Більше – не краще, Андрій Чумаченко, Netpeak

Консультуючи бізнеси та маркетингові команди, я постійно стикаюся з двома схожими людськими проблемами: перероблюванням та перенавантаженням.

Абсолютно без тисків і вимог з боку керівництва (а часто навіть без їх відома) співробітник працює по кілька додаткових годин на тиждень, щоб зробити більше, ніж встиг за робочий час.

І знову ж таки, без тиску та надмірної необхідності, співробітник набирає на спринт/місяць/в план сильно більший обсяг завдань та планових результатів, ніж може зробити чи досягти.

Перше і друге, як окремо, так і (особливо) разом, ведуть до втоми та вигоряння практично без позитивних результатів і для самого співробітника, і для бізнесу, якому він хоче допомогти.

Співробітникові здається (і, технічно, так і є), що він дуже багато працює. Йому соромно брати на себе меншу ціль, ніж він уже озвучив.

Чому це відбувається?

Ну, за купою різних причин, частина з яких допомагає вирішити тільки терапія. Крім того, безумовно, впливає презентеїзм, про який я писав тут.

Для мене перероблювання та перенавантаження будь-якого співробітника – сигнал про те, що робота налаштована погано.

Або з боку компанії: немає зрозумілого обліку та звіту по задачах, немає прозорого та перевіреного плану роботи на півроку-рік вперед, не виставлені коректні KPI, є мода ставити завдання "поза чергою" у повідомленнях та зустрічах тощо.

Або, з боку самого співробітника: відсутня чіткість у роботі, зібраність, розуміння власних сил, вміння аналізувати та оцінювати обсяг роботи.

І те і те – погано. Ні в тому, ні в іншому немає нічого доброго.

Бізнес замість планомірної роботи та нормальних результатів отримує вигорілого співробітника, якого потрібно замінювати. А співробітник втрачає задоволення від роботи, перебуваючи у постійній втомі та невдоволенні самим собою.

Загалом, якщо у тебе спостерігаються такі штуки: ти сидиш за завданнями допізна, не виконуєш плани, але й не переглядаєш їх – спробуй проаналізувати весь процес своєї роботи.

Фокусуйся на завданнях, які найбільш ефективно досягають поставлених перед тобою KPI та сміливо відмовляйся від інших. Не бійся переглядати плани та аргументовано змінювати цільові показники.

Роби менше, щоб зробити більше.

454
Спільнота
Відеотека
Про нас