Альона Возна, продуктовий менеджер Zakupki.Prom.ua: про переваги дизайн-мислення, особливості професії та проект zakupki.prom.ua

Продуктовий менеджер — особлива професія. Чим більше інструментів вміє використовувати такий фахівець — тим цікавіше їх можна об'єднати та застосувати.

Та щоб зрозуміти, що саме буде корисним для споживача, потрібно не тільки мати купу ідей, а ще й знати, як їх правильно застосувати. Де саме шукати інсайт, як генерувати ідеї і чи можна експериментувати в рутинних процесах так, щоб нічого не зламати, розкаже Альона Возна, продуктовий менеджер проекту Zakupki.Prom.ua на своїй лекції, яка відбудеться 30 серпня в креативному просторі UNDERHUB.

Альоно, розкажи, будь ласка, про себе та власну кар’єру.

Я менеджерка продукту з маркетинговим бекграундом: в якийсь момент мені стало мало просто приводити користувачів в продукт — я хотіла, щоб вони прийшли, полюбили продукт і залишилися з ним. Тоді я почала вивчати, як це зробити. Вчилась розуміти потреби користувачів, вивчала поведінкову психологію, робила юзабіліті-тестування.

Я понад 5 років в продуктовому менеджменті. І люблю його саме за те, що це мікс з усього, і найцікавіші ідеї з'являються на перетині різних наук та знань.

Розкажи більше про ваш проект zakupki.prom.ua. Що він собою являє і на кого орієнтований?

Тендерний майданчик zakupki.prom.ua — один з продуктів бізнес-напрямку EVO. Ще в нас є майданчик для державних та комерційних аукціонів Аукціони.prom.ua та сервіс електронного документообігу Vchasno. Ми віримо, що бізнес-процеси можуть бути простими, якщо використовувати сучасні зручні інструменти. Саме такі інструменти для бізнесу ми і робимо.

Zakupki.Prom.ua — найбільший тендерний майданчик в системі Prozorro та комерційних закупівлях. Саме через нас Національна поліція закуповує корм для службових псів, а ОККО продає державі пальне.

Як давно ти з ним працюєш?

В zakupki.prom.ua я вже 2 роки. А взагалі з b2b інструментами працюю понад 10 років — люблю допомагати бізнесу.

Які задачі ти виконуєш в якості продуктового менеджеру в zakupki.prom.ua?

Можна піти з відділу маркетингу, але не можна припинити бути маркетологом. Мої улюблені задачі — на перетині маркетингу та розвитку продукту. Наприклад, мені було дуже цікаво розробляти tone of voice для продукту та впроваджувати його.

Моя зона відповідальності та інтересу — користувацькі дослідження, юзабіліті та швидка перевірка гіпотез. І ще мобільний додаток.

Я люблю не просто вирішувати якісь нагальні задачі, а покращувати та налагоджувати процес. Наприклад, не просто зробити дослідження для того, щоб вирішити проблему користувачів, а побудувати процес постійних досліджень та пошуку нових ідей.

Твоя лекція буде присвячена темі дизайн-мислення і користувацькій мапі. Можеш на власному досвіді трошки розказати, як ви ці інструменти використовували під час роботи з zakupki.prom.ua?

Ми влаштовуємо воркшопи, на яких проходимо всю класичну схему дизайн-мислення. Це дуже класний інструмент для пошуку рішень для великих складних проблем.

Я дуже люблю пробувати різні фреймворки та тестувати нові підходи. В першу чергу — тому що я вірю: якщо ти розумієш, як інструмент працює, ти можеш використовувати його для власних потреб.

Double diamond [це спеціальна методика організації завдань] дизайн-мислення можна розкласти на окремі інструменти та підходи і використовувати їх не тільки для створення нових продуктів. Наприклад, мапа шляху користувача допоможе покращити процес взаємодії різних команд. На лекції я розкажу, як саме.

Мені здається, що чим більше інструментів ти знаєш і вмієш використовувати, тим цікавіше ти можеш їх об'єднати та застосувати. Як митець, який розуміє, коли підійде акварель, коли треба зробити фото, а коли взагалі краще зліпити фігуру з гіпсу.

Назви три головні речі, про які має пам’ятати продуктовий менеджер.

Здоровий глузд, потреби користувачів, атмосфера в команді.

Кому варто відвідати твою лекцію?

Представникам творчих професій — я покажу, які інструменти допомагають генерувати ідеї; дизайнерам — ми багато будемо говорити про створення продуктів; керівникам команд, які хочуть ефективно будувати робочі процеси.

Альона, дякуємо за чудове інтерв'ю! Впевнені, твоя лекція буде не менш цікавою! 

·
1702
Головна