Люд, создай странічку в Інстаграмі!

Гортаю стрічку.

Бачу – Дімон пробіг 11 кілометрів, Женя гуляє з собакою, а брат радить подивитися новий фільм якогось артхаусного мексиканського режисера. Все як завжди. І тут, посеред всього цього автентичного контенту бачу олію. Натуральну, соняшникову, олію без ГМО і консервантів яку я ніколи не купував. І не буду.

Через годину гортаю стрічку знов – і знов мої друзі щось роблять. Мемчіки, відосіки – і мені реально цікаво. Тут знов реклама, тепер кава якась. Ну нафіга мені та кава (теж натуральна і смаковита) зараз.І таких «і я теж» брендів за останні дні стає дедалі більше - таке відчутяя, що починаєтся друге пришестя українського бінесу в Інстаграм. Нажаль, це не несе нічого, окрім додаткових витрат компанії Facebook на сервера, які стануть кладовищем для всих цих «і я теж» брендів, власники котрих попросили Люду (доньку главбуха) зробити «странічку в соцмережах. Чому так? Бо людям плювати на ту Люду з її заводиком, вони пам’ятають лише тих, хто чесно може декларувати «Такоє только у мєня і у Майкла Джексона». Люда про це не думає – її попросили «продвінуть продукцию», вона й робить, як вміє. Будемо справдливі, іноді справді круто роблять. Але таких заводиків в Україні тисячі і Люд, які создають странічкі – теж. А Коронакриза стосується усих, тому усі почінають діяти.Ця стаття, сподіваюсь, допоможе власникам локальних виробництв зрозуміти базові принципи комунікації і зробити свій бренд помітним.

Шо дєлать?

Потрібно діяти. Але, спреше – думати. Багато думати. Ви знаєте хоч один бренд, який каже, що робить своє масло з неякісного молока? Або людей, яки навмисне купують вівсянку, яка зроблена з ГМОшной пшениці? Я – ні. Те, що ви робите свій продукт тільки з натуральних і якісних інгредієнтів ще не привід його купувати. І тим більш замінити ним те, що люди обирають зазвичай. Щоб стати помітним – потрібно дуже чітко відпости на 3 запитання: кому, що і як будемо казати. Зараз розберемося з кожним питанням окремо.Спершу, треба відповісти на питання «що казати». Тут все доволі тривіально, мені допомагає наступна формула:

Чесні переваги мінус позиціонування конкурентів = ключове повідомлення.

Наприклад, якщо ви робите ковбасу і всі ваші конкуренти говорять, що в них найкращє м’ясо – ви можете сказати, що ваша ковбаса це підтримка чоловіка, який працює в кабінеті. Або швидко заспокоїті дітей, які чекають мамин борщ.

Тобто, замість того, щоб описувати інгредієнти (це зробив кожен ковбасний бренд, повірте), ви можете сказати, що ваша ковбаса робить людей ближче. 


Далі, треба зрозуміти, кому саме ви будете казати ключове повідомлення. Спробуйте уявити одну конкретну людину – дайте їй ім’я, уявіть, яка вона на самоті та з друзями, як її описують колеги по роботі або другі половинки. Що вона любить читати та чи є в неї дома паке з пакетами. Це дасть вам точне розуміняя вашого клієнта, замість розмитого «від 18 до 49, жителі України, з вищою освітою і середнім достатком». Придумайте собі Сірьогу і цільтеся в нього.

Останнє – «як» говорити. Тут важче, але терпимо. Коли ви розумієте до кого ви звертатесь – зробіть це на його мові. Так, щоб це було органічно для щоденного життя людини. Наприклад, якщо ваш таргет – це мами за 40, то говоріть з ними як їхні телефонні подруги, які розповідають нову плітку.

Так а дєлать то шо?

От тепер точно потрібно діяти. Пам’ятайте, що позиція «і я теж» нікому не цікава. Шукайте свої унікальні відмінності і вільні місце в ринку, яке ніхто з конкурентів ще не зайняв своїм позиціонуванням. Ключове повідомлення, яке ви оберете має червоною ниткою прошивати весь контент,
який ви будете публікувати.І не забудьте передати це Люді.

·
897
·
goodsuper 6
Головна