Наталія Гагаріна, продуктовий дизайнер WIX: про головні навички продуктового дизайнера та вхід у професію

Іноді, коли ви працюєте з цифровим продуктом, виникає бажання одразу почати братися за роботу — малювати трендовий інтерфейс, уявляти собі яскраві анімаційні переходи, і на конкурентів навіть не озиратись. При цьому створення цифрових продуктів — процес складний, часто довготривалий, і звісно, досить дорогий. Ціна помилки тут величезна. Ось чому дослідження у роботі продуктового дизайнера вкрай важливі! Як їх організувати, на що звертати увагу і як їх застосовувати у практиці, розкаже на своїй лекції, що відбудеться 21 серпня в креативному просторі UNDERHUB, Наталія Гагаріна, продуктовий дизайнер компанії WIX. Ми поспілкувались з нею напередодні заходу, щоб поринути у питання трохи заздалегідь.

Наталія, вітаємо! Розкажи трохи про себе. Як сталось, що ти стала продуктовим дизайнером?

Я мріяла бути дизайнером ще з дитинства. Все почалось з курсів декору та графічного дизайну. Кар’єру як UX-дизайнер я починала в компанії Samsung. Це була моя перша робота в ролі дизайнера діджитал-продукту. Працювала з дуже різними проектами: від мобільних ігрових додатків та телевізійних інтерфейсів до складних десктопних рішень медико-математичних систем. Виконувала задачі UX- і UI-дизайнера.

В компаніі GlobalLogic я отримала перший досвід роботи у створенні продукту — працювала у внутрішньому ITSM-проектi. Також брала участь у пресейл-проектах, воркшопах з клієнтом, працювала з банківськими проектами.

Як потрапила в WiX?

Коли прийшов час нових викликів та професійного зросту — отримала пропозицію від компанії WiX. Більш за все зацікавила і підкупила можливість бути частиною сильної продуктової команди, обмінюватися досвідом і знаннями, а найголовніше — бути причетною до створення та розвитку такого захоплюючого продукту, як Deviantart. [DeviantArt — соціальна мережа для митців і комерційна онлайн-галерея. Надає можливість демонструвати свої твори, продавати їх, обговорювати чужі. DeviantArt було запущено 7 серпня 2000 року і відтоді він періодично оновлюється, додаючи нові функції. Українською сайт не перекладений, проте має україномовні спільноти].

Як влаштована твоя робота в WiX?

Кожного дня я працюю у команді разом з продуктовим менеджером, UI-дизайнером та девелоперами над функціоналом продукту.

Саме робота в команді є для нас найефективнішим форматом і дає найкращий результат. Ми залучаємо до роботи спеціалістів з маркетингу, бізнес-аналітиків, спеціалістів з роботи з користувачами, коли є необхідність в їх експертизі чи якщо необхідно отримати дані для подальшої роботи.

Що ти робиш як продуктовий дизайнер?

Я займаюсь розробкою UX-рішень, проводжу дослідження (UX-дослідження, аналіз конкурентів, збор даних), беру участь у тестуваннях продукту і проводжу юзер-інтервью з користувачами. Також зона моєї відповідальності — тестування функціоналу чи усього продукту на відповідність усім дизайн-специфікаціям.

Що б ти порадила людям, які б хотіли стати продуктовим дизайнером? Як навчитись цій професії?

Професія продуктового дизайнера — доволі творча і широка, обов‘язки та вимоги до навичок дуже залежать від продукта, бізнеса та технологій, з якими працює спеціаліст.

Як правило, задачею продуктового дизайнера є втілення простої (або не дуже) ідеї у продукт, що працює і задовольняє потреби користувачів.

Для цього, на мою думку, необхідні наступні знання та навички:

  • знання основ UX: вміння побудуваити блок-схеми та дизайн-логіку функціонування продукту, розробити кожен екран додатка, визначити функціональні елементів;
  • знання основ UI-дизайну: вміння створювати візуально привабливий, унікальний продукт, готувати специфікації та документацію для команди розробки;
  • розуміння психології та принципів візуального сприйняття інформації;
  • вміння тестувати та підтверджувати ідеї та рішення;
  • вміння проводити дослідження та отримувати актуальні та правдиві дані.

Доволі часто дизайнеру також потрібно вміти орієнтуватися у методиках та процесах розробки дизайн-продукту.

Дуже важливо також розуміти своїх користувачів і свій продукт, розуміти, яку позицію на ринку ви займаєте.

Ого! Це чимало навичок! Як до цього підступитись?

Я б порадила починати з курсу або тренінгу з UX-дизайну, оскільки це дає системні знання та розуміння комплексних підходів до розв'язання проблем та задач. І поступово напрацьовувати інші навички та вміння.

Окрім засвоєння хард-скілів, до чого ще треба готуватися?

До чого готуватися? Важливо вчитися аргументувати свої рішення, навіть якщо ви працюєте в команді однодумців і спеціалістів свого фаху. Дуже важливо вміти працювати в команді.

ОК, про теоретичні знання, здається, зрозуміло. А з якими застосунками треба розбиратись?

Основну частину своєї роботи UX-дизайнера (створення UX-мокапів, розрахунок структури та логіки функціоналу) я виконую за допомогою програми Axure (іноді спершу малюю прототипи на папері, промальовую скетчі від руки).

На етапі розробки UI-дизайну використовую програму Sketch, а для передачі специфікацій, документації та ресурсів на розробку — додаток Zeplin.

Для проведення досліджень, інтерв’ю та для збору даних працюю з документами і презентаціями.

Про що розповідатимеш на лекції і кому її буде цікаво відвідати?

На своїй лекціі розкажу про UX-дослідження та інші дослідження у розробці продукта. Поговоримо про те, які взагалі бувають дослідження, як обрати свій метод, як їх проводити і коли впроваджувати результати.

Розберемося, як працювати з маркетинговими дослідженнями, аналізом конкурентів та даними аналітики, де брати дані та як їх застосовувати. Навчимося презентувати результати своєї роботи клієнту чи менеджеру. Приходьте обов’язково!

Дякуємо за цікаве інтерв’ю! Впевнені, твоя лекція буде дуже цікавою!

·
1454
·
goodsuper 3
Головна