Корисні інструменти для ефективного маркетолога
Якщо ви працюєте у сфері маркетингу, то безумовно знаєте, наскільки це багатозадачна професія. Маркетолог може одночасно вести кілька проєктів, писати тексти, запускати рекламу, продумувати дизайн для сториз і комунікувати з клієнтами. З часом завдань стає все більше, і тоді перед маркетологом постають дилеми:
- Скоротити проєкти та залишити тільки ті, що найбільше подобаються або є прибутковішими.
- Спробувати встигати скрізь, але прийняти факт того, що якість роботи буде страждати.
- Делегувати завдання іншим фахівцям, втративши при цьому частину прибутку.
Але є ще одна опція, яка допоможе своєчасно та якісно виконувати роботу. Мова йде про використання інструментів, які здатні суттєво полегшити виконання щоденних завдань. Про найефективніші сервіси розповідають фахівці Elit-Web.
Writesonic

Це сервіс на базі штучного інтелекту, який можна використовувати для написання різних текстів. На відміну від ChatGPT, він заточений саме під написання текстів для бізнесу. Це можуть бути рекламні листи, лендінги, електронні книги тощо. До того ж сервіс має декілька суттєвих переваг:
- Майже не помиляється. Ви отримуєте грамотні тексти, з якими можна одразу працювати.
- Інтегрується з WordPress. Можна напряму відправити матеріал на сайт.
- Працює з Zapier.
- Дозволяє експортувати тексти в кілька кліків.
- Має понад 100 готових шаблонів — для листів, оголошень, соцмереж, статей і не тільки.
Writesonic — це платний сервіс, але ви маєте змогу оцінити його переваги безкоштовно: до 10 000 слів на місяць можна генерувати без плати за підписку. Цього цілком вистачить, щоб зрозуміти, чи варто оплачувати користування цим сервісом.
Stable Diffusion

Цей інструмент використовується для створення зображень. Звичайно, він не здатен замінити професійного дизайнера, але його можна використовувати для генерації картинок для блогів, соцмереж чи презентацій. Тож як інструмент для виконання оперативних задач Stable Diffusion — це просто знахідка.
Алгоритм роботи сервісу дуже простий: вам потрібно просто написати, що ви хочете отримати, — і система згенерує зображення відповідно до опису. Наприклад, можна вказати «пейзаж на світанку, акварельне зображення», і вже за кілька хвилин ви отримаєте бажану картинку. Крім цього, на сайті ви знайдете готові приклади запитів (промтів), які зможете взяти за основу.
Attention Insight

Цей інструмент використовується для того, щоб визначити, що саме на макеті чи сторінці сайту привертає увагу користувача. Адже коли він заходить на сайт або дивиться на банер, то концентрується на певних обʼєктах. А є ділянки, які він взагалі може проігнорувати.
Attention Insight допомагає зрозуміти, куди користувачі дивляться в першу чергу. Це дозволяє правильно розмістити кнопки, заклики до дії й інші важливі елементи. Сервіс платний, але є безкоштовний тестовий період — ви можете користуватись Attention Insight 7 днів без оформлення підписки.
Infocus.assist

Не всі маркетологи можуть дозволити собі персонального помічника. По-перше, доволі складно знайти фахівця, якому можна делегувати задачі. А по-друге, це може бути не по кишені. А ось телеграм-бот Infocus.assist — це доступна альтернатива, яка завжди під рукою.
Йому ви можете надсилати свої запити — від бронювання квитків до підготовки презентацій. А фахівці все зроблять за вас. Ціна виконання одного запиту — від 4 євро. Але оцінити функціонал телеграм-боту можна безкоштовно — перші завдання Infocus.assist виконає без оплати.
ApiX-Drive

Цей інструмент призначений для обʼєднання різних сервісів і систем без кодування. Зазвичай його використовують, щоб дані передавались автоматично між декількома інструментами. Це можуть бути:
- оновлення бази контактів для розсилки;
- передача лідів з Facebook у CRM;
- збір замовлень із різних каналів в один файл і т. д.
Ключова перевага ApiX-Drive в тому, що він дозволяє зв’язувати різноманітні сервіси та системи через вебінтерфейс. Тобто вам не потрібно мати спеціальні знання чи вміння писати код. Завдяки ApiX-Drive все налаштовується в декілька кліків.
Narakeet та AudioLDM 2

Іноді потрібно швидко озвучити текст для відео чи презентації. Послуги диктора доволі дорогі, а самостійно це зробити складно та часозатратно. В таких випадках вам у пригоді стане інструмент Narakeet. Він озвучує текст українською за кілька хвилин. Ще один корисний сервіс — це AudioLDM 2. Він трохи складніший в налаштуванні, але також може використовуватись для озвучки текстів.
Tome AI

На створення презентацій часто йде багато часу. Якщо ви не хочете цим займатись, то роботу з презентаціями можна делегувати сервісу Tome AI. Він створить їх автоматично на основі ваших даних і побажань — потрібно лише завантажити матеріали. Базовий функціонал доступний безкоштовно, а при реєстрації ви отримаєте 500 AI-кредитів. Інструмент можна використовувати як для внутрішніх звітів, так і для клієнтських презентацій.
Отже, підібʼємо підсумки
Технології розвиваються дуже швидко, і якщо ви хочете йти в ногу з часом, то вам потрібно адаптуватись до нових реалій. Не обовʼязково робити всю роботу самому, коли є сервіси, які можуть дійсно полегшити виконання повсякденних задач і заощадити час. До того ж інструменти, про які ми розповіли, допоможуть вам бути ефективнішими, а робочі будні стануть цікавішими та продуктивнішими.