КУСТ Дніпро: Ребрендинг як частина впливу на суспільство

Розвиток культури в обласних центрах України відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні сучасного суспільства та збереженні національної ідентичності. Одним з таких обласних центрів є Дніпро, який відзначається особливим внеском у розвиток культурної сфери країни. Розмаїття культурних подій, мистецьких проєктів та спільнот, що діють у місті, допомагає зберегти спадщину минулих поколінь та водночас створює платформу для творчого самовираження сучасних митців.

Дніпро наповнене розмаїтими музеями, галереями, театрами та іншими культурними центрами, які сприяють популяризації мистецтва та культурної спадщини. Це створює можливість для місцевих жителів та гостей міста поглибити свої знання про історію регіону та країни загалом. Такі культурні центри стають платформою для проведення освітніх заходів, майстер-класів та лекцій, самовираженню творчої спільноти регіону.

Невід'ємною частиною розвитку культурного життя в Дніпрі є організація фестивалів та культурних подій. Вони об'єднують різноманітних митців, творчі колективи та любителів мистецтва. Це сприяє обміну досвідом та взаєморозумінням між різними мікрокультурами. Завдяки активному підходу до розвитку культури, Дніпро стає центром творчості, інновацій та культурного розмаїття, що впливає на загальний розвиток міста та формує його обличчя в очах як місцевого населення, так і всієї України.

“КУСТ Дніпро” — медіа про культуру життя у Дніпрі

Громадська організація КУСТ активно сприяє розвитку культурної сфери та мистецтва в Дніпрі. Назва "КУСТ" відображає основну мету організації — сприяти творчості та культурному розвитку міста та області загалом. Головна мета організації полягає у створенні платформи для обміну ідеями, знаннями та досвідом серед молоді та творчих особистостей. Вони організовують та підтримують культурні події, фестивалі, майстер-класи, виставки, лекції, спрямовані на розвиток мистецтва у всіх його проявах.

"КУСТ Дніпро" допомагає молодим талановитим митцям знайти підтримку, майданчик для виступів та можливості для самореалізації. Організація сприяє формуванню творчих спільнот, об'єднує різні жанри мистецтва та сприяє їх інтеграції зі сферами життя міста. Їх діяльність сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини, створенню та підтримці інноваційних культурних проєктів. Вони суттєво підвищують культурну свідомість та підіймають творчу активність серед молоді.

Взаємодія заради розвитку

Як розповідають КУСТ на своєму сайті, вони роблять так, щоб з Дніпра не хотілося їхати. “Ми цінуємо естетику та змістовність. Хочемо змінити імідж “закритого” міста з пострадянським минулим і зробити Дніпро Культурною столицею України. Але пам’ятаємо, що наша назва – не констатація факту, а мета і системна задача, розрахована не на один рік”, — зазначає організація.

До нас, студії вебдизайну Dudka.Agency, вони прийшли з запитом розробити унікальну лінійку продуктів, а саме фірмових шоперів та значків із зображенням пам’яток культури та відомих цитат міста. Основна місія цього мерчу — заохочувати громадян проявляти ініціативу та створювати захоплююче, культурне та екологічне життя у Дніпрі.

Ми ретельно розробили ці продукти, щоб продемонструвати багату культурну спадщину Дніпра. Додаючи місцевий колорит і дух, ми включили в дизайн деякі з найвідоміших цитат міста. Ця ініціатива має на меті популяризувати культуру та гордість міста, дозволити читачам ЗМІ та мешканцям міста носити з собою частинку Дніпра, куди б вони не пішли.

У Dudka.Agency наші дизайнери взяли на озброєння принцип організації — прагнення Дніпра вирватись зі сталевих лещат радянського минулого. Вони усвідомили, що це місто вже давно на шляху розвитку та самовираження, і настав час презентувати його потужність. І що зробили дизайнери? Вони надали Дніпру яскравий та індивідуальний образ, з усіма його культурними особливостями та місцевими культурними символами.

Виклики для дизайнерів

Наші дизайнери, що вже багато років займаються позиціонування та брендингом, зрозуміли, що важливо відобразити, що Дніпро — це не лише точка на карті, а складний організм із багатошаровою історією, нюансами та ідентичністю. “Мерч створений для КУСТ відобразив еволюцію міста, виразив його душу та унікальність”, — говорить дизайнер Дмитро Хлудєєв.

Створення дизайну мерчу — складний виклик, який вимагає об’єднати креативність та відповідальність. Це наче спроба злити в одному візуальному образі всю багатогранність, цінності та ідеї організації. Перед тим, як дизайн потрапить на конкретну річ, він повинен пройти складний відбір — передати не лише сутність, а й місію КУСТ через елементи графіки та кольору.

В таких проєктах завдання полягає не лише у творчості, але й в глибокому розумінні специфіки організації, її цілей та цільової аудиторії. Як буде виглядати логотип КУСТ на шопері? Чи вдалося зберегти аутентичний дух організації в дизайні значка? Чи передають розроблені символи ідею, яку закладав клієнт?

Спроба поєднати індивідуальність та доступність може призвести до витрати значного часу на дослідження стилістичних тенденцій та аналізу конкурентів. Ця попередня робота є надзвичайно важливою, оскільки вона допомагає обрати найкращий варіант, який висвітлить унікальність КУСТ та резонуватиме з його спільнотою. Остаточно, цей дизайн має стати спеціальною мовою форм, кольору та символів, яка розкаже історію КУСТ. Відповідальність важлива, адже дизайн визначить сприйняття спільноти до організації та її цінностей.

Коли надихає саме місто

Команда студії вебдизайну Dudka.Agency знайшла натхнення у багатогранності і культурному багатстві міста Дніпро. Це була не просто робота над дизайном мерчу, це був творчий процес створення чогось виразного і унікального. Як зазначила менеджер проєкту Любов Клепач: “Це була задача про створення мерчу, щоб про медіа КУСТ дізналися більше людей”.

Головним джерелом натхнення були культурна та історична спадщина Дніпра, його архітектурні пам'ятки та особливий дух міста. Разом з тими елементами натхнення були висловлювання та погляди місцевих мешканців. Всі ці джерела ідей і вражень були зібрані й об’єднані в одне ціле, що виразилося у створенні дизайну мерчу.

Процес створення дизайну мерчу для громадської організації КУСТ охоплював кілька етапів. Спочатку команда отримала бриф від клієнта, що дало зрозуміти бажання та вимоги. Далі розпочався пошук референсів, які допомогли визначити візуальний стиль та настрій майбутнього мерчу. З цими ідеями команда розробляла дизайн, і після затвердження макетів перейшла до його реалізації.

Таким чином, Dudka.Agency вдало поєднала культурні, історичні та сучасні аспекти міста Дніпро, а також відгуки місцевих мешканців, створивши унікальний дизайн мерчу для громадської організації КУСТ. Цей процес зайняв декілька тижнів, але результат був вартий усіх зусиль. Сама організація відмітила: “Dudka Agency зробили найдушевніший мерч Дніпра”.

807