Букер — фахівець з шостим wідчуттям


Хто такий букер? Важливо почати з чіткого розуміння професійних обов'язків, але в Wikipedia немає визначення цього поняття в сегменті кіно. Більш зрозуміло звучить «менеджер з кінопрокату».

До переліку основних обов'язків букера входить планування репертуару і складання розкладу. Здавалося б, що нічого складного. Але це не так.

Букер — це і маркетолог, і PR-фахівець, і психолог. Адже він формує стратегію розвитку кінотеатру через демонстрацію фільмів.

Кіно — це товар, який не можна відчути на дотик, але дарує враження. Більш того ця емоція  формує і майбутні збори, адже гості кінотеатрів після перегляду будуть розповідати своїм друзям і знайомим — чи варто дивитися фільм. 

Можливо, подумаєте ви, що усі букери — кіномани, які жити не можуть без кіно, вони знають біографію усієї кіноеліти і відстежують новинки, що виходять в прокат.

В реальності ці спеціалісти приходять в професію майже випадково, раніше не маючи взагалі ніякого відношення до кіноіндустрії, хтось — із суміжних сфер.

Згодом у букера формується професійна інтуїція, коли він після перегляду одного трейлера може визначити — чи варто брати цей фільм в репертуар і навіть приблизно прогнозувати збори конкретного фільму у мережі кінотеатрів.

Якими якостями володіє Букер Wizoria?

Чітко слідує корпоративній культурі кіномережі. Незважаючи на те, що всі націлені на фінанси, ми несемо відповідальність перед гостями, тому ретельно підбираємо різноманітний і якісний репертуар.

Куди ж в кінобізнесі і без суперздатностей?

Суперздатність нашого букера — вміння «відключати» власні вподобання під час прийняття рішень. Він збирає якомога більше інформації та статистики про фільми, адже правильно розставлені пріоритети означають в прокатній долі кожного фільму дуже багато, і без детального вивчення контенту тут ніяк не обійтися.

Тоді результатом його роботи стає гідний репертуарний план Wizoria, правильна розстановка сеансів, а за підсумком — хороший валовий збір кінотеатру взагалі.

·
1425
Головна