Digital PR та його особливості

PR, він же public relations, відповідає за імідж та впізнаваність бренду серед аудиторії. Здавалося б, усе зрозуміло. Але з розвитком інтернет-просування PR розділився на традиційний та digital, й іноді ці два види навіть не пересікаються.

Чим Digital PR відрізняється від традиційного PR та в чому його головні особливості? Ми в NGN.agency розібралися з нашим head of PR Ярославом Білодо й готові ділитись.

Отже, digital PR ‒ це стратегія онлайн-маркетингу, метою якої є розширення присутності бренду в Інтернеті. Його спрямованість полягає у взаємодії з блогерами, celebrities, у створенні різних матеріалів для онлайн-медіа, ‒ в усьому, що дає змогу отримати якомога більше якісних згадок в соціальних мережах, а також покращити пошукову оптимізацію (SEO).

Такий PR допомагає досягти цільових клієнтів, з’являючись на веб-сайтах, подкастах й акаунтах у соціальних мережах. Це дає дуже хороші результати, особливо коли поєднується з добре сформованим планом SEO «гри» та SMM.

⚡️ Digital PR vs традиційний PR

Традиційний PR загалом орієнтований на друковані видання, телебачення та радіо. Але друковані ЗМІ вже не мають впливу, як раніше, й інтернет-медіа з легкістю обганяють навіть телебачення. Тому зі зростанням онлайн-маркетингу вся увага перейшла на digital-маркетинг.

«Digital PR ‒ це PR, який еволюціонував», ‒ Ярослав Білодо.

Замість того, щоб орієнтуватися тільки на друковані видання та зовнішню рекламу, Digital PR фокусується на підвищенні впізнаваності бренду онлайн.

Це включає в себе роботу з інфлюенсерами, партнерство в соціальних мережах, контент-маркетинг та онлайн-ЗМІ.

Це має свій вплив, тому зараз все менше залишається PR-ників-старожилів, і все більше їх переходить на бік онлайн public relations.

⚡️ Інструменти Digital PR:

  • Influence-маркетинг

Це може бути реклама бренду в сторіз, нативна інтеграція бренду в життя або ж участь інфлюенсерів в івентах та в активностях бренду у соцмережах.

  • Partnership

Бренди колаборують з іншими брендами, і це йде на користь обом.

При виборі правильного партнера онлайн-інтеграція в соцмережах збільшить впізнаваність та покращить репутацію кожного. Win win.

  • Онлайн ЗМІ

Є видання, які зовсім перестали видавати друковані випуски й повністю перейшли в онлайн. Але більшість все ж зберігає обидва формати, не бажаючи сприймати той факт, що онлайн-охоплення вже давно переважають.

  • Event-маркетинг

Презентації нових продуктів та інфо-приводів зараз практично завжди транслюються якщо не в прямих ефірах бренду, то в сторіз запрошених інфлюенсерів.

Події створюються спеціально для збільшення впізнаваності в соцмережах, і це дає свої результати.

⚡️ Як Digital PR приносить користь бренду

Digital PR має багато прямих і непрямих переваг для бізнесу. Для початку потрібно встановити цілі для вашої digital PR кампанії, щоб ви могли відслідковувати, наскільки добре вона працює.

Ось основні переваги Digital PR:

Покращує SEO та рейтинг ‒ публікації в авторитетних онлайн ЗМІ й отримання посилань на ваш сайт підніме вас вгору в рейтингу за ключовими словами. Чим вище ваш рейтинг в Google, тим більше трафіку буде на вашому сайті.

Збільшує кількість відвідувачів сайту ‒ чим більше людей читає про ваш бізнес і ділиться вашим контентом у соціальних мережах, тим більше людей буде відвідувати ваш сайт.

Зміцнює довіру до бренду ‒ створення контенту і забезпечення позитивних відгуків з часом зміцнять імідж вашого бренду. Якісні статті в ЗМІ будуть сигналізувати пошуковим системам, що ви є надійним джерелом інформації, а перегляд ваших продуктів або послуг блогерами підвищить довіру до бренду.

Генерує ліди ‒ хороша цифрова PR-стратегія повинна показувати ваші продукти релевантній і зацікавленій аудиторії. Чим більше людей читають про ваші продукти і переходять на ваш сайт, тим більше потенційних клієнтів ви залучите.

⚡️ Як виміряти успіх Digital PR?

На відміну від традиційного PR, який має обмежені показники для роботи, digital PR ‒ більше орієнтований на дані. Завдяки Google Analytics та іншим інструментам ви можете відстежувати аналітику, яка показує, наскільки успішною була ваша PR кампанія.

Тому можна сказати, що digital PR певною мірою є ефективнішим інструментом, ніж традиційний PR. Хоча в цілому він охоплює меншу аудиторію, але така аудиторія є цільовою та релевантною вашому бренду.

Дізнайтеся на нашому сайті NGN.agency більше про команду, екстремальну системність та продукти, які ми пропонуємо для розвитку вашого бізнесу.

Пишіть нам на start@ngn.com.ua.

·
2475
Головна