Комплексний інтернет-маркетинг: плюси і мінуси такої стратегії роботи

Інструментів для реклами в інтернеті зараз більш ніж достатньо, і їх використання зводиться фактично до реалізації на практиці одного з двох підходів:

  • точкове застосування одного з інструментів, наприклад, контекстної реклами, і використання всього бюджету тільки на нього;
  • комбінування відразу декількох інструментів з метою максимального охоплення ринку.

Останнім часом все більше говорять про необхідність зробити ставку виключно на комплексний інтернет-маркетинг, і задіяти всі канали відразу. Частково це правильно, але не завжди. Залежно від типу проекту, бюджету, цільового регіону і ряду інших факторів, в кожному конкретному випадку ефективність комплексного просування бізнесу в інтернеті буде відрізнятися.

В AG Marketing, при роботі з кожним з проектів, ми підбираємо оптимальну стратегію залежно від особливостей конкретного бізнесу. Так що давайте докладніше розберемо плюси і мінуси комплексного підходу, щоб зрозуміти, в якому випадку він буде виправданим, а коли краще сконцентруватися на роботі по одному-двох конкретних напрямках.

Комплексний інтернет-маркетинг для бізнесу: в чому переваги?

Традиційно почнемо з плюсів. Тим більше, що їх дійсно відчутно більше. Далі я перерахую найбільш вагомі.

1. Максимальне охоплення цільової аудиторії. Одні люди користуються переважно пошуковими системами, інші вважають за краще працювати з соціальними мережами, ще для когось улюбленим способом проведення часу є перегляд YouTube.

Якщо ви використовуєте тільки один інструмент інтернет-маркетингу, то зможете привернути увагу тільки частини цільової аудиторії. Займаючись комплексним просуванням проекту, ви зможете охопити всіх потенційно цікавих вам користувачів, яку б платформу вони не використовували.

2. Ріст впізнаваності бренду. Логічно, що контакт з аудиторією відразу по безлічі каналів, не дозволить компанії залишитися непоміченою. Особливо, якщо використовується медійна реклама і контент-маркетинг з публікаціями у популярних ЗМІ. Особливо добре цей ефект працює для бізнесу в сфері послуг, і в довгостроковій перспективі.

3. Скоринг ефективності каналів інтернет-маркетингу. Зрозуміти, який спосіб розкрутки сайту буде найбільш ефективним, можна тільки на практиці. Звичайно, досвід дозволяє робити більш-менш точні прогнози, але реальність завжди вносить свої корективи.

Експериментуючи відразу з декількома каналами інтернет-реклами і порівнюючи їх ефективність, поступово, можна визначити ті напрямки, які забезпечують найбільшу рентабельність інвестицій. Потім, можна прийняти рішення про відповідний перерозподіл бюджету.

4. Швидке зростання відвідуваності і продажів. Є канали інтернет-реклами, які забезпечують хорошу вигоду, але вимагають поступової «розкачки», наприклад SEO. В контекстній ж рекламі, наприклад, стартувати кампанію можна буквально за день, але і вартість переходу/ліда швидше за все буде значно вищою.

Якщо комбінувати різні напрямки в рамках одного комплексу, то ефект врівноважується, і власник бізнесу отримує можливість швидко рости, не втрачаючи при цьому в рентабельності.

5. Отримання конкурентних переваг. Більшість гравців на ринку, незалежно від ніші, рідко використовують більше 2-3 напрямків просування в інтернеті. Є й такі, які обмежуються тільки SEO і контекстною рекламою.

Зрозуміло, що при використанні комплексного інтернет-маркетингу для просування бізнесу, ви отримаєте перед ними серйозну конкурентна перевага. Більш того, це може допомогти наростити частку ринку і увійти в Топ гравців на ньому.

Недоліки комплексної моделі інтернет-маркетингу

Здавалося б, що поганого може бути в тому, щоб задіяти всі інструменти інтернет-маркетингу по максимуму? Виявляється, це не завжди корисно. І в такий підхід має ряд недоліків для бізнесу.

1. Висока вартість кампанії. Тут, в принципі, все зрозуміло. Чим більше каналів інтернет-маркетингу ви використовуєте, тим більше бюджету на це буде потрібно. Адже якщо він буде недостатній, вийде тільки розпорошення і належної віддачі для бізнесу не буде.

Комплексний маркетинг - задоволення не з дешевих, хоча досвідчені спеціалісти все одно зможуть ефективно оптимізувати його під можливості вашого бізнесу.

2. Високі вимоги до кваліфікації виконавців. Є напрямки, по роботі з якими без проблем впорається і новачок з роком практики. Але є і такі, де основною умовою ефективної роботи є великий професійний досвід. Якщо мова йде про комбінації інструментів і напрямів реклами в рамках комплексу, то рівень вимоги до професійного рівня виконавців істотно зростає.

3. Цей варіант підходить не всім. Даний пункт не зовсім можна характеризувати як мінус, але все ж потрібно розуміти - комплексне просування підходить не всім. Якщо вам необхідно охопити тільки одне місто, у вас специфічна ніша чи вузька і нетипова аудиторія, або ж вона сконцентрована в рамках однієї платформи - комплексне просування вам швидше за все не потрібне.

Підведемо підсумки

Висновок простий - комплексне використання інструментів інтернет-маркетингу для просування бізнесу в онлайні, може стати потужним поштовхом до його розвитку. Так, комбінація відразу декількох каналів підходить не всім, але навіть незважаючи на необхідність більш високих інвестицій, потенційний ефект завжди вартий витраченого часу і зусиль.

Проте, якщо ресурси часу і грошей у власника бізнесу обмежені, краще поступово тестувати кожен з каналів інтернет-реклами, порівнюючи їх ефективність, і вже на основі цього перерозподіляти бюджети. Це вимагатиме більшої кількості часу, але й рентабельність інвестицій буде значно вищою.

·
3122
Головна