На тлі війни: 87% американців не підтримують бренди, які не вийшли з росії

Упродовж останніх двох років американці стали більш критично ставитися до західних компаній, які не припинили свій бізнес у росії. Через війну в Україні і наростаючу гуманітарну кризу, все менше людей в США підтримують такі фірми. Дані опитувань від PissedConsumer з 2022 по 2024 рік демонструють, що американці все менше толерують компанії, які заробляють гроші в росії та, таким чином, підтримують її військові дії.

Опитування виявляє зростання незадоволення серед американців

У 2024 році PissedConsumer провели опитування серед понад 1500 американських споживачів, за результатами якого було виявлено, що 86,3% не підтримують фірми, які залишаються в росії під час війни і санкцій. Це на 13% більше, ніж було у 2022 році. Також 88% заявили, що не купуватимуть продукцію брендів, які працюють у росії, порівняно з 79,7% на початковому етапі опитування 2022 року.

Думка споживачів щодо брендів, які залишаються в росії

Споживачі також були готові створювати собі додаткові незручності, щоб присоромити бренди, пов'язані з росією.

Із затягуванням гуманітарної кризи в Україні терпець споживачів увірвався і до брендів, які наживаються на країні-агресорі. Через два роки після початку війни споживачі також дедалі більше готові платити більше за альтернативи: понад третина з них готові платити на 3-11% більше, аби не купувати товари компаній, які досі перебувають у росії та фінансують війну.

Відомі бренди опинилися під посиленою увагою

Заяви кількох великих брендів про те, що вони призупиняють свою діяльність у росії або виводять інвестиції, не зайшли далеко. Багато великих міжнародних компаній, включаючи Procter & Gamble, PepsiCo і Mondelez, досі ведуть активну комерційну діяльність у росії.

Оголошуючи про тимчасове припинення або скорочення інвестицій, ці бренди фактично продовжують свою діяльність і отримують прибутки в росії.

Значна частина фінансових надходжень від офісів, заводів, дистриб'юторських мереж, продукції та впізнаваності брендів формувалася десятиліттями. Зберігаючи свою присутність, компанії, що ведуть бізнес у росії, підтримують економіку країни та військові зусилля за рахунок сплати податків.

Така політика вводить споживачів в оману, оскільки компанії, які намагаються створити хибне враження призупинення діяльності, але натомість спокійно продовжують отримувати прибутки, можуть зіткнутися з репутаційними проблемами та свідомою негативною реакцією споживачів у міру того, як їхні настрої ставатимуть жорсткішими.

Вплив збройного вторгнення

Зміна суспільних настроїв, ймовірно, відображає те, як безперервна людська трагедія в Україні, що триває вже третій рік, вплинула на американців. Історії про бомбардування цивільного населення та масові жертви зі зрозумілих причин розлютили багатьох споживачів проти брендів, чия постійна фінансова підтримка дозволяє росії посилювати свій військовий потенціал. У міру того, як зображення жертв серед українського цивільного населення продовжують з'являтися, толерантність до компаній, що торгують з росією, зменшується.

679
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас