Команда проєкту, що подається на грант «Креативної Європи»

Цей матеріал створено в межах безкоштовного онлайн-курсу «Європейські гранти для культурних та креативних проєктів» від рамкової програми Європейського Союзу «Креативна Європа» та освітньої платформи Креативна Практика.

Одним з ключових факторів вибору кандидатів для отримання грантів є команда. І це не дивно, адже команда є рушійною силою проєкту.

У «Креативної Європи» є ціла низка вимог, які слід врахувати при формуванні команди. В цьому матеріалі ми їх розберемо докладно.

Що таке команда проєкту

Оскільки місія «Креативної Європи» — це сприяння європейському культурному різноманіттю та розвиток міжнародного співробітництва у сфері культури, то й проєкти мають бути результатом взаємодії міжнародних команд.

Основу цих команд складають організації-партнери. При цьому, участь партнерів не має бути суто юридичною формальністю — вони повинні бути реально залучені у втілення проєкту.

Кожну з організацій-партнерів повинні представляти конкретні фахівці — керівник організації, проєктний менеджер, бухгалтер, продюсер та актори (для фільму), куратор (для виставки), перекладачі та редактори (для видавництва) тощо.

Вимоги до членів команди

На момент подачі заявки ваша команда вже має бути сформована. Адже без готової до роботи команди ви не зможете сформувати реалістичний план реалізації проєкту.

У заявці потрібно детально описати команду, причому надати не лише перелік фахівців, але й долучити їхні резюме.

Формуючи команди, вам необхідно врахувати такі вимоги:

  • Кожен з членів команди повинен мати професійний досвід за тією спеціальністю, за якою він працює в проєкті.
  • Бажано, щоб хоча б частина членів команди мала досвід спільної роботи.
  • Незалежно від галузі, в команді обов'язково повинні бути адміністративні співробітники: директор, бухгалтер, проєктний менеджер — тобто люди, які забезпечать ефективну взаємодію між членами команди та іншими учасниками процесу.
  • Всі члени команди мають бути офіційно працевлаштовані, згідно із законодавством країни, в якій вони працюють. Співробітники можуть працювати як за трудовим договором (за зарплатню), так і за гонорар. Детальніше про особливості оформлення трудових відносин читайте в статті «Принципи оформлення взаємовідносин в проєктах, що отримують грант».
  • У команді повинні бути представники всіх організацій-партнерів, і всі вони мають брати реальну активну участь в роботі над проєктом.

Що робити, якщо склад команди змінюється

Бажано, щоб всі члени команди, що описані в заявці, брали участь у проєкті.

Однак, проєкти програми «Креативної Європи» можуть тривати декілька років, тож зміни у складі команд трапляються. Одна людина йде, на її місце беруть іншу. Це допустимо, головне, щоб роль в проєкті збереглася.

Такі зміни треба відобразити в поточному звіті: описати, чому відбулася заміна та долучити резюме нового члена команди. Докладніше про звітування ми ще розповімо у відповідному модулі курсу.

Що далі

Тепер, коли ми описали ключові вимоги до учасників проєкту, з'ясуймо, як правильно оформити з ними взаємовідносини. Про це — наш наступний матеріал.

·
1319
·
3
·
supergood 29
Головна