Чи варто робити ребрендинг? Як зрозуміти, що «пора»?

Навіть дуже великі й масштабні компанії рано чи пізно проводять ребрендинг та змінюються. Зміни іміджу, оновлення потрібні всім компаніям. Ось тільки, коли варто витрачати на брендинг кошти і як не отримати хвилю хейту? Зберігайте цю статтю й перевірте, коли вже час оновити логотип, сайт, мерч та інші елементи дизайну.

Що таке ребрендинг, рестайлінг, редизайн

Ребрендинг — це зміни іміджу бренду, сенсів, цінностей, стратегії компанії. У це поняття входить і рестайлінг та редизайн — менші за масштабом оновлення.

Як зрозуміти, що пора робити ребрендинг?

Ребрендинг, рестайлінг чи редизайн варто робити, коли візуальне відображення бренду не відповідає стратегії. Коли просто «щось не зовсім подобається», це не причина.

Наприклад, якщо логотип компанії досі — старовинні ковані літери з золотою рамкою, час провести рестайлінг. В одного бренду візуал відповідав назві, але не послугам. Компанія створювала модерні фасади, дизайн інтер’єру в стилі лофт, а приїжджали на машині з середньовічними завитками, бордовими фіранками й золотим кольором. Таке поєднання викликає дисонанс у клієнтів, і варто робити рестайлінг.

Ще один приклад — для клієнта Marketing Office People новий брендбук розробили через зміну стратегії та комунікації. Колишня назва, айдентика не відповідали новим підходам компанії. Була невідповідність, куди компанія розвивається, з ким хоче працювати. Ребрендинг може включати назву, голос бренду, візуал — це глобальна зміна, яка має принести користь і об’єднати всі складові бренду в одне.

Чек-лист ефективного ребрендингу

  • Не робити рестайлінг чи ребрендинг без стратегії. Треба розуміти, чи буде відповідати нова хотілка тому, з чим будемо працювати наступні 20 років.
  • Ваша бізнес-стратегія має передавати, як буде виглядати бренд на різних платформах, онлайн і офлайн.
  • Враховуйте тренди, зміни дизайну, сучасні тенденції на 5-10 років уперед. Суспільство, тенденції змінюються, і бренд має змінюватися.
  • На візуальній складовій стратегії, цінностях далеко не виїдеш. Треба розуміти, що подобатиметься аудиторії.

Трансформації в дизайні за десятиліття:

Чим може нашкодити ребрендинг

Візуал — перше, що бачать клієнти. Коли ви проводите ребрендинг, може змінитися сприйняття, лояльність, упасти кількість продажів. Частина аудиторії має емоційну прив’язку до бренду: зміни можуть спричинити хвилю невдоволення. Обов’язково слід чути клієнтів і тримати в фокусі стратегію бізнесу. Проводьте ребрендинг не через хотілки, а коли впевненні у стратегії та готові втратити частину клієнтів.

Що робити для ефективного ребрендингу

  • Розробіть бізнес-стратегію, тоді переходьте до ребрендингу.
  • Співпрацюйте з професійною командою, проведіть брейнштормінг.
  • Детально заповніть бриф на ребрендинг, який допоможе зафіксувати фінальні ідеї та не переплачувати за кількість варіантів логотипа, брендбуку.
  • Проведіть дослідження ринку з маркетологом. Важливо вивчити тенденції, зібрати статистику, дізнатися, на що реагують люди.
  • Наперед продумайте, як буде рости аудиторія та якою буде через 10 років. Стратегічно прорахуйте, що буде цікаво, бо ребрендинг не можна робити кожні пів року.
  • Після підготовки й досліджень, створення ТЗ розробіть логотип і брендбук з командою Marketing Office чи іншими підрядниками.

Якщо айдентика відповідає стратегії й тому, яким буде ваш бренд через 10 років, то можна не проводити ребрендинг. Коли ви не знаєте, що таке ребрендинг, майте на увазі: це дуже дороговартісна зміна. Усі вивіски, друк мерчу, банерів, оновлення брендбуку — об’ємна й часозатратна стаття витрат.

Прорахуйте всі ризики й переваги, зважте усі майбутні зміни через ребрендинг, рестайлінг і редизайн. А найкраще — зверніться до професіоналів та створіть бренд, що лишатиметься впізнаваним і актуальним довгі роки.

679
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас