ІТ-гуру сперечаються про майнинг, новинки NFT та Київ у шоу «IT Bar» by EASE

У сучасному світі жодного дня не проходить без згадування ІТ-сектору. Новин настільки багато, що деколи не встигаєш простежити найважливіші події у світі ІТ. Для того аби без цензури та у неформальній обстановці обговорити усі найголовніші новини сфери, успішні підприємці та знамениті гості збираються за одним столом у рамках YouTube шоу «IT Bar» від Європейської асоціації програмної інженерії EASE.

За словами Владислава Савченко, президента EASЕ, такі формати зустрічей розвивають світогляд, бо за час спілкування ти чуєш багато різних думок:

– В «IT Bar» ми збираємо дуже різних людей, об’єднаних однією метою – більше говорити про ІТ-сектор та його розвиток. Це класна платформа для висловлення власних думок: тут ти будеш почутим та почуєш інших. Ми не фільтруємо й не цензуруємо висловлення. У нашому шоу гості чесно та відверто розповідають свої історії та завзято обговорюють справжнє життя ІТ-ком’юніті.

В новорічному випуску «IT Bar» взяли участь Євген Селютін — IT-бізнесмен, учасник шоу Холостячка 2, Влад Болсун — СEO MOZGI IDEAS та Кирило Гончарук — ІТ-директор «Укртелеком».

Топовою новиною для обговорення стала зарплатня в ІТ-секторі та її стрімке зростання.

– ІТ росте на 24-26% за рік і це новизна. Так відбувається щороку, це нормальна тенденція. Сім’я ІТ нараховує 300-330 тисяч спеціалістів. Всі професії в ІТ ростуть. Зараз у цій сфері нормальна зарплатня $3-3,5 тисячі, якщо ми говоримо про компанії,– в ході розмови розповів Євген Селютін, – Ми зіткнулись з такою ситуацією: в Україні ІТ-спеціалісти наразі дорожче ніж в Іспанії. Наші клієнти з Англії перейшли на роботу з іспанцями, бо їм це дешевше, ще поляки дешевше. В нас трохи баланс загубився.

Ціни на ринку дуже швидко ростуть, як і попит на справжніх спеціалістів. Владислав Савченко розповів історію про те, як його знайомий «подарував» блокчейн-спеціаліста американцям і наразі фахівець заробляє $100 тисяч у місяць. У той самий час зарплатня українських айтішників подеколи сягає 80 тисяч гривень. Хоча інколи просять і в кілька разів більше.

Але все ж у «класичному» ІТ ситуація не така райдужна. Такого фінансування, як у великих компаніях з висококласними фахівцями, немає, тому роботодавці пропонують інші «плюшки», аби привернути увагу кандидатів.


– Ми набираємо їх завдяки цікавим задачам і розвитку, який можемо надати. Це багато вартує. Компанії, які перепродають спеціалістів, такого дати не можуть, – розповів Кирило Гончарук на прикладі компанії «Укртелеком».

Якщо ж айтішнику не вистачає зарплати, то треба братись за біткоїни. Наразі у світі добули вже 90% всіх біткоїнів, а для майнінгу 10%, що залишилися, має пройти понад 100 років. Думки гостей зійшлись на тому, що часу насправді потрібно менше, бо техніка стає все більш потужною та технологічною з кожним днем. І, можливо, у найближчі десятиліття ситуація може кардинально змінитись.

Але для тих, хто все ж мріє помайнити, Кирило Гончарук запропонував в оренду вільні комп’ютери та площу.


Як виявилось, Євген Селютін вже займався майнингом, коли той був на піку популярності, але швидко зрозумів, що з такого бізнесу йому краще вийти якомога швидше. Віртуальних монет у гаманцях героїв шоу не виявилось, але з NFT ситуація склалась зовсім інакше.

– Дивуюсь, що в мене немає криптовалюти, але ми в MOZGI IDEAS потроху вчимося і починаємо працювати з криптою та NFT. Я точно бачу майбутнє за NFT та метавсесвітом,– розповів Влад Болсун.


За його словами, компанія вже випустила одне NFT, яке продали за 3 тисячі євро, та наразі працює над віртуальною грою.

– Всі ми там будемо, всі потроху входитимуть в NFT,– підкреслив Влад Болсун.

Але NFT від MOZGI IDEAS не дороге у порівнянні з іншими. Наприклад, перше у світі SMS продадуть на аукціоні у вигляді NFT за 170 тисяч фунтів стерлінгів. Вже зовсім скоро хтось може стати єдиним володарем повідомлення «Merry Christmas» 1992 року.

І поки криптовалюта майниться, а NFT продається на аукціонах, метавсесвіти продовжують стрімко розвиватись. Інколи віртуальний світ починає бути дуже схожим на реальний. Так, користувачі метавсесвітів скаржаться на віртуальні домагання. Але у віртуальній реальності діють такі ж правила, як і у реальному світі: з особистими кордонами, правилами етикету та моральними принципами.


– Насправді етика та розвиток метавсесвіту – досить болюче та актуальне питання. Це ж питання етики стосуватиметься і штучного інтелекту з боку прийняття дилемних рішень, – наголосив Кирило Гончарук.

Однак думки гостей щодо домагань розбіглись:

– Мені здається, що ті люди, які у віртуальному світі скаржаться на домагання, і в реальному світі скаржаться на домагання,– сказав Євген Селютін.

Влад Болсун відстояв свою точку зору, заявивши, що ця тема дуже серйозна й потрібно бути дуже обережним, бо жінки справді дуже часто стикаються з цим.

А ось у реальному житті замість мітовсесвітів найближчим часом можуть з’явитись smart міста. Так, компанія Alphabet вже планує подібні концепти аби реалізувати у майбутньому. За словами гостей «IT Bar» Київ можна вважати меккою ІТ-спеціалістів, але їх потреби для комфортного життя вже давно виросли. Наразі Київ не комфортний для пересування на авто і не так багато новобудов з вже вбудованими високими технологіями.

За думкою Євгена Селютіна жити у smart містах будуть справжні фанати суперінновацій.

Влад Болсун водночас вважає, що така концепція міст цікава:

– Я не думаю, що вони будуть насправді такими високотехнологічними, це більше про енергозаощадження, екологію. Хороший приклад – європейські міста.


У фіналі гості шоу зійшлись на думці, що у майбутньому люди взагалі перестануть виходити з власних домівок, бо в них буде все для комфортного життя.

·
325
Головна