Інформаційна підтримка від Європейської комісії

Цей матеріал створено в межах безкоштовного онлайн-курсу «Європейські гранти для культурних та креативних проєктів» від рамкової програми Європейського Союзу «Креативна Європа» та освітньої платформи Креативна Практика.

Відповідальність за комунікаційну стратегію проєкту, як і за весь проєкт в цілому, лежить на консорціумі. Але ви можете розраховувати й на певну підтримку з боку Єврокомісії.

У цій статті ми розповімо, в чому полягає ця підтримка та як її отримати.

Чому інформаційна підтримка від Європейської комісії є важливою

Комунікаційна стратегія — це важлива складова вашого проєкту. Від того, як ви її побудуєте, буде залежати, скільки людей дізнаються про проєкт, як вони до нього поставляться, чи захочуть до нього долучитися. Недостатньо просто зняти крутий фільм, організувати цікаву виставку, відкрити незвичайний музей — потрібно, щоб їх побачили глядачі та відвідувачі. І ось тут буде дуже цінною інформаційна підтримка Єврокомісії.

Завдяки цій підтримці ви можете суттєво підвищити статус свого проєкту. Наприклад, якщо ви організовуєте захід та запрошуєте гостей з-поміж представників Європейської комісії або «Креативної Європи», це відразу привертає увагу медіа та інтерес інших учасників.

Статус проєкта-партнера Європейської комісії вже є вагомим приводом для довіри до вашого заходу, адже це означає, що проєкт пройшов серйозний відбір і є цікавим та якісним. Цю тезу ви можете використовувати у своїй комунікації, і вона дійсно стане переконливим аргументом. Також це допомагатиме вам залучати нових учасників, інформаційних партнерів і, можливо, навіть спонсорів.

Засоби інформаційної підтримки

Створюючи свій проєкт за підтримки «Креативної Європи», ви знаходитесь у мережі, до якої входять національні бюро програми та інші організації та партнери Європейської комісії. Вони постійно організовують заходи для популяризації як самої програми «Креативна Європа», так і її учасників, розповідають про них у своїх каналах і в ЗМІ.

Існує база підтриманих проєктів «Креативної Європи», куди автоматично потрапляють всі проєкти, які отримали гранти. Список цих проєктів публікується на сайті «Креативної Європи».

Також ваш проєкт згадають в інформаційних матеріалах, які Європейська комісія поширює різними способами:

  • через сайт Єврокомісії та у пресрелізах для ЗМІ,
  • на сайті та в матеріалах національних бюро «Креативної Європи» у 41 країні,
  • через представництва Європейського Союзу в країнах-членах програми,
  • через партнерські платформи та мережі, професійні об'єднання,
  • на заходах «Креативної Європи» на всьому континенті.

Вимоги до використання логотипу «Креативної Європи»

Якщо ви створюєте проєкт за підтримки програми «Креативна Європа», це обов’язково має бути відображено в будь-яких інформаційних або рекламних засобах візуальної комунікації вашого проєкту, незалежно від того, де саме вони поширюються. Тобто ви маєте розміщувати логотип «Креативної Європи» та напис про підтримку від Євросоюзу на сайті проєкту, в соціальних мережах, в зовнішній рекламі, в публікаціях і рекламі на радіо і ТБ тощо.

Є чіткі правила стосовно того, яким чином цей логотип має бути використаний. Ці правила описані на сайті «Креативної Європи».

Що далі

Тепер ви знаєте, як побудувати комунікаційну стратегію проєкту та які правила існують щодо неї в рамках програми «Креативна Європа». Час перейти до одного з найважливіших етапів підготовки проєкту — складання фінансового плану. Про це ми й поговоримо в наступних матеріалах.

·
1069
·
1
·
goodsuper 13
Головна