Клієнти люблять очима: чому 80 % вашого успіху залежить від віжуалу

Що перше спаде на думку клієнту, який почує назву вашого бренду? Які цінності асоціюються з вашим брендом? Які емоції виникають у споживача, коли він думає про вашу компанію?

Щоб відповісти на ці запитання, варто розібратися як працює людський мозок і як з цим працювати. Почнемо з того, що бренд сприймається через візуальний, аудіальний, кінестетичний та ілюзорний канали, але все ж таки лідером серед них є візуальний. Чому? Тому що наші очі зчитують 80 відсотків інформації. Тому цю інформацію ми маємо зашити в гарну обгортку, а за обгортку в світі маркетингу та піару відповідає дизайн. Колір, шрифт, фірмовий стиль, логотип - все це або піднесе ваш бізнес до небес, або зруйнує його. Але як розмовляти з клієнтом однією мовою віжуалу?

Дизайн із характером

Є таке поняття як “візуальна мова”, саме вона й допомагає передати філософію, цінності та прагнення бренду за допомогою кольору, форми та шрифту. Багато хто недооцінює силу кольору, обираючи для комунікації просто улюблений колір. Але психологія кольору - це ціла наука, яка пояснює коли рожевий - це те, що треба, а коли - вульгарність. Дослідження «Вплив кольору в маркетингу» (Impact of Color in Marketing) показало, що до 90% швидких рішень про продукцію приймається тільки за рахунок кольору. Тому, якщо ви проаналізуєте свій останній шопінг, то зрозумієте наскільки все серйозно. Візьмемо для прикладу фіолетовий колір, він асоціюється з уявою та мудрістю, його для себе обрали такі бренди як Milka та Viber і для них він став переможним. А що з формою? Кожен дизайнер знає, що гострі форми точно не будуть сприйматися дружелюбними, а велика кількість дрібних хаотично розставлених елементів виглядає несерйозно. Те саме стосується і шрифту, він може з точністю передати емоцію вашого бренду. Але й у шрифтів є свої тенденції, зараз у світі брендингу орієнтуються на спрощення та “омолодження”, технологічні компанії відмовляються від шрифтів з засічками і все частіше використовують простий та геометричний гротеск. Тобто, є візуальні правила, дотримуючись яких, можна зробити бренд впізнаваним.

Шлях до візуалізації

Тепер, коли ви знаєте про міць віжуалу, можна переходити до його створення. З чого почати та як це зробити якісно? Візуалізація бренду - це етап, який базується на попередньому дослідженні ринку, визначенні цінностей, унікальності бренду та маркетингової стратегії. Дизайнеру, який буде чаклувати над візуалізацією вашого бренду, потрібно розуміти концепцію вашого бренду, познайомитися з вашими сервісами та продуктами, вивчити конкурентів, ознайомитися з цільовою аудиторією і т.д. Все це має бути в брифі, в нього потрібно вкласти душу вашого підприємства і передати дизайнеру, з яким ви точно на одній хвилі.

Nota Bene

Ще декілька методів та фішок, які допоможуть вам зробити крутий віжуал. Ось, наприклад, концепція асоціацій. Кожного разу коли ми бачимо образ людей, які гарно проводять час, ми автоматично асоціюємо їхній стан із продуктом, який вони використовують. Правильне використання жестів, поглядів, виразів обличчя і рухів змушує потенційних клієнтів ставати реальними. Ще одним крутим методом є символізм, його використовують в рекламі для представлення бренду або компанії. Наприклад, лев символізує силу та владу, а відкрита дорога - це символ свободи. Хочете, аби ваш бренд асоціювався з прозорістю та чистотою? Тоді використовуйте образ води. Цих принципів вам буде досить, аби перевірити візуальну частину на життєздатність. Тому не зволікайте і все буде віжуал!

Катерина Рогожникова - PR-менеджерка Spinus PR agency

·
1390
Головна