Комплексний підхід: єдиний шлях до успіху — Андрій Чумаченко
В жодному бізнесі, команді чи процесі, який я розвивав, налаштовував або створював, не було такого, що розв'язання однієї проблеми призведе до успіху. Проблем завжди більше, ніж одна. Більше корисних текстів пишу у своєму каналі.
Не вір тим, хто стверджує, що вирішення однієї проблеми твого бізнесу зробить його ідеально робочим. І не думай, що ізольовані рішення суттєво вплинуть на загальну картину.
Якщо "маркетинг не працює", то зазвичай причина у сукупності багатьох різних проблем: погано оформлена та налаштована реклама, не конверсійний сайт, повільна реакція на заявки, слабка англійська менеджера, незрозуміла презентація компанії, висока ціна порівняно із конкурентами без пояснення додаткової вартості твоїх послуг або просто кривий договір.
Не можна складати всі яйця в один кошик, потрібно диверсифікувати ризики та розв'язувати проблеми на скільки можливо паралельно. Важливіше – коректно розставляти пріоритети, але як це зробити?
Загалом, у тебе є плюс-мінус три варіанти:
1. Ти можеш вирішити сам або поспілкуватися "з ринком", подивитися, як це роблять інші.
Це хороший варіант, але він зазвичай розбивається о той факт, що всі бізнеси та ситуації різні – те, що працювало в одних, може не спрацювати в інших.
2. Можеш спитати своїх співробітників і передати відповідальність за вирішення на їхню сторону.
Це також непоганий варіант, але зазвичай у внутрішньої команди вже закуте око і те, що їх турбує і здається їм ключовими проблемами, може взагалі не бути таким. Так, наприклад, команда з продажів у 99% випадків буде вважати, що проблема в високій вартості наших послуг.
3. І, нарешті, ти можеш поговорити зі своїми клієнтами.
За моєю суб'єктивною думкою, саме цей варіант найкращий – спілкуватися з великою кількістю твоїх клієнтів (перш за все з тими, хто залишив запит, тобто контактні дані, але не конвертувався), щоб зрозуміти, чому вони обрали саме тебе і що вплинуло на їх рішення про співпрацю або припинення спілкування.
Зібравши такий фідбек і проаналізувавши його, можна визначити проблеми від ключових до менш важливих і почати вирішувати їх по черзі.
Але навіть тут нам не вдасться визначити тільки одну ключову проблему. Змінивши підрядника з контекстної реклами, ми не розв'язуємо проблему поганого сайту. Зібравши команду англомовних нейтивів, ми не виправимо складний договір. Знизивши ціни на послуги, ми не підвищимо якість запитів, і так далі.
Тож ще раз – не вір в те, що складну ситуацію можна виправити розв'язання однієї проблеми. Намагайся мислити розсудливо, комплексно і системно. Ідентифікуй ланцюжки проблем і знаходь найкращий спосіб встановити пріоритети задач по їх вирішенню.