Мобільний монтаж: застосунки, фішки та «стоп-дії»
Монтаж відео, це не просто склеїти шматочки відео в одне ціле, але й використання крутих фішок та прийомів, завдяки яким ваше відео захочеться переглядати, зберігати та репостити.
Особливо якщо ви створюєте комерційні відео – надто важливо робити якісно та швидко.
Є безліч відеоредакторів для відеомонтажу. З різним інтерфейсом та функціоналом. Для монтажу відео різної складності.
Ми підготували для вас найкращі та найпростіші застосунки для монтажу відео, що допоможуть зекономити ваш час та підвищити якість ваших відео.
Почнемо з бази – застосунки для детального монтажу з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом та зручними у використанні.
Звук, кольорокорекція, якість відео, переходи та накладання – все це доступно у функціоналі наступних застосунків.
Застосунки для детального монтажу
VN
Це простий та зручний додаток, який дозволяє видаляти непотрібні частини відео, додавати музику, редагувати швидкість відтворення.
CapCut
Повнофункційний універсальний відеоредактор із простим інтерфейсом, базою ефектів, анімацій та аудіо.
Є також різні опції: переходи, стабілізація, субтитри, робота з хромакеєм та шарами, автомонтаж. Можна використовувати шаблони з соцмереж.
InShot
У додатка простий інтерфейс, а інструменти такі ж, як у комп'ютерних програмах, наприклад Corel VideoStudio. Це відеоредактор з базовими функціями монтажу: нарізати та склеїти ролики, обрізати або розділити кадри, змінити швидкість їхньої зміни.
Vlipsy
Додаток, в якому є велика кількість смішних кадрів з фільмів, за допомогою яких зробите ваші відео більш динамічними та цікавими.
Captions
Додаток, який робить автоматичні субтитри за вас. А також корисна функція – eye contact, яка змінює погляд користувача так, що здається, ніби він спрямований прямо в камеру навіть у разі, якщо людина дивиться зовсім в інший бік.
Додавання різних цікавих фішок
Переходимо до наступного важливого етапу в монтажі відео – додавання різних цікавих фішок, які зроблять ваші відео динамічними та цікавими.
Додавайте звукові ефекти на відео – звук натискання клавіатури, звуки переходів між кадрами, аплодисментів чи сповіщень на телефоні.
Все це додасть вашим відео реалістичності та допоможе викликати необхідні емоції за допомогою звукових ефектів.
Важливий момент – врахуйте поєднання звуків з переходами відео та тексту. Накладений звук має гармонійно поєднуватись з основним вашим відео. Не перебільшуючи гучністю та не відволікаючи увагу від основного контенту.
Сайти, де можна знайти потрібні звуки в гарній якості:
freesound.org
mixkit.co
А також в застосунку CAPCUT є безліч безкоштовних та різноманітних звукових ефектів.
Використовуйте футажі для ваших відео.
Вони задають певну атмосферу та стиль вашому відео. Плівкові переходи додають кіношності та текстури вашому відео. А, наприклад, ефект пилу та жовтого відтінку може підкреслити відчуття старовинного кіно.
Також вони ідеально заповнюють пустоту та додають динаміки при склеюванні кадрів.
Використовуйте футажі так, як вам хочеться – проявіть свою творчість.
Але пам'ятайте! Експериментування з різними ефектами під час редагування відео може бути захоплюючим, але не перестарайтеся. Простий, лаконічний стиль монтажу, зазвичай, виглядає найбільш професійно.
Футажі, фони, оверлеї – все це ви можете знайти на сайті ineedfx.com у безкоштовному доступі.
Варто урізноманітнювати ваші відео різними кадрами, елементами, накладанням (шарами)
Додавайте колажі з відео, різні плани кадрів та ракурсів. Використовуйте різні шари на відео. Створюйте динаміку на відео за допомогою зум ефектів та експериментуйте.
Наприклад, можна «помножити» себе на відео?
Зараз розповімо лайфхак, як це зробити.
Оберіть два відеоролики, зняті з одного ракурсу, але з об'єктом у різних місцях. За допомогою функції накладання відео – накладіть їх один на одного, а потім, використовуючи «маску» перетягніть повзунком до необхідного моменту одне з відео.
І все готово! Дуже легко та просто!
Враховуйте «сліпі зони» одразу при монтажі відео.
Велика помилка, якої багато хто допускається при монтажі відео з текстом чи картинками – це те, що не враховують «сліпі зони» за які НЕ можна заходити.
Щоб уникнути цього, рекомендуємо створити собі шаблон, який можна накладати на відео під час монтажу, а потім просто видаляти його перед завершенням роботи.
Слідкуйте за актуальними трендами та інтегруйте їх у власні відео.
І не забувайте використовувати трендові звуки!