Головні питання про роботу з Photoshop

В межах курсу «Основи дизайну» ми рекомендуємо нашим студентам працювати з практичними завданнями курсу в редакторі Adobe Photoshop. 

Через це ми регулярно отримуємо цілу купу питань від студентів. Когось хвилює, чому ми взагалі обрали рекомендованим графічним редактором саме Photoshop. Хтось переймається через те, що ще ніколи не працював із ним і не розуміє з чого почати. Комусь хочеться зрозуміти, на що слід звертати увагу під час навчання роботі з цим редактором. 

Тож ми підготували матеріал, в якому спробували зібрати відповіді на головні питання про роботу з Photoshop. Зауважте, що ми здебільшого готували його для наших студентів. Хоч і іншим читачам матеріал може видатись корисним.

Чи обов'язково використовувати на вашому курсі саме Photoshop?

Використання Photoshop як графічного редактора для студентів є радше рекомендацією, ніж вимогою. За бажання ви можете використовувати інші редактори. Під час проходження практичних та творчих модулів на курсі «Основи дизайну» студенти надсилають нам роботи в форматі *.PNG. В цей формат ви зможете конвертувати файли в більшості графічних редакторів. За бажання — в Figma, Adobe InDesign, Adobe Illustrator.

Як встановити Photoshop?

Найпростіший спосіб — завантажити його через офіційний сайт Adobe

Скільки коштує Photoshop?

Актуальна версія Photoshop продається за моделлю підписки. До речі, ви маєте право на два безкоштовних тижні.

Зауважимо, що перед оформлення підписки варто прочитати матеріал, зокрема, про відміну підписки.

Чи обов’язково використовувати ліцензійний Photoshop?

Ми не можемо вам заборонити користуватись піратськими застосунками. Але зауважте, що в них часто вбудовують шкідливий код. На додачу до цього, користуючись піратськими версіями, ви жодним чином не підтримуєте організацію, що створює та постійно розвиває для вас продукт. І навпаки, користуючись ліцензійною версією, ви допомагаєте забезпечити компанії заробітну платню розробників та подальше вдосконалення продукту. 

На курсі «Основи дизайну» будуть навчати Photoshop?

Ні, на жаль, навчання Photoshop — це окремий процес, який за своєю структурою дещо відмінний від динаміки та структури курсу «Основи дизайну». Та й для деяких студентів такі модулі взагалі не потрібні. 

Втім ми створюємо міні-курс «Робота з Photoshop» в межах проєкту Креативна Практика. А поки що просимо вас присвятити час вивченню цього інструменту самостійно.

А як і де тоді навчатись?

На щастя, існує чимало місць, де можна вивчити основи роботи з цим інструментом. Ми зробили для вас добірку ресурсів, де ви зможете познайомитись з основами Photoshop самостійно та часто безкоштовно. Звісно, це не вичерпний список. За бажання, в коментарях до цього матеріалу, ви можете додавати власні посилання.

Офіційна довідка Adobe

Тут є відповідь на чимало важливих питань та безліч крутих уроків Photoshop, причому там ви побачите актуальний інтерфейс та відповідно — актуальні функції. На жаль, не весь контент доступний українською чи російською мовами, але якщо ви розумієте англійську — додавайте до закладок.

Шукати тут. 

Плейліст «30 днів Photoshop» на YouTube

Кажуть, хороший спосіб прокачати себе та напрацювати звичку — робити щось 21 день поспіль. Автор відео Аарон Нейс пішов далі і підготував контент на цілих 30 днів. Хороший спосіб зануритись у тему.

Дивіться тут.

Але зауважте, що контент тут англомовний.

Ресурс «Фотошоп Майстер»

Це російськомовний ресурс, на якому ви зможете знайти безліч крутезних уроків. Для доступу до них знадобиться реєстрація, але чимало контенту є безкоштовним. До речі, на додачу до відеоуроків тут є навчальні PSD-файли.

Дивіться тут.

Майстер-клас від New Strategies Group «Photoshop для початківців»

Спільно з New Strategies Group команда CASES організувала майстер-клас, який ви можете подивитись в записі. До речі, майстер-клас доступний за передплатою.

Дивіться тут.

А якщо я веб-дизайнер чи дизайнер інтерфейсів, він мені взагалі знадобиться?

Взагалі, з самого початку Photoshop створювався, як ви можете здогадатись з назви, як редактор фотографій. Згодом, з розвитком технічних можливостей редактора та його інтерфейсу, Photoshop почали використовувати для багатьох задач: ретушування зображень, проєктування інтерфейсів, розробки презентацій, фірмових стилів тощо. 

З плином часу специфіка напрямків веб-дизайну і дизайну інтерфейсів призвела до появи редакторів, що ліпше підходять для створення інтерфейсів та проєктування веб-сайтів — Sketch, Figma, Adobe XD тощо. 

Але чимало задач і зараз зручно виконувати в Photoshop. Особливо це стосується ретушування зображень. На додачу до цього, більшість провідних дизайнерів та арт-директорів креативних компаній, яких ми опитували напередодні запуску курсу, зазначають Photoshop як необхідний інструмент в арсеналі дизайнерів. В тому числі веб-дизайнерів та дизайнерів взаємодії.

·
4356
·
10
·
sosogoodsuper 71
Головна