Лєра Литвин, UI Lead агенції Aimbulance: про освоєння професії дизайнера, перекваліфікацію та виклики молодих дизайнерів

Агенція Aimbulance стала одним із перших партнерів проекту Creative Practice. Поки наша команда готує курс «Основи дизайну», ми продовжуємо спілкуватись з нашими експертами з приводу їх особистого досвіду та погляду на кар'єру. Цього разу ми поспілкувались з Лєрою Литвин, UI Lead Aimbulance

З чого починалася ваша кар'єра в дизайні?

Після закінчення факультету дизайну інтер'єрів я почала шукати роботу з ключовим словом «дизайн». Мене більше зацікавили вакансії графічного дизайну, і я трохи перекваліфікувалася. Перша робота знайшлася в дизайні журналу. Я створювала дизайн сторінок і розворотів в журналі. Це був цікавий досвід, робота в центрі Львова, кава, ноутбук, балкон, все як у найкрасивіших мріях про професії дизайнера. Але завжди є «але». У якийсь момент бізнес цього журналу впав, і мені перестали платити зарплату. І коли в моїй заначці виявилося всього 500 гривень, я зрозуміла, що потрібно терміново рухатися далі. Тоді якраз все більшої популярності стала набирати професія веб-дизайнера. Мені пощастило по знайомству потрапити в тоді ще маленьку студію дизайну HAP:PY, де я дізналася, що таке сталий розвиток і бажання кожен день доводити, що ти не фіговий дизайнер. Попрацювавши там два роки, я дуже круто прокачала скіли.

Тобто, ви двічі перекваліфікувалися: з дизайнера інтер'єрів в графічні дизайнери, а потім ще раз — у веб-дизайнера. Як ви освоювали ці нові напрямки?

Після закінчення факультету я зрозуміла, що мені нецікаво далі розвивати себе як інтер’єрщик, і є ще інші професії, в яких я можу застосовувати свої набуті навички. Але з програмами, правилами, канонами й техніками в графічному та веб-дизайні мені доводилося знайомитися в інтернеті, оскільки ніяких курсів шість років тому не було. Інтернет дав багато, але не все.

Мені пощастило зустріти хорошого ментора, який навчив мене базі графічного і веб-дизайну і згодом взяв мене у свою студію. Я завжди вчилася на практиці, і особисто для мене такий досвід виявився ціннішим.

Ви говорите, що тоді курсів по дизайну практично не було. Чим, по-вашому, сьогодні відрізняється підготовка фахівців за цими напрямками?

Сьогодні ти можеш дуже легко освоїти професію — піти на курси, вивчитися. Але три місяці навчання або навіть рік не дають тобі всього. Але [проходження курсів] — це тільки початок шляху, і про це потрібно завжди пам'ятати. Технології розвиваються дуже динамічно, і без бажання вчитися і постійно пізнавати нове, успіхів у професії досягти важко.

Які, на ваш погляд, помилки допускають молоді фахівці на старті?

Молодих фахівців немає. Є молоді дизайнери, які вважають себе фахівцями. В цьому і [полягає] помилка. Все має відбуватись поступово. Себе потрібно постійно прокачувати.

Як студентам, молодим дизайнерам може допомогти проект Creative Practice?

Creative Practice — це місце, де можна знайти ментора, який тебе прокачає і пояснить, як все влаштовано. Головне — не соромитися ставити багато запитань і вбирати інформацію.

Дізнатися більше про проект Creative Practice: www.creativepractice.com.ua

·
2275
·
super 4
Головна