IT-експеримент: навіщо відкривати свій стенд на Expo-2020

Пишними фанфарами й елегантною технологічністю на початку жовтня відкрилася всесвітня виставка Expo-2020 в Дубай. Для України вона примітна тим, що в цей раз країна представлена ​​власним павільйоном, а не орендованим, як раніше.

Незабаром після відкриття Expo в нашому павільйоні пройшов Національний день України. Це було автентично та інноваційно – наприклад, музичну атмосферу створював Національний академічний оркестр народних інструментів під керівництвом робота-диригента.

Участь в будь-якій виставці, а тим більше в такій масштабній як Expo-2020 в Дубай, вимагає ресурсів, зусиль і часу. Завжди є ризик загубитися серед різноманіття учасників, але є і величезний потенціал. До того ж це престижно.

У цьогорічній виставці Україна представлена ​​38 учасниками. Це компанії з найрізноманітніших галузей. Багато з них представляють технологічні рішення в екології, медицині, транспорті й навіть космічній сфері. Ми в Європейській асоціації програмної інженерії теж зважилися відкрити свій стенд в українському павільйоні.

"Зважилися" – тому що навіть створення самого стенду було чималим викликом як для підрядників, так і для резидентів асоціації.

Оскільки ми представляємо IT-компанії, які займаються в основному розробкою програмного забезпечення, потрібно було придумати інтерактивну конструкцію, яка могла б ефективно працювати без присутності людини-асистента ні багато ні мало – півроку. Адже виставка триватиме до кінця березня. Поки затверджували та перезатверджуватися проєкт стенду, багато хто скептично запитував, мовляв, навіщо це вам?

Почнемо з того, що Всесвітня виставка Expo відбувається кожні п'ять років і минулоріч була перенесена на 2021-й через пандемію. Вона історично є своєрідним змаганням світу за частиною досягнень. Спочатку це були архітектурні здобутки. Всі пам'ятають, що саме для такої виставки була споруджена Ейфелева вежа?

Було б нерозумно заперечувати, що IT-сектор є одним з досягнень нашої країни. За минулий рік Україна експортувала IT-послуг більш ніж на $5 млрд. Багато глобальних технологічних компаній обрали саме Україну для дислокації своїх R&D-центрів.

Про потенціал технологічної індустрії та її прогресивності в Україні можна почути мало не з кожної праски. Вся проблема в тому, що це відбувається на внутрішньому ринку. Тобто там, де це й так зрозуміло.

А компаніям важливо вивести розмови на глобальний рівень. Якщо ти представляєш країну зі зрозумілим і впізнаваним IT-брендом, легше спілкуватися з потенційними інвесторами та клієнтами, простіше отримати цікаві проєкти. Так, важливий продукт або послуга, яка просувається, але позитивна асоціація з "айтішним" брендом країни теж грає на руку в перемовинах.

Водночас ілюзорних очікувань від присутності на Expo-2020 у нас немає. Якщо хоча б один резидент асоціації отримає за час виставки комерційну вигоду від участі у виставці, для нас це буде перемога.

На Expo кожна країна прагне підняти власний бренд перед світовою аудиторією. Виставку побачать, як очікується, 28 мільйонів відвідувачів, 2 мільйони з них – люди, які прийшли з бізнес-інтересом. Зазвичай в заходах такого рівня з української сторони беруть участь компанії більш традиційних галузей. Але нам важливо, щоб бренд України, який відомий світу, набував також і обриси IT.

·
2137
Головна