Для чого нам потрібні фемінітиви

Мова допомагає не лише спілкуватися, а й виражає наше бачення світу, і що вона багатша, то точніше ми можемо передати всі його відтінки. Українська мова ЗАВЖДИ мала фемінітиви (читайте історію мови, у пост не влізуть витяги з підручників), тому це не данина моді, як вважає неосвічене бидло, а закономірний процес культурного, а отже, й мовного розвитку.

І саме через дискримінацію жінки (тут маю на увазі правовий аспект), яка відбувалася протягом багатьох століть, через неможливість її колись здобувати нормальну освіту на рівні з чоловіком і, відповідно, обіймати якусь посаду, окрім кухарки, лікарки та вчительки, вам смішно з “філологинь”, “міністерок”, “членкинь” і т.д. “Ой, як її назвемо? Психологка? Психологічка? Психолологиня?”.

Гендерна рівність (не плутати зі статевою) в уявленні адекватних людей — це аксіома, яка не потребує доведення. Біологічно (статево) жінка відрізняється від чоловіка, вона часто (не завжди) не така сильна, витривала і стійка. Проте ми не обираємо, ким народжуватися, тому питання статевої рівності повинно бути знятим в гендерному дискурсі. Це об’єктивно.

Але гендерна рівність повинна бути закріплена не лише в соціально-політичному, а й у мовному (тобто культурному) полі. Жінки хочуть, щоби їхні посади називали в жіночому роді. Що в цьому дивного? Що в цьому смішного? Так, це може різати слух (спочатку), але це закономірний процес розвитку та збагачення мови, закріплення гендерної рівності. До нових слів звикають. Я теж за звичкою грішу невикористанням фемінітивів. Але звички повинні змінюватися.

Слово “мрія” було придумане Михайлом Старицьким в 19 столітті. Одразу уявляю собі українську інтелігенцію, яка така: “Ахахах, ну й Старицький ідіот, що за смішне слово, лол, кек, ололо”. Але воно прижилося, як і ще сотні, тисячі українських слів. І подібні процеси відбувалися та відбуваються в усіх мовах світу. Не через моду, а через ЗАКОНОМІРНІСТЬ.

Мова або розвивається, або вмирає. У моїх колах друзів якось ніколи не було прикольно хизуватися своєю неосвіченістю. Але чому ми бачимо стільки насмішок і відкритого хейту, коли жінка просто хоче, щоби назва її професії була в жіночому роді? Бо хейтери ці — ідіоти. І ідіотки. У мене все ❤️

·
1438
·
goodsuper 3
Головна