Навіщо Біткоїну соцмережі?

За даними Global Digital станом на початок 2023 року, у світі налічувалося 5,4 млрд осіб із мобільними телефонами. Аналітики також підрахували, що понад 4,7 млрд людей є користувачами соцмереж.

Про що свідчать ці дані? Більша частина населення планети має швидкий доступ до інтернету та регулярно користується соцмережами.

Візьмемо інше дослідження. За даними Glassnode, у світі налічується майже 1 млн активних біткоїн-адрес (станом на березень 2024 року).

Якщо ми порівняємо ці дані з даними про кількість людей, які використовують соціальні платформи, то побачимо, що вони багато в чому збігаються. Активне зростання кількості ходлерів біткоїна припадає на 2014 рік. Приблизно з того ж періоду почалося експоненціальне зростання кількості користувачів соцмереж (за винятком Facebook).

Як бачимо, кількість активних власників цифрового золота збільшується з розвитком мобільних та інтернет-технологій.

Отже, можна сміливо стверджувати, що соціальні мережі – це ефективний інструмент для просування і популяризації Біткоїна.


СПОЧАТКУ БУВ BITCOINTALK

Цікаво, що першим, хто став просувати ідеї Біткоїна в соціальних мережах, був його творець Сатоші Накамото. Він обрав для цього головний майданчик того часу – форум BitcoinTalk.

Саме тут 11 лютого 2009 року він опублікував перше повідомлення про Біткоїн.

Так само тут Ласло Хейніц опублікував свій знаменитий пост про купівлю двох піц за 10 000 BTC.

Утім, час форумів уже майже минув, а на зміну їм прийшли багатофункціональні соціальні мережі.

ЯКІ СОЦМЕРЕЖІ НАЙКРАЩЕ ПІДХОДЯТЬ ДЛЯ БІТКОЇНА

Розгляньмо основні переваги найпопулярніших майданчиків.

Reddit

Кількість унікальних переглядів соцмережі Reddit налічує 1,5 млрд. Це робить майданчик п’ятим за популярністю сайтом у США і 18-м у світі.

Примітно те, що понад 50% контенту в найкращих сабреддітах надходить за посиланнями. Це свідчить про те, що користувачі покладаються на Reddit у пошуку нового контенту і ресурсів за темою, яка їм цікава.

Наразі сабреддит, присвячений темі Біткоїна, налічує понад 6 млн осіб, що робить його однією з найпопулярніших тематичних гілок у соцмережі.

X (колишня Twitter)

Twitter – надзвичайна популярна платформа серед Біткоїн-ентузіастів. Хоч ця популярність почала згасати після того, як бізнесмен Ілон Маск придбав цю соцмережу і почав використовувати її для просування сумнівних проєктів. Втім на платформі все одно залишається чимало біткоїнерів.

За даними RiteTag, хештег #Bitcoin отримує понад 2300 унікальних твітів, 11,1 млн переглядів і 3750 ретвітів на годину. Це робить його одним з найпопулярніших хештегів на платформі.

Facebook

Ця соцмережа дозволяє Біткоїн-інфлюенсерам охопити найбільшу аудиторію у світі.

Станом на січень 2024 року Facebook продовжує стабільно лідирувати за кількістю користувачів. На цей час соцмережа налічує близько 3 млрд користувачів.


Кількість користувачів у Facebook стабільно зростає з 2008 року.

Останніми роками керівництво майданчика пом'якшило регуляторну політику щодо Біткоїна, дозволивши його рекламу в соцмережі. Для цього потрібно мати хоча б одну з 27 схвалених компанією ліцензій.

Instagram

Основні вікові групи користувачів Instagram охоплюють людей від 18 до 34.

Це та сама молода аудиторія, яка цікавиться всім новим. А Instagram – майданчик №1 для тих, хто впливає на молодь.

Зараз уже нікого не здивуєш статтями під заголовком «Топ-10 найкращих Instagram Біткоїн-інфлюенсерів», тому що акцент на візуальну складову в Instagram дозволяє легко говорити про складне.

Наприклад, Bitcoin Magazine активно використовує цей майданчик, щоб розповідати про Біткоїн у стилі інфотейнмент.

TikTok

На відміну від інших соцмереж, у TikTok акцент зміщується в бік невимушеності контенту та гумору.

Відео про те, як торгувати біткоїном, набирають тут десятки тисяч переглядів. А сумарна кількість переглядів відео за основними хештегами на тему біткоїна в TikTok сягає понад 17 млрд.

Ця цифра говорить про те, що молода аудиторія соцмережі (за даними Statista на 2023 рік, 67% становлять користувачі 18-19 років) прагне подружитися з новою технологією. І їй у цьому неодмінно потрібно допомогти.

Nostr

Nostr – це децентралізована мережа, заснована на криптографічних парах ключів.

Головним адептом соцмережі став Джек Дорсі (підприємець та засновник Twitter), який завжди вірив у те, що у біткоїнерів має бути свій майданчик.

У 2022 колишній гендиректор Twitter профінансував розробку Nostr на 14 BTC ($240 000).

Головна перевага Nostr – це відсутність цензури та централізованих серверів. Це означає, що доступ до інформації не може бути ніким обмежений.

Nostr працює з використанням відкритих ключів. Таким чином користувачі можуть додавати їх до своїх соціальних мереж.

Чи стане Nostr заміною Twitter, як сподівається Джек Дорсі? Успіх Nostr і її популярність серед інвесторів, ходлерів та інфлюенсерів свідчить, що це цілком реально.

ВИСНОВКИ

Біткоїн – складна тема, що вимагає багаторічного вивчення. Але починати завжди легше, коли ти не один. І між прочитанням складної аналітичної статті або пошуком за хештегом #bitcoin у соцмережі людина частіше обере друге.

Популяризація Біткоїна в соцмережах може стати дуже потрібним і своєчасним мостом між професіоналами, які тривалий час вивчають цю тему, і новачками, які бояться, що тема Біткоїна для них надскладна.

489
Спільнота
Відеотека
Про нас