи то як люди взаємодіють з вашим додатком, ви можете зрозуміти яким чином можна його покращити, щоб забезпечити їм більш якісний досвід взаємодії, зробити програму більш корисною. Розуміння своїх клієнтів - запорука успіху в будь-якій ніші бізнесу.

Можна отримати дані про місцезнаходження аудиторії, демографічні дані, інформацію по інтересах, і безліч іншої цікавої статистики, якої потім використовувати з користю для бізнесу.

6. Конкурентна перевага

Далеко не всі компанії навіть у популярних нішах, не використовують повною мірою потенціал навіть своїх сайтів, не кажучи вже про мобільні додатки. А у деяких їх і зовсім немає, бо з тих чи інших причин вони вважають це непотрібним для себе. Конкуренція в цій сфері поки що низька, і цим обов'язково варто скористатися.

Якщо у вас вийде одним з перших почати використовувати мобільні додатки як інструмент маркетингу і продажів, ви зможете впевнено зміцнити свої позиції в майбутньому. У сучасному високо-конкурентному світі необхідно використовувати будь-які можливості для поширення інформації про бренд і підвищувати його впізнаваність.

Яким компаніям варто задуматися над розробкою мобільного додатку?

Не для всіх даний інструмент буде достатньо корисним, але є ніші, для яких мобільний ринок особливо перспективний. Компанії, які працюють в даному сегменті повинні задуматися над розробкою власного продукту такого типу, в першу чергу.

Йдеться про такі сфери бізнесу як:

  • туризм - пошук готелів, курортів, бронювання квитків, інтерактивні карти;
  • медицина - консультації, онлайн-запис до лікаря, виклик лікаря додому;
  • автомобільний бізнес - прокат, ремонт і обслуговування;
  • ресторани, кафе і т. д. - акції, меню, замовлення доставки;
  • розважальні заклади і сфера дозвілля;
  • індустрія краси - запис до фахівців, інтерактивний прайс, інформація про послуги;
  • служби доставки і магазини - каталоги товарів, оформлення замовлення, прайс;
  • практично будь-які підприємства, що працюють в сфері послуг;
  • фітнес та сфера краси - розклад занять, онлайн-запис, відгуки.

Якщо ви є власником компанії, яка працює в будь-якій з перерахованих ніш, то зможете швидко відчути всі перераховані в цій статті переваги від наявності мобільного додатка. Більше того, з урахуванням можливості розробки продукту для внутрішнього використання з метою оптимізації бізнес-процесів, задуматися про це варто власнику будь-якого бізнесу.

Підведемо підсумки

Мобільні додатки для бізнесу можуть забезпечити безліч переваг практично для будь-якої компанії. Якщо ви все ще сумніваєтеся щодо того чи потрібен вам мобільний додаток, сподіваємося, наведені в цій статті аргументи допоможуть вам прийняти правильне рішення.

Головне про що потрібно пам'ятати - будь-який продукт або інструмент повинен вирішувати конкретні завдання і сприяти розвитку компанії. Вже відштовхуючись від цього потрібно планувати роботу і складати список необхідних функцій майбутнього продукту.

Будь-який бізнес повинен прагнути до розвитку, до того, щоб залишатися на хвилі нових технологій і реагувати на інновації, які можуть зробити його більш ефективним. Розробка мобільного додатку може допомогти вам зробити відчутні кроки на шляху до досягнення цих цілей.

·
3196
·
good 1
Головна