Крипто новини: злом MicroStrategy, листи від Сатоші та нові колаборації у крипто індустрії

Пройшов ще один насичений подіями тиждень у крипто індустрії. Тож розглянемо більш детально про всі коштовні помилки бірж та співпраці минулого тижня, а також чи мало це якийсь вплив на сьогоднішні ціни цифрових активів.

Помилка, яка коштувала $328 000

Як повідомляє ABC News, австралійська біржа OTCPro намагається повернути майже $328 000 в одного зі своїх користувачів після величезної помилки під час зарахування коштів на рахунок. Компанія помилково зарахувала користувачеві $653 000 замість $65 000.

Криптовалютна платформа Rhino Trading Pty Ltd, яка управляє сайтом OTCPro, звернулася до Верховного суду штату Вікторія з проханням заморозити активи чоловіка і видати судову заборону на його виїзд з країни, оскільки їхні прохання про повернення коштів були проігноровані.

До моменту виявлення помилки користувач встиг використати частину коштів для купівлі криптовалюти Tether і вивести кошти кількома щоденними платежами по $100 000. Загалом за 10 днів чоловік встиг вивести близько $628 000.

Судові документи свідчать про те, що рахунок був відкритий на компанію 37-річного жителя Мілдури Коу Сен Чая, Lotte Enterprise Pty Ltd.

На біржі стверджують, що після усвідомлення своєї помилки вони намагалися зв'язатися з чоловіком телефоном та електронною поштою. Однак, коли вони зателефонували за номером, пов'язаним з акаунтом Чая, людина, яка відповіла на дзвінок, сказала, що це не номер Коу Сенг Чая. Крім того, Чай також не з'явився в суді, що призвело до подальшого судового процесу.

Як бачимо, ця помилка дійсно “дорого” обійшлась біржі.

Злом акаунту MicroStrategy у X

Компанія MicroStrategy, яка займається розробкою програмного забезпечення, зазнала злому свого акаунту в соціальній мережі X. В результаті був опублікований шахрайський пост, який рекламував криптовалюту $MSTR. Пост був видалений в найкоротші терміни, але користувач під ніком Spreek встиг зробити скриншот. У дописі зазначалося, що $MSTR - це токен, заснований на блокчейні Ethereum, який має низьку плату за газ і підтримується резервами Біткоїнів. У ньому також містився заклик до користувачів приєднати свої криптогаманці за шахрайським посиланням, що містилося у публікації, щоб отримати безкоштовні токени $MSTR.

Source: Spreek/X

У відповідь на публікацію Spreek, популярний дослідник блокчейну ZachXBT зазначив, що у користувачів, які приєднали свій гаманець і стали жертвами фішингу, було викрадено $440 000.

Останнім часом хакери намагаються отримати доступ до довірених осіб та компаній у криптоіндустрії, щоб маніпулювати довірою аудиторії та викраденню коштів. Криптогаманці - одна з головних цілей хакерів. Заходи безпеки відіграють важливу роль у забезпеченні захисту своїх цифрових активів. Ніхто з нас не хотів би втрачати свої кошти. Тому не варто забувати застосовувати усі рекомендації щодо безпечного зберігання криптовалют, а для нагадування можете скористатися гайдом по криптобезпеці.

Нові листи від Сатоші

23 лютого було оприлюднено електронні листи творця Біткоїна, які він написав у період з 2009 по 2011 роки. Ряд повідомлень опублікував один із перших учасників розробки Біткоїна Мартті Малмі. Він пояснив, що йому було незручно ділитися особистим листуванням з Сатоші, але вирішив зробити це після того, як виступив свідком у британському суді над самопроголошеним творцем Біткоїна Крейгом Райтом.

Справжня особистість Накамото все ще залишається головною темою для обговорень у криптоспільноті. Однак, вивчаючи електронні листи, не можна знайти чітких відкриттів, які б одразу пролили світло на справжню особистість Сатоші. Проте вони містять багато цитат і загальну атмосферу творця криптовалюти.

Хоча вважається, що Сатоші Накамото сам придумав термін "криптовалюта", один з листів демонструє інше.

“Хтось придумав слово «криптовалюта». [...] Можливо, це слово, яке ми могли б використовувати, коли описуємо Біткоїн, вам воно подобається?”

На що Мальмі відповів, що "це звучить добре і цікавіше, ніж цифрові гроші P2P".

Звичайно, не можна стверджувати, що саме ця ситуація стала причиною того, що Біткоїн подолав позначку в $57 000. Однак не варто виключати те, що це викликало певні спекуляції. На момент написання статті Біткоїн торгується на рівні $59 305.

Source: WhiteBIT BTC Chart станом на 28.02

Колаборація Google та Reddit задля навчання ШІ

Компанія Google і соціальна мережа Reddit уклали угоду про співпрацю, згідно з якою остання надаватиме матеріали для навчання моделей штучного інтелекту пошукової системи.

У своїй заяві Reddit повідомив, що Google зможе використовувати інтерфейс програмування додатків для роботи з їх даними, який надає контент з платформи в режимі реального часу. Це забезпечить доступ до контенту Reddit і дозволить відображати його в продуктах Google.

Крім того, сама платформа отримає доступ до Vertex AI, сервісу Google на основі штучного інтелекту, призначеного для покращення результатів пошуку для бізнесу. Reddit пояснює, що це оновлення не впливає на умови їхнього API даних і зберігає обмеження на комерційний доступ без згоди розробників або компаній.

Manta Network співпрацює з Alchemy Pay

26 лютого модульний блокчейн Manta Network оголосив про співпрацю з провайдером криптовалютних платежів Alchemy Pay. Це партнерство забезпечує ефективне рішення для On-Ramp і Off-Ramp сервісів в екосистемі Manta Network. А також дозволить користувачам по всьому світу купувати та продавати криптовалюту, використовуючи свої улюблені способи оплати й місцеві фіатні валюти. Ще одним важливим аспектом цієї співпраці є можливість купувати токени $MANTA за фіатну валюту безпосередньо на сторінці Alchemy Pay.

Alchemy Pay вже отримала численні ліцензії про надання платіжних послуг в різних країнах світу. Серед них США, Канада, Індонезія та Литва, а наразі ще й розглядається питання про отримання додаткових ліцензій.

А поки Alchemy Pay ще не дійшов до України, нагадаю вам про платформи для криптоплатежів, які вже функціонують у нас: Corefy, Switchere, Whitepay. Завдяки цим платформам в українців є можливість оплачувати покупки криптовалютою в магазинах побутової техніки, одягу та навіть деяких продуктових магазинах. А також здійснювати пожертвування у благодійні організації, такі як Благодійний фонд Сергія Притули, Благодійний фонд “Повернись Живим”, фонд KOLO та інші.

Підсумок

Як бачите, це був непростий тиждень. Комусь пощастило більше, а хтось, на жаль, втратив кошти. Але цікавить те, що нас чекатиме цього тижня. Нові колаборації? Запуск нових проєктів? Чи може Біткоїн проб’є $60 000 найближчими днями? Ось це дійсно цікаво. 

483
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас