Giving Tuesday Product Conf від Parimatch Tech: обрані тези

На початку грудня, у Всесвітній день добрих справ, Parimatch Tech спільно з Parimatch Foundation провели безкоштовну онлайн-конференцію Giving Tuesday Product Conf. До заходу, який було організовано з метою підтримки програми «Так, я можу!», зареєструвались майже 1000 глядачів. Під час трансляції вони пожертвували більше 25 000 грн на запуск нових груп з інклюзивного футболу для дітей з особливостями розвитку. Для тих, хто не зміг прослухати доповіді, ми зробили добірку з обраними тезами.

Анастасія Бурдико, керівник команди зростання в Parimatch Tech. Про культуру експериментів як про фундамент для зростання продукту, і як за рік провести понад 200 продуктових експериментів

Анастасія Бурдико, керівник команди зростання в Parimatch Tech

Завдання команди зростання — це пошук точок зростання та проведення експериментів.

Щоб знайти точки зростання, можна використовувати метод Петель росту (Growth Loops), який свого часу запропонувала команда Reforge. Це закрита циклічна система, в результаті дії якої частина даних на виході запускають новий цикл.

Покращуйте свій продукт, запускаючи експерименти. Шляхом експерименту можуть бути гіпотези, пріоритизація, А/Б тести тощо. Загалом, слід зробити пошук гіпотез своєї рутиною.

Рей Астафічев, керівник росту в Fluix, засновник Asta.Academy. Про відмінності між підходами Product Market Fit і Product Discovery

Рей Астафічев, керівник росту в Fluix

Основні причини, через які стартап провалюється: продукт не потрібен споживачу, ринок занадто конкурентний, команді не вистачило компетенцій, немає бізнес-моделі, закінчилися гроші.

Підхід відповідності продукту ринку (Product Market Fit) базується на ідеї, створенні мінімально життєздатного продукту (MVP) та валідації на користувача.

Пошук продукту (Product Discovery) має більш розширену структуру, серед якої аналіз дати, пошук потенційних користувачів ніші через інтерв'ю, визначення болей та завдань, і побудова мінімально життєздатного продукту (MVP).

Якщо ж говорити про відмінності, то підхід відповідності продукту ринку (Product Market Fit) реалізується швидше, проте з великим ризиком, а 80% уваги зосереджено на одному продукті. У разі використання підходу з пошуком продукту (Product Discovery) процес відбувається повільніше, з меншим ризиком, увага зосереджена на різних продуктах, але потребує специфічних навичок.

Андрій Уманський, менеджер продукту в DeviantArt, Inc. Про те, як правильно використовувати ідеї (не-) конкурентів

Андрій Уманський, менеджер продукту в DeviantArt, Inc

Потрібно копіювати неочевидний функціонал, а не той, що на видноті. Наприклад, всім відомий кейс, коли Snapchat у 2013 році запустив Stories. Це дало змогу компанії поступово зростати. У 2016 році Instagram додав цей же функціонал і за лічені місяці перевищив результати Snapchat.

Потрібно розуміти, що копіювати і навіщо це робити. Для цього може допомогти метод Jobs To Be Done (JTBD) — підхід розуміння того, що стимулює клієнтів купити ваш продукт. Цей метод полягає в тому, що користувачі не купують продукти, а «наймають» їх для виконання певного завдання.

У процесі дослідження потрібно пам'ятати про те, що існує кілька категорій конкурентів:

  • Пряма конкуренція — продукти виконують роботу однаковим способом (наприклад, у Playstation та XBOX однаковий функціонал)
  • Вторинна конкуренція — продукти виконують роботу різними способами (наприклад, Zoom та Uber можуть виконувати однакову функцію — провести зустріч можна офлайн або онлайн)
  • Непряма конкуренція — продукти виконують роботу з конфліктуючими результатом (наприклад, солодка булочка і спортивний додаток, коли потрібно обрати щось одне)

Євгеній Плохой, Менеджер продукту в Readdle. Передплати. Передплати. Передплатоньки

Євгеній Плохой, Менеджер продукту в Readdle

У конкуренції буде перемагати не той продукт, який проводить багато експериментів, а той, що надає справжню цінність користувачам.

Якщо ви вирішуєте конкретну проблему клієнтів, то чому б не вирішити «сусідню» (наприклад, Uber додав доставку їжі, а Spotify — подкасти).

Коли споживачі знаходять якесь рішення, вони перестають шукати альтернативу. Якщо конкурент вашого продукту буде приносити більшу цінність користувачу, у нього не буде необхідності шукати альтернативу. Винятком можуть бути продукти для роботи (наприклад, Adobe Photoshop та Figma).

«Цінність» поняття необ'єктивне — це не те, як ви її сприймаєте, а як її сприймають користувачі. І від вас залежить, наскільки високою буде сприйнята цінність вашого продукту.

Незалежно від того, купив користувач продукт чи ні, важливо провести його від реєстрації до отримання першої цінності.

Запис всіх доповідей можливо переглянути на YouTube-каналі Parimatch.

·
1921
Головна