Навіщо потрібно мати сертифікати Cambridge English та що про них відомо?

Ще зовсім недавно знання англійської мови було перевагою на ринку праці, а люди, котрі дивилися американські та британські фільми без перекладу здавалися богами. 

Проте світ стрімко змінюється. Те, що колись виділяло одного працівника з поміж інших, стає базовою вимогою до усіх. А мати знайомих, які володіють англійською на досить високому рівні, — не виняток, а закономірність.

Однак, часто недостатньо лише володіти певними навичками, потрібно їх також підтвердити. Допомогти у цьому можуть міжнародні сертифікати Cambridge English.

Якими вони бувають та чому варто отримати саме такий документ?

Три головні причини отримати сертифікати Cambridge English

1. Покращити свої мовні навички

Відчуття того, що попереду на вас чекає іспит, спонукає вчитися регулярно та наполегливо. До того ж підготовка до тесту не передбачає бездумне зубріння матеріалу, а розрахована на вдосконалення говоріння, письма, читання й розуміння мови на слух. Це саме ті навички, без яких не обійтися в англомовному середовищі чи при співпраці з іноземцями.

Готуючись до тесту, ви навчитеся писати структуровані тексти, сприймати на слух різну вимову, вдумливо читати, чітко й зрозуміло висловлювати власні думки.

Крім того, ви тренуєте здатність засвоювати та зберігати нову інформацію, а також згадувати й застосувати вивчене у потрібний момент.

2. Підтвердити свій рівень англійської

Дуже часто людина лише приблизно може оцінити свої знання. “У мене, напевно, А2”. “Я думаю, що маю середній рівень”. “Колись у мене був В1, а зараз не знаю”. Впізнаєте себе?

Іспити лінійки Cambridge Assessment English показують ваші реальні знання. Вони розроблені для різних рівнів знань згідно з системою Загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою (CEFR). Тести можна складати поступово, відповідно до розвитку ваших мовних навичок.

Звісно, при підготовці до іспиту, ви матимете орієнтири щодо свого рівня володіння англійською. Проте сертифікат підтвердить ваші знання та закріпить їх на папері.

3. Претендувати на кращу роботу

Уявімо, що ви претендуєте на вакансію мрії, де однією з вимог є володіння англійською мовою на рівні В2.

Якщо навіть у вашому резюме вказаний відповідний рівень, то серйозна компанія навряд повірить вам на слово. Найімовірніше, роботодавець захоче отримати чітке підтвердження того, що ви справді володієте необхідними навичками для ефективної роботи.

Коли ви покажете міжнародний сертифікат, це питання автоматично буде закритим. Ви відразу отримаєте перевагу над іншими кандидатами, яким ще треба доводити свої знання.

Чому саме сертифікати лінійки Кембридж?

Міжнародне визнання

Якщо ви націлені на побудову кар'єри в іншій країні чи плануєте навчатися у закордонному виші, то без сертифікатів Cambridge English не обійтися.

Їх визнають сотні університетів США, Канади, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії, різноманітні урядові організації та міжнародні компанії. Серед них Microsoft, Airbus, IBM, Coca-Cola, IBM, Marks & Spencers, Nokia, Sony, Dell, Nestlé, Deloitte, Procter & Gamble, Deloitte, Ernst & Young, HSBC.

Коли у вас на руках такий серйозний документ, ви відчуваєте більшу впевненість у собі та постаєте перед потенційними працедавцями як людина, котра відповідально ставиться до свого розвитку та мислить на перспективу.

Відсутність терміну дії

Сертифікати Cambridge English не мають терміну дії. Ви складаєте іспит лише один раз, а результатами можете користуватися роками. Це ідеальний варіант у випадку, якщо ви не плануєте змінювати місце роботи чи навчання.

Коли ваш рівень володіння англійською покращується, можна скласти наступний за складністю іспит з цієї ж лінійки. 

До речі, у такому разі цей процес вже буде знайомим для вас та пройде з меншим стресом. 

Іспити для отримання сертифікатів Cambridge English

Лінійка Кембриджських іспитів для дорослих та підлітків включає рівні володіння англійською мовою — від Elementary (A2) до Proficiency (C2) за шкалою CEFR, а також спеціальні іспити для дітей, школярів і викладачів англійської.

Іспити рівнів A2 та B1 складаються з чотирьох компонентів: Listening, Reading, Writing, Speaking, а для підтвердження знання англійської на рівнях B2, C1 і C2 додається Use of English (використання мови). Цей компонент перевіряє ваше знання граматики, словниковий запас і показує рівень володіння англійською загалом.

Розглянемо трохи детальніше кожен іспит, що він перевіряє та які навички треба мати для успішного складання.

1. Сертифікат KET (A2 Key) 

Іспит A2 Key — це стартовий крок, що підтверджує володіння англійською на базовому рівні. Цього достатньо для побутового спілкування.

2. Сертифікат PET (B1 Preliminary)

Сертифікат B1 Preliminary підтверджує відповідний рівень володіння мовою.

Іспит тестує лексику з повсякденних ситуацій, вимірює рівень володіння мовними навичками для спілкування з носіями англійської.

3. Сертифікат FCE (B2 First) 

Іспит B2 First відповідає рівню Upper-Intermediate (чи B2).

Сертифікат підтверджує, що ви можете спілкуватися англійською на роботі, у діловому листуванні, переговорах, а також читати та розуміти неакадемічні тексти.

4. Сертифікат CAE (C1 Advanced)

Іспит C1 Advanced відповідає цьому ж рівню професійного володіння мовою.

Успішне проходження тесту підтверджує, що людина може використовувати англійську на роботі, у повсякденному та суспільному житті й здобувати вищу освіту англійською.

5.  Сертифікат CPE (C2 Proficiency)

C2 Proficiency — найскладніший серед іспитів Cambridge English. Він відповідає найвищому рівню володіння мовою.

Власники сертифікатів C2 Proficiency знають усі нюанси використання англійської та можуть вільно спілкуватися нею у всіх сферах життя.

6. Іспити з бізнес-англійської

Кембриджські іспити з бізнес-англійської складають, щоб підтвердити своє володіння діловою лексикою для влаштування на роботу — як за кордоном, так і в Україні.

Сертифікати ділової англійської бувають трьох різних рівнів: B1 Business Preliminary/B2 Business Vantage/C1 Business Higher.

7. TKT (Teaching Knowledge Test)

TKT (Modules 1, 2, 3, Young Learners) — тестування для викладачів англійської.

Після їхнього складання ви здобудете міжнародний сертифікат, який дозволить вам працевлаштуватися до найкращих шкіл та приватних компаній в Україні чи за кордоном.

Як отримати високий бал на іспиті Cambridge English?

Для того, щоб підвищити свої шанси на успішний результат, рекомендуємо попередньо ознайомитися з тим, як виконувати завдання до кожного компоненту. 

На офіційному сайті Cambridge English ви можете знайти приклади завдань та потренуватися. 

При підготовці приділіть більше часу тим завданням, які даються найважче. Якщо вам складно сприймати інформацію на слух, частіше практикуйте свій listening, дивіться фільми та серіали англійською.

Зверніть увагу на словниковий запас. Збирайте ідіоми та сталі вирази, щоб на секції speaking звучати різноманітно та цікаво. 

Навчіться розраховувати час. Залежно від виду іспиту на нього дається від 2 до 4 годин. Важливо правильно розподілити час, щоб встигнути виконати усі завдання.


Складання іспиту — доволі нервовий процес. Проте, якщо ви вже поставили собі ціль та готові приділити підготовці до тестування необхідну кількість часу, то все неодмінно складеться вдало!

·
1432
·
super 2
Головна