Формат контенту, що допоможе зібрати трафік: стаття порівняння
Привіт, я Ната, 8 років я працювала головним редактором різних digital-блогів, аналізувала, якій саме контент гарантовано принесе вам трафік. Розгляньмо кілька моїх улюблених форматів статей. Я буду описувати загальну схему, за якою треба скласти статтю, складність, приблизний час на написання, фішки, які можна застосувати при оформленні. Це перша стаття з циклу 🔦 #редакторський_ліхтарик.
Два варіанти оформлення статті порівняння
Згадаємо принцип е-каталогу або порівняння товарів на Розетці. Коли є кілька продуктів з однаковим призначенням і треба обрати між ними за певними характеристиками. Це може бути смартфон, CRM система, пилосмок, курси з ораторського мистецтва, страхова або банківська послуга або — як у моєму прикладі, — конструктор для створення сайтів.
Виписати їх, скласти структуру статті, водночас врахувати, наскільки зручно буде читачу порівнювати.
Схема 1: послідовне порівняння кожного продукту
Заголовок
Підзаголовок =продукт
фото / відео продукту
Критерій 1
Критерій 2
….
Критерій Х
перевага
недолік (застереження)
Висновок
Підзаголовок =продукт 2
фото / відео продукту
Критерій 1
Критерій 2
….
Критерій Х
перевага
недолік (застереження)
Висновок
Підзаголовок = інсайт із порівняння
загальний висновок
На цьому скриншоті бачимо переваги та недоліки, вставочку на іншу статтю, яка релевантна нашій (завжди так робіть 👍), підзаголовок = продукт, фото продукту. Джерело
Схема 2: анонс + порівняльна таблиця
Короткий анонс: для кого, чим корисно, що важливо, посилання на таблицю порівняння або (якщо дозволяє верстка) таблиця в тексті.
Такий формат я більше люблю тому, що він мені зручний. Таблицю можна оформити як корисний лидмагнит, роздавати за підписки або через чат-бот, збираючи базу.
Приклад:
Попрацюйте над заголовком, не забувайте давати в статті лінк або на продукт (якщо ви його продаєте) або на послуги. Джерело
Складність: 8 балів з 10, якщо ви залучаєте експертів. Та 4 бали з 10, якщо всю інформацію можна знайти в мережі. Проаналізуйте статті-порівняння, що вже є в мережі. Чи усі важливі критерії там враховано? Як оформлені статті? Що нового буде саме у вашій статті? Що буде фішкою саме вашої статті. Це може бути порада або цитата експерта, новий критерій, на якій раніше не звертали уваги, або нові продукти, які нещодавно з’явилися.
Час на створення якісної статті: від 2 тижнів до місяця. Якщо ви залучаєте експертів, врахуйте час на листування, узгодження тексту.
Фішка: якщо у вас збереться кілька статей-порівнянь ви можете зробити окремий хештег та використовувати цей матеріал в інстаграм (гортаючи карусель можна буде побачити відповідність критеріям, переваги, застереження та висновки). Можна зробити окремий розділ у блозі. Або сторінку з такими статтями — лидмагнитами, на яку лити трафік та отримувати базу підписників. матеріал зі статей можна проговорювати голосом — і це буде експертний рілз із цінними порадами.
Фішка 2: якщо ви залучаєте експертів, що можуть прокоментувати відповідність продукту певним критеріям, дати пораду, звернути увагу читача на щось важливе, зробіть контент для соцмереж експерта (картка для інстаграму, текст), зверніться до нього з проханням показати матеріал на своїх підписників у Лінкедині, фейсбуці або інстаграмі. Дякуйте експерту вголос — тегніть його, напишіть пост-подяку в соцмережах. Таким чином ви обміняєтеся аудиторією, збільшите трафік на статтю.
Запропонувати таку статтю можна в техно блог, блог по фінансах, як колонку експерта в ЗМІ, якщо вам дозволять нативно просувати свій продукт у порівнянні з іншими. Якщо ви не забудете написати щось на кшталт 👇
та стаття буде дійсно корисною, її обов’язкво помітять.
Запрошую всіх на канал єКонтент, де пишу про свій досвід роботи контент-маркетологом, тренди в контент-маркетингу, знахідки, фішки та лайфхаки.