Біткоїн зростає до $44 тис. на тлі затвердження ETF

24 жовтня 2023 року – дата, що стала переломною для криптовалютної спільноти. Коли Біткоїн злетів до $30,000, невизначеність щодо ринку перетворилася на всепоглинаючий оптимізм із відтінками жадібності та багатообіцяючих очікувань. Серед останніх особливо виділявся прогноз, який стверджував про неминучість досягнення Біткоїном позначки в $40,000 доларів до кінця поточного року.

Нещодавно передбачення стало реальністю, і дебати про його достовірність змінилися на пошук двох істин: причини зростання Біткоїна та майбутнього стану монети.

У цій статті ми зануримося у два таких ключові моменти і з'ясуємо, як активу вдалося досягти річного максимуму.

Контекст:

4 грудня Біткоїн оновив річний максимум, досягнувши приголомшливої позначки в $41,000. Усього через 24 години після “стрибку” ейфорія трейдерів підняла BTC до $44 000, а індекс відносної сили (RSI) перевищив 80, що свідчило про інтенсифікацію інвестицій в актив. Раптовий підйом у ціні охарактеризував річне зростання Біткоїна на 150%. Тим не менш, монета все ще далека від свого історичного максимуму в $69 000, досягнутого в листопаді 2021 року.

Графік BTC/USD за період з 4.12 по 7.12. Джерело: WhiteBIT Trading View

На перший погляд здається, що ціна Біткоїну злетіла до небес через технічні та зовнішні фактори. Але чи є таке припущення достовірним?

Чи вплинули на ріст Біткоїну ETF і відставка CEO “Binance”?

У той час як технічні характеристики Біткоїна натякають на майбутній халвінг (halving), тобто фактичне скорочення загальної кількості валюти в обігу, зовнішнє середовище демонструє доволі протилежну картинку.

Справа в тому, що Біткоїну вдалося процвітати, незважаючи на купу негативних подій, деякі з яких вважаються вплинули на індустрію критично. Після досягнення свого історичного максимуму в $69,000, криптосфера потерпала від вагомої кількості збанкрутілих проектів, регуляційної невизначеності та кримінальних процесів. Серед останніх виділяються два скандали, обидва з яких пов'язані з найбільшими криптовалютними біржами світу (колишньою та теперішньою).

Зокрема, нещодавно досягла логічного завершення справа Сема Бенкмана-Фріда, засновника FTX – колись однієї з найбільших криптовалютних бірж у світі. Її крах через шахрайську активність значно підірвав довіру до криптовалют, обваливши вартість децентралізованих активів до найнижчого рівня та посиливши правову увагу до віртуальних грошей.

Сем Бенкман-Фрід, засновник і CEO збанкрутілої криптобіржі FTX. Джерело: Vox

У той час як Сема Бенкмана-Фріда зрештою було засуджено до 100 років ув'язнення, іншому видатний крипто-діяч продовжує очікувати на власний вирок. Менш ніж через місяць після кульмінації судового процесу над FTX, Чанпен "CZ" Чжао визнав себе винним у кримінальних звинуваченнях і пішов з посади генерального директора найбільшої криптобіржі у світі Binance в рамках угоди з американською владою на суму $4,3 мільярди.

Чанпен "CZ” Чжао, засновник і екс-керівник криптобіржі Binance. Джерело: блог Binance

Багато хто в індустрії вважає, що ці дві справи поставили крапку в проблемах, які дошкуляли крипторинку. Тим не менш, переважна більшість спільноти продовжувала вірити, що зміна керівництва Binance припинить період бичачого ринку, або навіть ліквідує криптовалюту як індустрію.

На противагу цьому, позитивної динаміки зазнало майбутнє прийняття Bitcoin-ETF (exchange traded fund, з англійської – “біржовий фонд”). Після місяців невизначеності Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC), схоже, взяла курс на схвалення біржового фонду, орієнтованого на Біткоїн, або спотового біржового ETF.

Спотовий Біткоїн-ETF дозволить традиційним інвесторам мати доступ до цифрового активу без фактичного володіння ним, що сприятиме ширшому впровадженню та визнанню цього активу. Ринок криптовалют вирізняється своєю волатильністю, тому він довгий час залишається "забороненою зоною" для тих, хто не належить до спільноти Web3. З іншого боку, останній рік здавався затишшям перед бурею, без значних злетів і падінь на ринках. Кращого часу для знайомства з криптовалютою для традиційних інвесторів годі й уявити.

Ажіотаж ще більше розгорівся, коли голова Федеральної резервної системи США Джером Павелл заявив, що політика Центрального банку США щодо криптовалют "зайшла надто далеко бік обмеження”. Багато хто інтерпретував ці слова як демонстрацію зростаючого інтересу до криптовалюти з точки зору її регулювання та впровадження.

Та варто зазначити, що інтерес до Біткоїна не пов'язаний виключно з очікуванням на ETF. Насправді, він значною мірою стимулюється майбутнім 4-м халвінгом активу, який відбудеться в травні 2024 року. Хоч халвінг і позначає зменшення винагороди майнеру за розкриття хешу блоку, він фактично зменшить обіг Біткоїну вдвічі. Відповідно, халвінг позитивно вплине на ціну BTC з огляду на технічні характеристики монети та її попередні тенденції.

Деякі учасники ринку очікують, що через певний час після халвінгу відбудеться bullrun (сленговий термін, що позначає активне зростання на ринку – прим.авт.). Однак ураховуючи новини про ETF, ми зможемо спостерігати bull run перед тим, як більшість інвесторів залишиться осторонь. Це може спричинити значне зростання ціни

 – заявив в інтерв'ю для CNBC Віджай Айяр, віце-президент з міжнародних ринків криптовалютної біржі CoinDCX.

Але чи можна передбачити такий потенційний ріст технічно?

Технічний аналіз Біткоїна

На поточний момент, Біткоїн перейшов у стадію циклу, що є природним для місяців перед халвінгом. Фактично, він відображається у легких падіннях ціни без зміни тренду, а також у корекціях ціни після кожного раптового сплеску.

Тим не менш, інтерес до Біткоїну залишається високим. Це підтверджує індекс відносної сили (RSI) монети, який останнім часом перевищує позначку у 80. Такі дані свідчать про те, що в актив доволі інтенсивно інвестують. Ураховуючи, що показники не зазнають радикальних змін, Біткоїн має всі шанси досягти ціну в $50,000 до кінця року.

Графік BTC/USD за період з 4.12 по 14.12. Джерело: WhiteBIT Trading View

Схоже передбачення озвучує й авторитетний інвестор Ali. На його сторінці в X він стверджує, що просування до $47,300 звучить як реалістичний прогноз, якщо поточна ціна не знизиться. У найгіршому випадку, Біткоїн може повернутися до позначки $38,000, яка є критичною зоною для моніторингу.

Іншої точки зору дотримується Міхаель ван де Поппе. Аналітик вважає, що найближчим часом відбудеться корекція ціни Біткоїну, стверджуючи, що запуск ETF не призведе до миттєвого руху ринків "одразу до ціни в $200 тисяч".

Тим не менш, інвестор не виключає зростання Біткоїну до $50,000, пояснюючи, що такий короткостроковий максимум може бути досягнутий на тлі схвалення ETF. 

Зрештою, незважаючи на суперечливість прогнозів, Біткоїн, швидше за все, залишиться у бичачому тренді з корекціями, які характеризуватимуться незначними падіннями ціни.


Тим не менш, крипторинок, як і його зовнішній вимір, залишається дуже волатильним. Тому завжди проводьте власне дослідження перед інвестуванням і постійно стежте за ситуацією.

834
Спільнота
Відеотека
Про нас