Інга Вишневська: в 21 столітті систему комунікацій важливо переорієнтувати на якісний клієнтський досвід

Як і чому комунікації впливають на розвиток державної структури?

19 червня відбудеться лекція Інги Вишневської, директора Solutions for People (група компаній One Philosophy), а в минулому — керівника відділу комунікацій Головного сервісного центру МВС, на тему «Стратегічні комунікації у побудові людяного бренду державної структури». Поговоримо про те, як імплементувати усі складові бренду в комунікації з населенням та чому державі варто надихатися найкращими кейсами побудови модних брендів, інфраструктурних об‘єктів та міст.

Раніше ви керували комунікаціями Головного сервісного центру МВС, а зараз — створюєте агенцію. Розкажіть докладніше, чим ви почали займатися?

У групі компаній One Philosophy ми почали будувати нову агенцію Solutions for People. Наша ідея в тому, щоб показати, що всі ми клієнти один одного і можемо створювати відповідальне середовище; що в 21 столітті систему комунікацій важливо переорієнтувати на якісний клієнтський досвід: від стратегії та комунікацій, від дизайну до тексту, від інновацій до корпоративних впроваджень.

Це вкрай важливо для всієї системи державних органів, щоб побудувати довіру з громадянами, та для розвитку бізнесу. Для мене — це челендж, тому що, по-перше, я не людина агенцій, а по-друге — зараз багато різнопланових завдань: робота з новою командою в новому форматі, робота з клієнтами, стратегіями, вивченням світового ринку.

Як починалася ваша кар’єра? Що довелося перебороти, щоб досягти сьогоднішньої позиції?

У кожної людини є свій унікальний досвід і знання.

У моєму випадку – я дуже рано почала працювати і в 19 років стала керівником. З 2009 по 2015 я керувала комунікаціями Ukrainian Fashion Week в Україні. В команді завжди жартували, що я наймолодший керівник комунікацій в історії всіх тижнів моди і часто приховували мій вік. Звичайно, було непросто керувати процесом поруч з людьми, що старші за тебе, навчитися працювати і грамотно комунікувати, поєднувати навчання, особисті та громадські ініціативи з роботою.

Робота в моді навчила мене бути дуже стресостійкою і мультизадачною, працювати з емоціями, коли у тебе грандіозний успіх, і, навпаки, величезний провал.

У зв'язку з тим, що у мене були кардинальні зміни інтересів і напрямків роботи — знаю, що означає пережити «навішування ярликів», і як важливо вміти не реагувати, навчитися добре робити свою роботу, аби захищати своє «право голосу».

Якими проектами ви пишаєтесь?

Найскладніше питання! Люблю всі проекти та команди, з якими доводилося працювати. Масштаб для мене не має значення, а ось роль проекту для суспільства або держави — дуже важлива.

Я щиро пишаюся проектом, який ми заснували в рамках Ukrainian Fashion Week — фестиваль fashion-відео Fashion Move On. Нам вдалося «розгойдати» цей напрям і підтримати ініціативи брендів якісним міжнародним конкурсом і журі зі стейкхолдерів усього світу — від Марії Шуллер, Керолайн Раш, Найджела Херста з Великобританії до засновників Berlin Fashion Film Festival (останні в результаті стали партнерами). Я до сих пір вважаю, що це був важливий прорив, міжнародний і культурний проект, який дозволив показати Україну на абсолютно інших майданчиках. Сьогодні він, завдяки ініціативі Ірини Данилевської, переріс в Fashion Film Festival Kyiv. Мене дуже тішить, що останні два роки на конкурс надходять сотні заявок, що люди вчаться і розвиваються.

У 2014 я ініціювала соціальний проект Ukraine Inspired в рамках Ukrainian Fashion Week. Основне завдання було показати, як важливо і можна через одяг транслювати смисли для просування національних ідей. В його продовження ми випустили благодійну колекцію з українським прапором на підтримку військових в колаборації з Федором Возіановим.

Моя позиція була така: в той страшний для України рік проводити тиждень моди можна, тільки якщо ми знайдемо додаткову точку комунікації з суспільством. Ми почали думати, з якими проблемами і викликами зіткнеться суспільство, і як повинен сприйматися наш прапор, який став масово з'являтися на всіх парканах країни.

З Федором Возіановим ми прийшли до висновку, що потрібно перетворити прапор в асоціацію. Як відомо, ми мислимо словами і візуальними образами. Виключивши колір, точніше, трансформувавши його слова і образи, Федір візуалізував процес розумового сприйняття і обробки інформаційного контенту і спробував уявити, як це складається в той момент, коли ми думаємо про український прапор. Завдяки нашим партнерам і телеканалу «1+1» нам вдалося просунути в маси наш чорно-білий прапор, створити колекцію речей і предметів, продати і навіть довипустити її. 

В результаті — ми зібрали потрібні кошти на операції кількох українських військових.

І, звичайно, я нескінченно згадую, що вдалося провернути на державній службі, реформуючи сервісні центри МВС. Найважливіше, що люди з усієї України долучилися до цього комунікаційного челленджу.

Про що буде ваша лекція? Кому буде цікаво її відвідати і який потрібен рівень розуміння предмета?

Ми вибрали гарну назву — «Стратегічні комунікації у побудові людяного бренду державної структури». Я думаю, що краще було б її назвати — «Як державній структурі бути «нормальною», «зрозумілою», «attractive» в комунікації з людьми на всіх рівнях».

Звичайно, я була б рада бачити державних службовців та людей, які працюють сьогодні або хочуть працювати з державними комунікаціями. Ми будемо говорити про нешаблонне мислення, про те, яким чином надихати людей в структурі на зміни, про досвід, який пройшла моя команда комунікацій, створюючи сервісні центри МВС, і про те, чому важливий не піар і звіти зі статистикою, а структурні зміни.

19 червня на лекції Інги поговоримо про значення візуальних комунікацій у формуванні довіри з людиною.

Долучайтесь! Буде цікаво.

·
1765
·
super 3
Головна