Дата-центр на принтері: як 3D-технології використовують у сфері ЦОД

Nike використовує 3D-принтери для виробництва футбольних бутсів. Лікарі — для друку протезів. А такі компанії, як Ford і General Motors, створюють прототипи гальмівних дисків, ручок перемикання передач та інші деталі автомобіля за допомогою сучасних 3D-принтерів.

Про те, як 3D-технології наразі використовують у сфері ЦОД поділилися експерти дата-центру GigaCenter.

Тривимірний друк — новий тренд на ринку центрів обробки даних. В Україні дана технологія поки не застосовується, проте на міжнародному ринку вже є успішні кейси.

3D-корпуси для комп'ютерів

На початку цього року IT-фахівці створили прототип корпусу нестандартного модульного комп’ютера та надрукували його на 3D-принтері. Це досить обмежена лінійка для комп’ютерів ITX NAS, які можна стикувати між собою. Наразі вони доступні у двох моделях: MASS Free і MASS Premium. Користувач може надрукувати та зібрати будь-який з них самостійно.

До речі, кожен з вас може це також зробити. Адже 3D-дизайн для друку доступний на окремому сайті. Проте для цього необхідний спеціальний матеріал: приблизно 1-2 кг нитки PETG. Це матеріал для 3D-друку промислового класу, призначений для роботи в екстремальних умовах.

Справжній прорив тривимірного друку

Компанія PERI побудувала в Німеччині ЦОД, повністю надрукований на 3D-принтері. 

Наразі Wave House Data Center — найбільша будівля в Європі, надрукована за тривимірною технологією. Фахівці PERI відтворили об'єкт за допомогою принтера COBOD BOD2, який займає площу цілої кімнати.

Площа Wave House Data Center — 600 метрів квадратних. Довжина стін — 54 метри, 11 в ширину і 9 у висоту. Проєкт створено для Heidelberg IT Management — постачальника хмарних технологій і центрів обробки даних. Відтворити об'єкт в реальності з 3D-моделі зайняло у фахівців менш ніж 140 годин. Для порівняння це дорівнює друку 4 квадратних метрів конструкції щогодини.

Роботи на принтері

Роботизовані охоронці в дата-центрах давно не новина. Проте таке задоволення не з дешевих. Тож на допомогу приходить тривимірний друк, завдяки якому можна друкувати окремі елементи роботів та економити при цьому.

Фахівці Boston Dynamics вже презентували своїх незвичайних роботизованих псів-охоронців для дата-центрів. Аби розробляти роботів на комерційній основі, спеціалісти почали використовувати 3D-принтери. Очевидно аби дещо знизити ціну.

Так, наприклад, один з улюбленців інтернету — робот Atlas, частково надрукований на 3D-принтері. Спочатку він був розроблений для виконання пошуково-рятувальних завдань. Ноги та руки робота Atlas виготовлені за допомогою 3D-друку з металу. Це було зроблено для того, щоб зробити їх легкими та міцними для гімнастики, для якої цей робот призначений.

Інший приклад — технологічний гігант IO. На своєму виробничому заводі в Чандлері, штат Арізона, компанія використовує 3D-принтер для прототипування модулів ЦОД. Це досить складні контейнери обчислювального обладнання, які можна зібрати разом — майже як гігантські кубики Лего. В результаті ви отримуєте повноцінний дата-центр.

Ідея про модульний ЦОД зародилася в Google близько десяти років тому. Замість того, щоб створювати кожен з об'єктів з нуля, пошуковий гігант почав будувати ці об’єкти, використовуючи, так би мовити, будівельні блоки. В основному це були транспортні контейнери, попередньо оснащені необхідним обчислювальним, електричним і охолоджуючим обладнанням. За допомогою поїзда, човна або вантажівки Google міг легко переміщати ці контейнери в різні місця по світу, а потім збирати разом під одним дахом. Це оптимізувало будівництво в часі та витрачених ресурсах.

Інший плюс даної технології в тому, що фахівці можуть надрукувати маленьку версію ЦОД та вручну зібрати її. Це допомагає уникнути помилок, адже максимально точно відтворює конструювання дата-центру в реальності.

У майбутньому тривимірний друк можна використовувати для створення не лише прототипів, а й справжнього обладнання для ЦОД. Мова йде про материнські плати комп’ютерів, серверні стійки тощо. Проте це питання часу.

323
Спільнота
Відеотека
Про нас