Ірина Грицаєнко та Оксана Лихожон, SODA DAG: про користь діджитал-стратегій, ресурси для їх реалізації та цікаві приклади комунікації брендів в соцмережах

7 лютого в креативному просторі UNDERHUB фахівці рекламної агенції SODA DAG Ірина Грицаєнко та Оксана Лихожон проведуть воркшоп «Методи, інструменти та правила створення ефективних діджитал-стратегій».

Ірина та Оксана розкажуть, чому зі стратегією краще, ніж без неї; навіщо бізнесу йти в діджитал та як це конвертується в прибуток, а також як визначити реальні цілі та задачі клієнта.

Напередодні воркшопу ми трохи поговорили з Іриною та Оксаною про користь діджитал-стратегій, ресурси для їх реалізації та цікаві приклади комунікації брендів в соцмережах.

Ірина, Оксана, вітаємо! Знаємо, що ваш воркшоп розрахований на фахівців різного рівня. Скажіть для тих, хто тільки починає кар'єрний шлях, що є стратегією?

Оксана: Стратегія — це найоптимальніший шлях для досягнення мети, на якому використовують наявні ресурси. Це правильно поставлена мета і розуміння того, як ми до неї прийдемо. Це наш гайдлайн.

Ірина: Діджитал-стратегія — це план маркетингових активностей в інтернеті, синхронізований з шляхом покупця (customer journey) проекту. Отже, діджитал-стратегія допомагає розповісти про бренд максимальній кількості потенційних покупців та переконати їх здійснити покупку.

Ірина Грицаєнко

Які ресурси знадобляться для того, щоб створити ефективну діджитал стратегію?

Оксана: Найважливіше, що у вас має бути, це розуміння того, чого ви хочете досягти, встановлені цілі та наявні ресурси: час на втілення стратегії та бюджет. Виходячи з цього, ви будете розуміти глобальну картину, яку можна буде відбити у діджитал-стратегії. Ще для її створення потрібні люди, які зможуть проаналізувати, які канали ідеально підходять для просування вашого бізнесу, і який бюджет потрібен для їх ефективного використання.

Ірина: Я б говорила не про фахівців, а процеси, які мають бути виконані. Це (обов'язково) аналіз і глибоке вивчення проекту, конкурентного середовища, цільової аудиторії, підбір релевантних каналів. Далі — вже залежить від каналів просування, тому що під кожний з них потрібні спеціалізовані фахівці.

А чи може бізнес обійтися без стратегії? І, якщо так, то який (малий, середній, великий) і за яких умов?

Оксана: Стратегія починається з правильного цілевстановлення і оцінки ресурсу. Якщо цей пункт подолано, то деякі бізнеси, для яких достатньо 1-2 каналів можуть цілком обійтись без стратегії. Проте, якщо каналів більше, а проєкт має різні стадії, то варто присвятити цьому час.

Ірина: Є чудова фраза «Планування — все, план — ніщо».

Існувати можна по-різному — і зі стратегією, і без. Питання в ефективності та використанні ресурсу. Стратегія допомагає працювати системніше, злагодженіше, досягати поставлених цілей швидше і меншим ресурсом.

Оксана Лихожон

Наведіть приклад комунікації бренду в діджитал, який вас найбільше чіпляє.

Оксана: Останнє відео Uklon «Свобода бути ближче» було просто шикарним.

Ірина: «Сінево» і їх ситуативні комунікації в соцмережах: завжди вчасно, влучно та з почуттям гумору.

Ну і «прикрути» Нафтогазу — це прекрасно.

І наше традиційне питання: на що людина має завжди знаходити час, щоб мати натхнення розвиватися?

Оксана: На читання книжок. Як фахових, так і художніх. Важливо не що у них сказано, а на які думки вони вас наштовхують.

Ірина: На навчання та комунікацію з зовнішнім світом. І чим різноманітнішою вона буде — тим краще. Це і про книги, і про мистецтво, і про подорожі, ну і, звісно, про спілкування з новими людьми

Клас! Дякуємо за чудове інтерв'ю і з нетерпінням чекаємо вашого воркшопу!

·
1576
Головна