Міжнародні партнерства

Цей матеріал створено в межах безкоштовного онлайн-курсу «Європейські гранти для культурних та креативних проєктів» від рамкової програми Європейського Союзу «Креативна Європа» та освітньої платформи Креативна Практика.

Місія «Креативної Європи» — сприяння європейському культурному різноманіттю та розвиток співпраці між митцями та іншими фахівцями сфери культури й креативних індустрій з різних європейських країн. Саме для цього і даються гранти програми — щоб представники різних країн знайомились один з одним та налагоджували співпрацю.

Втім, справа не лише в грантах. Партнерства є цінністю самі собою — якщо вам пощастить, ви знайдете організації, з якими продовжите працювати і після завершення роботи над проєктом, для якого залучаєте грант.

Існує ціла низка вимог, на які слід звернути увагу. Ознайомимось з ними!

Вимоги до партнерів

Для участі в більшості конкурсів необхідно зібрати команду мінімум з 3 партнерів, іноді — до 6. Виключеннями є заходи на кшталт міжнародних фестивалів або перекладу книг. Тут вимоги дещо спрощені, адже вони й так знайомлять один з одним митців та глядачів (або читачів) з різних країн.

При цьому до вибору міжнародних партнерів не слід підходити формально, лише для дотримання вимог конкурсу. Зауважте, що ваші партнери беруть участь у формуванні команди, і ваша співпраця має дійсно відбуватись.

За правилами «Креативної Європи» ваші партнери мають відповідати таким умовам:

  • Партнери проєкту мають бути юридичними особами. Це може бути приватна, державна організація, навчальний заклад або місцевий орган самоврядування.
  • Організація партнерів має бути зареєстрованою в одній з країн «Креативної Європи». Проєкти програми міжнародної співпраці є виключенням з цього правила. В них на витрати країн, що не входять до програми, можуть виділятись до 30% бюджету.
  • Організація головного партнера має бути зареєстрована не менш ніж 2 роки тому та вести роботу у сфері культури й мистецтва. Для асоційованих партнерів мінімального терміну діяльності немає.
  • Партнери повинні мати портфоліо проєктів, що відповідають профілю партнерства. Ці проєкти потрібно продемонструвати при подачі заявки.
  • У партнерів мають бути співробітники, які зможуть компетентно виконати свою частину роботи. Будьте готові представити резюме кожного співробітника, дотичного до проєкту.
  • Працювати відповідно до законів своєї країни. Зокрема, це стосується коректної роботи з податковим законодавством та вимогами до працевлаштування.
  • Як мінімум ключові співробітники організації-партнера повинні знати англійську мову, тому що спілкування між партнерами, а також з представниками Європейської комісії буде відбуватися англійською.
  • Ну і, звісно, партнери мають бути зацікавлені саме в спільній з іншими учасниками роботі над проєктом.

Що робити, якщо міжнародного партнера немає

Якщо у вас є проєкт, який ви хочете реалізувати за підтримки «Креативної Європи», але поки немає міжнародних партнерів — вам потрібно буде їх знайти.

На це знадобиться деякий час, тому починати треба заздалегідь. Про те, як це робити і з чого почати — читайте в статті «Як шукати партнерів для вашого проєкту».

Майте на увазі, що у «Креативної Європи» є 10 конкурсів, в яких українські організації не можуть виступати головними партнерами (докладніше про це читайте в статті «Огляд конкурсів»). Але це не означає, що доступ до них вам закритий: ви можете знайти партнера з ЄС, який виступить в ролі головного та подасть заявку, а ви до нього приєднаєтеся як асоційований партнер. Так теж можна.

Країни «Креативної Європи»

У конкурсах «Креативної Європи» можуть брати участь організації з 41 країни, які перераховані нижче.


Зверніть увагу, що низка країн не може бути головним партнером в деяких конкурсах підпрограми «Медіа» та подавати на них заявки. Перевіряти це можна тут:

https://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/library/eligibility-organisations-non-eu-countries_en

Що далі

Тепер, коли ви знаєте, для чого потрібно міжнародне партнерство та хто може стати вашим партнером, розберімось, де цих партнерів шукати. Про це читайте в статті «Як шукати партнерів для вашого проєкту».

·
951
·
sososupergood 15
Головна