Дизайн-література на літо

Друзі, в кожному модулі освітнього курсу «Основи дизайну» ми підібрали тематичну літературу, яку вважали корисною для наших студентів. Перші два набори студентів вже «відстрілялись», третій набір поступово та рішуче рухається до власного випуску, а четвертий набір змушений терпляче чекати вересня. Ми вирішили, щоб наша спільнота студентів не гаяла час, підготувати статтю з усіма-усіма книгами з переліку рекомендованої літератури курсу «Основи дизайну».

Поїхали!

Книги за темою «Композиція»

Основи композиції (Ольга Голубєва)

Навчальний посібник «Основи композиції» Ольги Голубєвої часто згадують, як одну з найкращих, наочних та послідовних книжок на тему композиції. В ній описуються типи композиції, засоби композиції та розбираються окремі прийоми.

Книга викладена в електронному форматі тут.

100 головних принципів дизайну (С’юзан Уейншенк)

Книга «100 головних принципів дизайну» — це добірка з сотні окремих статей про дизайн, візуальні комунікації та взаємодію споглядача з дизайн-продуктом. Написана цікавою та живою мовою.

Можна придбати тут.

Основи навчального академічного рисунка (Микола Лі)

Попри поширену думку, що дизайнеру не обов’язково вміти рисувати, базові навички рисунку неодмінно стануть в нагоді. По-перше, так ви ліпше навчитесь відчувати пропорцію, перспективу та простір. А навчальний посібник Миколи Лі чудовий тому, що в ньому техніка рисування описана максимально зрозуміло, послідовно і наочно.

Можна придбати тут.

Мистецтво форми (Йоганнес Іттен)

Книга «Мистецтво форми» дещо менш відома, ніж друга робота пана Іттена, про колір. Але в ній дизайнери можуть знайти для себе чимало цікавих ідей та спостережень стосовно візуального мистецтва та побудови композиції.

Можна придбати тут.

Точка та лінії на площині (Василь Кандинський)

Василь Кандинський був не лише видатним митцем. Він також був викладачем та автором кількох навчальних посібників та есе про мистецтво. «Точка та лінія на площині» — це навчальний посібник для тих, хто цікавиться візуальним мистецтвом, і прочитати її дизайнерам також не завадить.

Можна придбати тут.

Книги за темою «Робота з кольором»

Мистецтво кольору (Йоганнес Іттен)

Йогенс Іттен — безумовно, знакова фігура в царині кольорознавства. Його книга «Мистецтво кольору» з одного боку містить стисле резюме з досліджень на тему природи кольору, а з іншого боку — в книзі наведено методи та практики роботи з кольором.

Можна придбати тут.

Вчення про колір (Вольфганг фон Гете)

Ця робота Вольфганга фон Гете посідає особливе місце в його бібліографії. Сам він вважав цю роботу одним з головним своїх творчих надбань. Вона цікава тим, що Гете досліджує не лише природу кольору, але й задається питанням сприйняття кольорів людиною, надає кольорам характеристику. Цією роботою цікавились видатні митці, навіть Іттен надихався багатьма ідеями Гете. І понині значна частина є актуальними.

Можна придбати тут.

Словник кольору для дизайнерів (Шон Адамс)

В книзі Шона Адамса наведено систематизацію кольорів, характеристики головних кольорів, що доповнюються класичними палітрами, а на додачу до цього — наводяться приклади використання кольорів в графічному дизайні, промисловому дизайні, архітектурі.

Можна придбати тут.

Про колір (Теренс Конран)

Теренс Конран — видатний англійський дизайнер, засновник лондонського Музею Дизайну. В цій книзі сер Конран дає власну характеристику кольорам та наводить приклади його застосування в інтер’єрі.

Можна придбати тут.

Маленька книга кольору (Карен Халлер)

Книга Карен Халер є різностороннім дослідженням взаємовідносин людини та кольорів: з давніх давен до сучасності, в побуті, в одягу, в інтер’єрі. В книзі чимало цікавих фактів про кольори та особливості їх сприйняття.

Можна придбати тут.

Книги за темою «Типографія»

Жива типографія (Олександра Королькова)

Книга Королькової з одного боку системна розповідь про типографію, а з іншого — жива і цікава розповідь. ЇЇ шалена перевага — це сам собою стиль розповіді, докладний, зрозумілий та живий. Чудовий вибір для того, щоб почати вивчення історії верстки та шрифтів.

Можна завантажити тут.

Основи стилю у типографії (Роберт Брінхьорст)

Книга Роберта Брінхьорста вважається однією з найбільш детальних книжок на тему типографії, адже містить докладний опис історії шрифтів, їх побудови та інших особливостей.

Можна придбати тут.

Про шрифт (Ерік Шпікерман)

Книга пана Шпікермана «Про шрифт» чудова завдяки своїй наочності та живій мові, якою вона написана. Завдяки цій книзі ви навчитесь помічати у шрифтах не лише геометричні особливості, але й станете відрізняти їх характер, емоційність. Легко читається завдяки живій мові та чудовим ілюстраціям.

Можна придбати тут.

Нова типографія (Ян Чіхольд)

Ян Чіхольд — відомий європейський типограф, дизайнер, викладач і письменник. В 1928 році була вперше опублікована його «Нова типографія». В цій праці Чіхольд сформулював правила оформлення друкованих матеріалів.

Можна придбати тут.

Книга про букви від Аа до Яя (Юрій Гордон)

Книга Гордона — це докладний і дуже ретельний розбір теми типографії. Є чудовою базою для розуміння історії шрифтів, їх класифікації, будови, характеру.

Можна придбати тут.

Книги за темою «Основи стилістики та дизайн-процесу»

Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів (Стівен Геллер, Сеймур Кваст)

Ця книга — чудова можливість дослідити розвиток стилів в графічному дизайні протягом майже двох століть. Навпрочуд вдала і відмінно проілюстрована, книга методично досліджує стилі. Один за одним. «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» дозволяє сформувати загальне уявлення про історію стилю та зрозуміти його витоки.

Можна придбати тут. І зауважте, що для читачів CASES діє промокод CASES ;-)

Дизайн. Повна історія

«Дизайн. Повна історія» цілком виправдовує свою назву, адже в цій книзі автори роблять огляд розвитку дизайну від зародження професії дизайнерів у вісімнадятому столітті до сьогодення. Особливо книга цікава тим, що в ній мова іде не суто про графічний дизайн, але про інтер’єрний і промисловий дизайн.

Можна придбати тут.

Історія мистецтва від найдавніших часів до сьогодення (Стівен Фартінг)

Часто можна почути, що мистецтво та дизайн — не одне й те саме. І що між дизайнером та художником є чимало суттєвих відмінностей. Але менш із тим, дизайн — це мова візуальних комунікацій. А мистецтво — це словник візуальних термінів та чудове поле для натхнення. Тож ми щиро впевнені, що кожному дизайнеру варто присвятити частину свого часу на навчання саме дослідженню теорії мистецтв. Звісно, наївно думати, що однієї книги вистачить, щоб достеменно розібратись у ньому, але робота Стівена Фартінга є рідкісною можливістю сформувати принаймні загальне уявлення про історію мистецтв та розібратись із особливостями ключових стилей мистецтва та головними їх представниками.

Можна придбати тут.

Українська ідентичність у графічному дизайні 1945-1989 років (Василь Косів)

Монографія Василя Косіва є унікальним твором, що дозволяє дослідити українську естетику у графічному дизайні в період Радянської України у 1945-1989 рр. В книзі представлені приклади українських радянських плакатів, обкладинок періодичних видань діаспори, архівних документів. Також тут ви знайдете інтерв’ю з авторами цих творів та матимете змогу з’ясувати їх контексти, витоки та символізм.

Можна придбати тут.

Дизайн звичайних речей (Дон Норман)

Дон Норман — певно, один з найвідоміших дизайнерів сучасності. Він є директором Лабораторії Дизайну в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

«Дизайн звичних речей» — певно, одна з найвідоміших його книг.

В ній він описує дизайн, як засіб комунікації між об'єктом та користувачем та пояснює, як оптимізувати цей зв’язок та зробити досвід використання об'єкта приємним.

Можна придбати тут.

Дизайн — це робота (Майк Монтейро)

Майк Монтейро — американський дизайнер. В своїй книзі «Дизайн — це робота», він пояснює, чому попри те, що дизайн є творчою професіює, він все ж потребує серйозного та системного підходу.

Можна придбати тут.

Говори та показуй (Ден Роем)

«Говори та показуй» — одна з чудових книжок Дена Роема.

Презентація робіт та ідей — вкрай важлива складова роботи дизайнера. Адже хороші роботи часто не отримують визнання саме тому, що їх погано презентували.

Тож будь-якому дизайнеру не завадить прокачати цю навичку, а книга пана Роема — добре в цьому допоможе.

Можна придбати тут.

Рисовий штурм (Майкл Мікалко)

«Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно» — своєрідний самовчитель креативності, тобто здатності вигадувати ідеї.

В книзі наводяться окремі рекомендації та інструменти для того, щоб її прокачувати.

Можна придбати тут.

Девід О’Ґілві про рекламу (Девід О’Ґілві)

Девід О’Гілві, без сумнівів, одна з найвидатніших постатей в рекламному світі. А його книга — обов’язкова до читання для всіх, хто захоплюється рекламою і хоче долучитись до креативної спільноти. Адже вона є не лише змогою дослідити історію реклами, а й зануритись у те, як влаштований рекламний світ та як створюються яскраві рекламні кампанії.

Можна придбати тут.

Дизайн для реального світу (Віктор Папанек)

Німецький дизайнер Віктор Папанєк архітектор за освітою.

В своїй книзі «Дизайн для реального світу» він описує способи підходи до створення дизайн-продуктів, які допомагають їм бути корисними та зручними. Та звісно, описує ті підходи, які цьому заважають.

Можна придбати тут. І зауважте, що для читачів CASES діє промокод CASES ;-)

Опанувати складність (Дон Норман)

Німецький дизайнер Віктор Папанєк архітектор за освітою.

В своїй книзі «Дизайн для реального світу» він описує способи підходи до створення дизайн-продуктів, які допомагають їм бути корисними та зручними. Та звісно, описує ті підходи, які цьому заважають.

Можна придбати тут. І зауважте, що для читачів CASES діє промокод CASES ;-)

Емоційний дизайн (Дон Норман)

Дон Норман — певно, один з найвідоміших дизайнерів сучасності. Він є директором Лабораторії Дизайну в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

Його книга «Емоційний дизайн» пояснює чому дизайн-продукти мають бути не просто прагматичними та ефективними, але й людяними та привабливими.

Можна придбати тут. І зауважте, що для читачів CASES діє промокод CASES ;-)

Чогось не вистачає?

Якщо відчуваєте, що до цього списку можна було б додати ще декілька книжок — будь ласка, пропонуйте доповнення в коментарях! Впевнені, наші читачі будуть вам за це вдячні.

·
5902
·
goodsuper 20
Головна