Безпека завдяки знанням: Асоціація саперів України навчила понад 16 000 осіб, як уникнути ризиків від вибухонебезпечних предметів

Асоціація саперів України (АСУ) успішно реалізувала проєкт, в якому за 9 місяців навчила понад 16 000 осіб, як уникнути ризиків від вибухонебезпечних предметів. Лекції проходили в Дніпропетровській, Донецькій і Харківській областях, зосереджуючись на дітях, їхніх родинах, внутрішньо переміщених особах та педагогах.

Згідно з даними ООН, з початку повномасштабного вторгнення і до червня 2024 року в Україні від мін та вибухонебезпечних предметів загинуло 373 людини, а 855 отримали поранення. Травми часто трапляються через те, що люди випадково наступають на міни або знаходять небезпечні боєприпаси. Саме тому важливо навчати, особливо дітей, як уникнути цієї небезпеки.

Як проходили навчальні сесії

На сесіях сертифіковані інструктори АСУ проводили навчання з попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів (EORE). Після сесій учасники краще розуміли, як поводитися з мінами, і за опитуваннями, рівень їхніх знань зріс до 85%.

Особливу увагу в навчанні приділяли не лише теорії, але й практичним вправам та інтерактивним форматам. Наприклад, у тренінгу “Акваріум” учасники на змодельованому мінному полі вчилися безпечно виходити з загрозливих ситуацій під наглядом інших, що розвивало їх критичне мислення. Для дітей 5-6 років використовували анімалотерапію. Через історії пса Патрона дітям і їхнім батькам пояснювали, як уникати небезпеки від мін та інших вибухонебезпечних предметів.

У рамках проєкту АСУ створила інклюзивні навчальні матеріали, наприклад, брошури надруковані шрифтом Брайля для людей з вадами зору. Також на сайті АСУ доступні відеоуроки з мінної безпеки з сурдоперекладом для дітей і дорослих з вадами слуху.

Проєкт «Покращення захисту, психічного здоров’я та умов життя членів громад на територіях Східного регіону» був реалізований ГО “Асоціація саперів України” у співпраці з Save the Children International in Ukraine, за підтримки Міністерства закордонних справ Данії (ДАНІДА).

520
Спільнота
Відеотека
Про нас