Наші українці. Добірка №1

У нас так багато в історії талановитих людей, що можна перетворити цю статтю цілком на історичну, в цілому, вона такою і буде, тільки з ухилом в мистецтво та дизайн.

Перша добірка на 10 людей, хто мали українські корені або ідентифікували себе українцями. На кожного буде 1 стислий абзац, а в посиланнях - подробиці.

Полетіли!🕊

1. 

Олександр Мурашко — художник , який малював у суміші імпресіонізму, модерну та реалізму. Його картини виставляли у Німеччині, Італії, Франції, музеї Берліну, Кельну та Дюссельдорфу купували його роботи для колекцій. Хотів перевершити пітерську школу у власній студії і це могло б бути. Мав великі плани, але 14 червня 1919 р., коли митцю було 43 роки, його вбили (здогадайтеся хто).

2.

Адольф Мурон Кассандр  — дизайнер, який створив лого Ів Сен-Лоран. Малював для Philips, Dubonnet, Harper’s Bazaar та інших.

3.

Іван Труш — художник-імпресіоніст. Його називали поетом кольору та сонця. Завдяки йому збереглися вигляди великих культурних діячів: Івана Франка, Лесі Українки, Маркіяна Шишкевича та інших. Захоплений красою України, він малював багато пейзажів ( лише картин річки Дніпро приблизно 200 шт.). По собі митець залишив 6 000 картин.

Віджи (Артур Фелліг) — фотограф New York Times, Herald-Tribune, Daily News, Post, the Sun. Уродженець Золочева (Львівська обл.). Його фотографії висвітлюють емоції та події з іншого ракурсу. Віджи любив експериментувати із викривленнями   Йому позувала Мерилін Монро, Далі, Пікассо та ін.
Це №4


5.

Яків Гніздовський — графік та дизайнер з с. Пилипче, роботи якого висять у Білому домі. Його демонстрували по всьому світу, буквально: виставки у США, Канаді, у країнах Європи, Азії, Латинської Америки та Африки. Хоч він відомий у світі, в Україні мало хто про нього знає.

6.
Роберт Лісовський  — автор емблем Пласту, ОУН, логотипу Lufthansa (може ви літали чи літаєте цією компанією)

7.

Олександр Богомазов — український Пікассо, авангардист, вивів формулу про взаємодію форми і кольору на емоційне сприйняття глядача. Наступного року після смерті, його картини виставляють в Швейцарії та Японії, а зараз — у НАМУ, нью-йоркських музеях Ґуґґенгайма і Сучасного мистецтва, музеї Людвіґа (Німеччина), та в приватних колекціях.

8.

Віктор Кочетов  — харків'янин, фотограф та художник. Його робити подорожували по Європі, і курсують досі, проте у нас він не дуже відомий. Може передавати на світлинах неймовірний настрій.

9.

Софія Яблонська  — тревел-блогерка ХХ ст. з Галичини, письменниця (за посиланням "Наш формат" видав її книги), навколосвітня мандрівниця, журналістка фотографка та режисерка. Так, це все про одну українку)

10.

Соня Делоне — одеситка, що була першою жінкою, колекцією якої виставили у Луврі у 60-х. У 1920-ому Соня відкрила власне ательє моди в Парижі. Вона одягала голлівудський бомонд. Її власна майстерня, що займалася друком на тканині, розповсюджувала свою продукцію не лише у Франції, а й в інших країнах Європи та у США. Її роботами надихаються досі Dolce & Gabbana, Dior та інші топові бренди. У Парижі, в музеї МАМ, можна безкоштовно побачити її картину.

__________
Дякую, що догортали до цього моменту!
 
Буду вам вдячна за вподобайку, комент -- будь-який актив)
Бо хочу знати на скільки потрібні такі статті тут 😅

6
596
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас