Маркетинг впливу в період кризи, викликаної епідемією COVID-19

Агенція Buzzfactory Ukraine ділиться дослідженням глобальних трендів в області маркетингу впливу під час кризи, яку викликала епідемія COVID-19.

Під час кризи, коли у людей поганий настрій та є потреба в позитивних емоціях, вони все більше звертають увагу та слідкують за лідерами думок, які викликають довіру. Відбувається зміщення фокусу уваги з класичної діджитальної реклами до маркетингу впливу та блогерів, тому колаборації з ними виходять на перший план. Згідно зі статистикою, 80% інфлуенсерів відзначають збільшення рівня залученості від своїх підписників від початку карантину. Лідери думок відіграють у цей період важливу роль, закликаючи своїх читачів залишатися вдома, підтримувати соціальне дистанціювання, вживати запобіжні заходи, уникати натовпу тощо.

Серед ключових трендів в області маркетингу впливу наразі варто відзначити:

  • Челенджі як спосіб боротьби з нудьгою. Запущена рекордна кількість челенджів будь-якого характеру, починаючи від соціальних челенджів щодо допомоги лікарям та хворим, закінчуючи спортивними. Челенджі в соціальних мережах допомагають людям боротися з поганим настроєм, підтримувати спілкування, дивитися на ситуацію, що склалася, з гумором та розважатися. Серед найпопулярніших — #pillowchallenge, коли дівчата (а інколи й хлопці) публікують фото з подушкою замість вечірньої сукні. Або ж флешмоб #fliptheswitch, що набрав популярності у TikTok та Instagram, з парними перевдяганнями. Його підтримали такі зірки як Дженіфер Лопес, Мерая Кері, американська сенаторка Елізабет Уоррен, Настя Каменських і Потап, Володимир Дантес і Надя Дорофєєва та інші.
  • Прямі ефіри. Блогери розповідають про те, як проводять свій карантин, зірки влаштовують живі концерти, фітнес-тренери організовують прямі ефіри з тренуваннями, психологи консультують, як залишатися у гармонії під час кризи. В майбутньому прогнозується, що такі ефіри у соціальних мережах будуть використовуватися деякими сегментами бізнесу як інструмент прямих продажів.
  • Вектор популярності категорій інфлуенсерів змістився. Зростуть категорії блогерів тематики food, тому що люди почали більше готувати вдома, рідше замовляти їжу в ресторанах та кафе, та далеко не одразу почнуть ходити у заклади харчування після завершення карантину. Також зростає популярність фітнес та бьюті інфлуенсерів. Багато хто, не зважаючи на відкриття салонів краси, все ще боїться робити манікюр або фарбуватися поза домом. Щодо тих інфлуенсерів, які втратять свою популярність на найближчі півроку, — тревел-блогери та фотографи. Подорожувати буде складно, фотографії з різних куточків світу поки що будуть викликати скоріше ностальгію.
З моєї точки зору, індустрія маркетингу впливу в пострадянських країнах має величезний потенціал для зростання. Ринок повільно, але вірно структурується, вибудовуючи вертикаль індустрії між спеціалізованими digital-PR агенціями, спеціалізованими медіа-агенціями, агенціями по просуванню блогерів і блогер- платформами. Якщо ми проаналізуємо ринок Європи і США, то побачимо, що майбутнє маркетингу впливу в усьому світі буде залежати від технологій і від аналізу даних аудиторії блогерів.
Після пандемії COVID-19 бренди почнуть приділяти каналу маркетингу впливу ще більшу уваги, адже світ вже не буде таким як раніше: багато хто з нас буде уникати великої кількості соціальних контактів, рівень спілкування та активності у соціальних мережах буде зростати протягом всього 2020 року. Через таку концентрацію бренди будуть рекламувати переваги своїх продуктів за допомогою інфлуенсерів.

коментує виконавчий директор Buzzfactory Ukraine Марина Бахмат.

Повну версію звіту Buzzfactory Ukraine з глобальних трендів маркетингу впливу під час кризи ви можете завантажити за посиланням.

·
1341
·
super 1
Головна