Дмитро База, арт-директор Quadrate28 Corp: дизайн працює або ні, він просто робить свою справу

Дмитро База — арт-директор Quadrate28 Corp. Він працював з «Новой Поштою», «Київстаром», ЖК «Scandia», WIX, Live Animations та іншими. 29 жовтня в креативному просторі UNDERHUB Дмитро прочитає лекцію «Що приховує візуальна ідентичність бренду».

Напередодні лекції ми поспілкувалися з Дмитром та запитали про початок його кар’єри в рекламі та дизайні, про роботу арт-директора та про роль дизайну в сучасній компанії.

Дмитре, перше питання, яке ми традиційно задаємо спікерам: розкажи, будь ласка, про себе. З чого починалась твоя кар’єра? Як ти став арт-директором, і зокрема, арт-директором в Quadrate28.

Тут все просто. Це не сталося зі мною [в один момент], а я до цього йшов і розвивався. Мені завжди подобалася реклама. Вся. Будь-яка. Я почав заглиблюватися, як це працює, хто це робить та як діє вся індустрія. І паралельно з зануренням у світ дизайну, [у мене] почали накопичуватися знання та досвід в рекламі. В результаті я почав придумувати рекламні рішення в такій кількості, що не встигав все втілити сам. Саме так я і став артдиректором в Quadrate28.

Quadrate28 — не зовсім традиційна креативна компанія, так? На сайті ви взагалі називаєте себе першою в Європі маркетинговою командою за запитом. Можеш про цю модель трохи докладніше пояснити нашим читачам?

Я впевнений, що в креативій індустрії термін «традиційно» не зовсім можна застосовувати. Quadrate28 — маркетингова команда, що за запитом виросла в компанію з операційного менеджменту. В першу чергу ми формуємо відсутній відділ в компанії клієнта та забираємо на себе повністю весь функціонал цього відділу. Ми робимо фінанси, маркетинг та продаж. І, звичайно, в рамках системи маркетингу є місце креативу.

Як побудована саме твоя робота в цій системі?

Моя робота полягає в курируванні всього візуального контенту, що ми віддаємо клієнту. Це якщо в двох словах. Трохи докладніше буде так. Є маркетингові завдання, в яких потрібен креатив і візуальна складова. Насамперед команда брифує клієнта. Потім йде пошук, в якому арт-директор працює разом зі стратегом, бренд-стратегом і копірайтером. Готується захист-презентація напрацювань. І потім починається найкрутіше. Реалізація, або по-модному — імплементація проекту. Відділ дизайну в співдружності з відділами контенту, стратегії, івентів, акаунтів створюють продукт. І відправляють його жити в світ реклами та маркетингу. На всіх цих етапах присутній я і курую відповідність сенсів і образів, якість і, звичайно, креативність ідеї.

Ми знаємо, що чимало проектів в Quadrate28 робляться під договором про нерозголошення. Але, можливо, ти міг би трохи розказати про те, з якими проектами ти працював?

У нас є скромна сторінка на Behance. Там можна і необхідно дивитися наші кейси. Офіційний сайт компанії постійно поповнює розділ кейсів. У портфоліо понад 250 компаній з усього світу. Для мене всі проекти — міць та можливість зробити крутий продукт. Ну а якщо потрібні імена, то можу згадати «Київстар», «Нову Пошту», «Новий Зір», Isida, Globus, «Місто Квітів», Biopharma, Manorm, «Моршинську». Ну і, звичайно, команди проектів останніх трьох років так чи інакше залучали мене у роботу.

Тепер ближче до теми твоєї лекції. Вона називається «Візуальна ідентичність бренду». Почнімо з того, що таке дизайн і що собою являє ідентичність?

Розкривати всі карти не буду, та водночас пару думок дам. Для мене дизайн — це дуже технічна професія. Не в розрізі технарі-гуманітарії, а в розрізі самого процесу. Так, в роботі використовуються художні напрацювання всіх віків художньої історії людства. Працюємо звичайно і з формою, і з кольором, і зі шрифтом. Але завдання перед дизайном ставляться досить утилітарні, та всі ці прийоми використовуються для реалізації досить чітких і продуманих завдань. Дизайн — це точно не про мистецтво. Тут завжди верховенство в завданні, а не в пошуку та творінні заради творіння.

Якою, на твою думку, є роль дизайна в сучасній компанії?

Існує теорія, що сучасне суспільство розвивається в суспільство візуалів. Це значить, що хтось щодня створює все нові й нові візуальні рішення. А хто, як не дизайнери, робить крутіше всіх?

Чи можна сказати, що кожна людина має розуміти дизайн?

На мою думку, це не так працює. Можна розуміти або не розуміти мистецтво. Дизайн працює чи ні. Він просто робить свою справу.

Дмитре, дякуємо за інтерв’ю та до зустрічі на лекції!

Лекцію Дмитра можна відвідати оффлайн в креативному просторі UNDERHUB або подивитися онлайн чи в записі.

·
1302
Головна