Анна Мирончук, продуктовий менеджер групи компаній evo.company: про евристичний аналіз, взаємодію з командою та головний біль професії

Сайт, яким приємно користуватися — один з найголовніших чинників успіху для бізнесу. Ніяка глобальна художня задумка та політ фантазії дизайнера не допоможуть утримати клієнта, який не розуміє, як зробити замовлення або дізнатися про продукт більше.

Ось чому юзабіліті сайту вкрай важливе. Як знайти проблеми, провести евристичний аналіз, оформити результати та представити їх клієнту, розказала Анна Мирончук, продуктовий менеджер групи компаній evo.company, на своїй лекції, яка відбулась 28 серпня в креативному просторі UNDERHUB.

Ми поспілкувалися з Анною, щоб більше про все дізнатися.

Анно, вітаємо! Розкажи трохи про себе. З чого починалась твоя кар’єра? Як вийшло, що ти стала продуктовим менеджером?

В компанію Evo я прийшла молодшим UX-дизайнером. В нас весь час з'являються нові проекти, і одним з них був zakupki.prom.ua. Хлопці [із zakupki.prom.ua] робили його дуже швидко, і з часом зіткнулися з градом скарг на незручність продукту. В команди не було чіткого розуміння, як зробити зручно, і вони звернулися за допомогою до юіксерів [UX-дизайнерів] проекту prom, де в той час працювала я.

Ми підготували стратегію щодо поліпшення проекту і вирішили, що правильним буде, якщо юіксер буде вести ці завдання продуктово. Тоді компанія розформувала відділ UX: старші UX-дизайнери стали продакт. І я в тому числі.

Що це за професія така? Що робить продуктовий менеджер?

Основне завдання продакт-менеджера — віддати клієнту продукт, який буде вирішувати його проблему максимально ефективно.

Продакт-менеджер повинен:

 • Побудувати місію і стратегію, в яку буде вірити кожен член команди.
 • Знати, як створити для клієнта [продукту] найкращий користувальницький досвід.
 • Вкластися у відведений термін і бюджет.
 • Вміти валідувати гіпотези, відмітати зайве і впроваджувати найкращі ідеї.
 • Вміти вимірювати успіх або поразку продукту.
 • Побудувати команду, яка зможе створити і розвивати крутий продукт

Тобі, певно, протягом роботи над проектом доводиться мати справу з досить різними фахівцями. Чи є відмінність в тому, як працювати з дизайнерами, а як — з програмістами?

На мій погляд, різниця не дуже велика, адже всіма рухають приблизно однакові потреби:

 • Схвалення і подяка. Не дивлячись на те, що вони говорять: «Ой, не треба мене хвалити, мені незручно, я просто роблю свою роботу» — всі люблять, коли шанують їх здібності.
 • Необхідність. В кожну задачу вкладаються сили. Логічно очікувати, що результат роботи буде комусь потрібен.
 • Причетність. Можливість реально брати участь в створенні продукту і бути членом команди підвищує задоволеність від роботи. Коли можна відстежувати, як рішення впливають на використання продукту, яку користь приносять, який твій внесок в загальний успіх.
 • Довіра. Навряд чи хтось хоче працювати в постійному стресі, але і застій шкідливий. Тільки складні завдання і відчуття віри у власні сили змушують вийти із зони комфорту і стати краще.

Варто зауважити, що хороша зарплата, можливість опановувати нові навички та підходи та надихаючі люди поруч також дуже позитивно впливають на задоволеність роботою.

Як стати частиною команди evo?

Насамперед ми звертаємо увагу на те, чи може людина розділити з нами цінності, в які ми віримо.

Найбільш важливі з них, на мій погляд:

 • чесність і відкритість,
 • взаємна повага і довіра,
 • «готово сьогодні» краще, ніж «ідеально післязавтра»,
 • наймай кращих — розвивай себе і команду.

І, звичайно, важливі також професіоналізм та прагнення стати краще.

Що б ти порадила для саморозвитку молодим фахівцям?

Дуже загальне питання. Якщо мова йде про починаючих продакт-менеджерів, я би радила більше уваги приділяти UX та комунікації з командою.

Що, на твою думку, є головним болем професії? І що тебе найбільше приваблює?

Не впевнена — чи це біль чи, навпаки, плюс: в кожну компанію потрібен свій особливий продакт-менеджер. Наприклад, в компанії Фейсбук людина, яка не була розробником, ніколи не стане продакт-менеджером. Є компанії, які більше уваги приділяють UX, а є і такі, де важливі здатності презентувати і продавати свої послуги. Але саме це і створює величезний спектр різноманітності і можливостей.

Зараз для мене найцікавіша частина роботи — це взаємодія з дизайнерами, адже народжується щось нове. Те, чого не було раніше і до чого неможливо прийти самому.

Про що була твоя лекція? 

На лекції я розповіла, чим корисне проведення евристичного аналізу та як потім оформити і презентувати результати роботи.

Евристичний аналіз — простий і дешевий інструмент виявлення юзабіліті-проблем в продукті. Ми використовували його для побудови стратегії розвитку майданчика, в результаті чого проект zakupki.prom.ua став найзручнішим інструментом для участі в державних закупівлях Prozorro.

Обговорили:

 • суть 10 правил юзабіліті Якоба Нільсена,
 • застосування методу евристичного аналізу на прикладі проекту zakupki.prom.ua,
 • пріоритизацію виявлених проблем,
 • оформлення результатів та презентація для клієнта.

Анна, дякуємо за цікаве інтерв’ю!

Для тих, хто пропустив можливість відвідати лекцію Анни, ми зберігли запис в розділі «Медіатека»

·
1790
Головна