Наталія Тачинська, ISD Group: про роботу арт-директора, цінні якості молодих фахівців і власну кар’єру в дизайні

Наталія Тачинська — арт-директор однієї з найбільш шанованих українських креативних компаній ISD Group. Серед її проектів — зокрема «Голос води» для Моршинської. Для нас велика радість казати, що Наталія — експерт з дизайну у робочій групі проекту Creative Practice.

Наталія, давай почнемо з традиційного питання — про твою кар'єру. З чого все почалося? Коли ти зрозуміла, що хочеш працювати в дизайні?

Є історія про доленосну зустріч в лісі з моєю викладачкою живопису. Справжня. Але вона для душевної компанії біля багаття.

Якщо коротко, то мені, художнику-графіку на останніх курсах коледжу, потрібно було десь пройти коротку практику. Завдяки щасливому випадку в один квітневий день 2008-го я прийшла знайомитися з ISD Group. Пробний місяць переріс в стажування вечорами після пар, всередині навіть не виникали питання, просто драйв, а після здачі диплома — вийшла на фултайм, і почалася захоплююча одіссея довжиною в 11 років.

Ого! 11 років. Це досить тривалий період. Виходить, ти пройшла весь шлях — від стажера до арт-директора. Як це було?

Я наступала на всі можливі граблі зростання зі стажера-джуна до синьйор-дизайнера, від синьор-дизайнера до керівника і жонглювання ролями арт-директора, креативного директора і продюсера. Чого вже там, активно продовжую наступати на нові. Офігенно цікавий і нешвидкий шлях. Думаю, основні віхи — це, з одного боку, зростання хард скілз, c іншого боку — здатність розширювати свою зону відповідальності, витримувати та продовжувати отримувати задоволення при зростанні управлінської експертизи. Плюс, це зростання з «забирання і присвоєння» (джун вбирає все навколо в хорошому контексті) до наповненості та органічної здатності віддавати команді (в якості арт-директора, ментора).

З приводу роботи арт-директора. Розкажи докладніше, які завдання ти виконуєш в цій якості?

В якості арт-директора я формую та розвиваю команду дизайнерів, виховую молоді таланти, намагаюся підтримувати надихаючу і продуктивну атмосферу, розробляю концепції рекламних кампаній, веду проекти, координую роботи всередині агентства із зовнішніми підрядниками різних калібрів і мастей. Створюю внутрішні творчі проекти студії, розвиваю і підтримую контакти з фрілансерами. Спілкуюсь з клієнтами з приводу художньої, ідейної цінності і про життя проектів в цілому.

Ще працюєш з макетами безпосередньо? Чи тепер цим займаються лише дизайнери з команди, а ти «диригуєш»?

В основному так, це диригування. Збираю «Франкенштейн», мудборди, все що потрібно для зрозумілого фідбека, візіонерства, ясності та мотивації дизайнера, копірайтера, продюсера і будь-якого підрядника. Безпосередньої роботи з макетами у мене залишилося мало. Можу взяти підкрутити, якщо дизайнеру зовсім складно потрапити в потрібне русло.

Що ти цінуєш в дизайнерах і особливо в молодих фахівцях? Яким критеріям треба відповідати, щоб потрапити в твою команду?

Це сильне бажання розвиватися, робити краще, ніж вже вмієш, кожен раз. [Ще необхідно вміти] брати на себе відповідальність за ясність і розуміння завдання, хотіти й вміти взаємодіяти з лідером проекту, прагнути розібратися у зворотному зв’язку, довіряти арт-директору і бути готовим безліч разів покращувати результат. А стажування, так би мовити, should be considered as a full-time learning position.

Потрібна мега-ініціативність, повна відкритість у зворотному зв'язку, здатність її обробляти, нереальне бажання вчитися новому і вбирати як губка.

Які завдання ти, як арт-директор, довіряєш молодшим дизайнерам та стажерам?

Допомога і асистування дизайнерам, арт-директорам в роботі над концептами, ідеями, пошук референсів і супутні дослідження. Дизайн рекламних концепцій (ескізи, сторіборди, візуалізації). Якщо скіли дозволяють — дизайн ключових складових кампаній (сайти, графіка для відео, соціальних мереж). Вважаю, що дуже добре, коли дизайнер включений в проект вже з етапу ideation [ideation — це етап пошуку ідей та творчих рішень для проекту]. Тому і джунів та стажерів також залучаю до етапів генерації ідей.

За що, на твою думку, дизайнер може бути звільнений?

Для такого потрібно сильно постаратися. З самого початку, ще під час пошуку кандидата, я на вході намагаюсь погоджувати очікування і, якщо виникає дискомфорт, — намагаюсь про це говорити відкрито.

Напевно, причиною може бути байдуже ставлення до справи, ігнор, зрив дедлайнів і систематичне виконання завдань нижче певної планки за реальної здатності робити краще.

Тож все в руках молодих фахівців! Звучить круто. А як саме ти задіяна в Creative Practice?

Я виступаю консультантом, даю зворотній зв'язок щодо візії професії, позиції дизайнера, навчальним матеріалам.

Щоб ти порадила майбутнім студентам?

Завжди палайте! 

Супер! Дякуємо за інтерв’ю! 

Creative Practice — це освітня платформа для креативних спеціалістів, що буде поєднувати у собі освітні програми, системи сертифікацій, а також програми працевлаштування та підвищення кваліфікацій. Проект створено креативною спільнотою України, його вже підтримують компанії Aimbulance, Gagarin Studio, Galagan, Grape, New Strategies Group, POPEL Agency, Postmen, Tough Slate Design, UAMASTER, Vintage Web Production. Пілотний освітній курс проекту «Основи дизайну» стартує восени 2019 року, але реєстрація на нього вже доступна.

·
2643
·
goodsuper 3
Головна