Композиційні засоби зручності в інтерфейсах
Графічні інтерфейси користувача — по свої суті графічні композиції. І тому засоби композиційної будови, як і принципи забезпечення її гармонійного сприйняття, тут діють ті самі.
Таке гармонійне сприйняття є невід’ємною вимогою для створення привабливих продуктів, що, як ми неодноразово зазначали раніше, є важливою складовою зручності.
В одній статті неможливо передати весь зміст принципів та засобів композиції в графічному дизайні. Тож, якщо ви хочете в нею зануритись глибше — радимо звернути увагу на наш курс «Графічний дизайн. Композиція». Там ми розглядаємо тему докладно.
А наразі — зосередимось лише на деяких важливих аспектах роботи з композицією.
Закони композиції у дизайні інтерфейсів
Щоби графічна композиція (і, відповідно, графічний інтерфейс) сприймався гармонійним, мають бути дотримані три закони композиції:
- закон цілісності,
- закон рівноваги,
- закон ієрархії (супідрядності).
Розгляньмо, як ці закони діють в межах інтерфейсів!
Закон цілісності
Відповідно до закону цілісності, композиція, яку ви створюєте, має сприйматись цілісно — стилістично та змістовно. Це означає, що всі елементи інтерфейсу повинні пасувати один одному, сприйматись як частина спільної візуальної системи.
З точки зору стилістики, для цього необхідні:
- гармонійний підбір шрифтів,
- гармонійні колірні палітри,
- спільна стилістика ілюстрацій (однакова якість, аналогічна робота з колірною корекцією тощо) та інших декоративних елементів,
- пропорційність елементів та відступів між ними.
Змістовна цілісність в контексті інтерфейсів передбачає цілісне розуміння змісту екрану користувачем. Тобто, якщо ви проєктуєте, скажімо, форму реєстрації, кнопка «Готово» не має губитись та надто відриватись від полів форми. А якщо в даній області перегляду вони не вміщуються, композиція має передавати чітко, що робити користувачеві, щоб побачити решту інтерфейсу — застосувати свайп, гортати сторінку тощо.