Огляд процесу створення інтерфейсу

У цій статті ми розберемо, які існують етапи створення інтерфейсів і що відбувається на кожному з них.

Етапи створення інтерфейсу

В цілому процес створення інтерфейсу можна поділити на такі етапи:

 • Аналіз
 • Проєктування
 • Дизайн
 • Впровадження та налагодження

Скільки часу займає кожен етап і що конкретно на ньому відбувається, залежить від багатьох обставин: складності проєкту, комерційних міркувань, розміру команди, досвіду її учасників. Для невеликого проєкту в злагодженій команді терміни можуть бути приблизно такі:

Для великих і складних проєктів терміни будуть, звичайно, набагато довшими.

Давайте з’ясуємо, з чого складається кожен етап. Почнемо з аналізу!

Аналіз

На етапі аналізу проєкт уважно вивчають з усіх боків. Для цього потрібно:

 • визначити завдання продукту,
 • сформувати портрет користувача,
 • визначити функції продукту,
 • познайомитися з конкурентами,
 • оцінити терміни і бюджет виконання проєкту.
 • оцінити доцільність проєкту.

Чому аналіз такий важливий? Буває, що цей етап зводиться до відповіді на одне запитання: а чи варто взагалі братися за проєкт? Іноді виявляється, що бюджет буде набагато більшим, ніж планувалося. Або з'ясовується, що якийсь кмітливий конкурент вже зробив дуже схожий продукт. Це прикро, але набагато гірше буде виявити це потім, коли гроші та час вже витрачено.

Результатом етапу аналізу буде документ, в якому описані:

 • завдання програми,
 • ролі користувачів,
 • перелік функцій,
 • загальна візія проєкту.

Це може бути досить простий і короткий документ — головне, щоб він чітко описував продукт і був зрозумілий всім учасникам проєкту. І ось коли він готовий, можна вже переходити до проєктування.

Проєктування

На цьому етапі головна роль відводиться UX-дизайнеру. UX — це скорочення від англійського user experience, тобто «досвід користування».

Завдання UX-дизайнера — зробити так, щоб користувачам було просто і зручно вирішувати своє завдання за допомогою інтерфейсу.

Для цього проєктувальники інтерфейсу створюють діаграми зв'язків, логічні карти, призначені для користувача сценарії та схематичні зображення інтерфейсів.

Дизайнер повинен добре розуміти завдання застосунку і знати своїх користувачів. Щоб перевірити свої гіпотези, дизайнери проводять тестування: показують користувачам схематичні екрани додатка і дивляться, наскільки легко їм даються ті чи інші операції. Уже на цьому етапі на основі таких схематичних екранів можна створити інтерактивний прототип. Це ще не справжній програмний продукт, але вже на прототипі можна побачити, як усе виглядатиме в динаміці, і зрозуміти, які рішення вдалі, а які не дуже.

В результаті цієї роботи стає зрозумілішим обсяг проєкту, а на основі відгуків користувачів формуються макети екранів інтерфейсу.

Після цього починається етап оформлення продукту.

Дизайн (оформлення продукту)

Дизайном інтерфейсу займаються UI-дизайнери. UI — означає user interface, тобто користувацький інтерфейс.

Якщо на етапі проєктування інтерфейс подається в спрощеній, схематичній формі, то завдання UI-дизайнера — створити повноцінне візуальне уявлення.

Розробка графічного інтерфейсу охоплює роботу з сіткою, композицією, типографією, палітрою кольорів, іконографікою, анімаціями.

Дизайнер повинен підготувати оформлення для всіх спроєктованих екранів, описати всі стани всіх елементів. Щоб показати, як інтерфейс виглядає в динаміці, дизайнери створюють відеовізуалізаціі. Це невеликі відеоролики, які демонструють, як завантажується прелоадер, як поводиться шапка меню під час прокручування сторінки, як з'являються спливаючі елементи або модальні вікна. Часто на цьому етапі теж створюють інтерактивний прототип, але глибше пропрацьований.

Коли дизайн всіх елементів інтерфейсу готовий, починається етап впровадження та налагодження.

Впровадження та налагодження

Цей етап досить тривалий, і для дизайнерів він може бути не таким захопливим, як попередні. Їх робота в цей момент зводиться до того, щоб стежити, наскільки точно технічна команда втілює візуальні ідеї, і до того, щоб виправляти неточності та недоліки у своїх макетах. Іноді їх доводиться навіть повністю переробляти.

До налагодження продукту часто підключають фахівців контролю якості — їх ще називають QA-фахівцями або тестувальниками. Вони моделюють різні ситуації, в яких може опинитися користувач, виявляють помилки та відправляють їх на доопрацювання.

Ну і після цього можна запускати продукт.

Ось так виглядають стадії розробки продукту

Що далі?

Однак навіть після запуску продукту робота над ним не закінчується. Найчастіше ще під час попередніх етапів з'ясовується, що деякі ідеї досить складні в реалізації, і їх залишають на майбутнє. А буває, що якісь рішення, які на початку здавалися вдалими, на практиці працюють погано. Це все абсолютно нормально, і ні в якому разі не можна через це засмучуватися. Навпаки, ознака довгої актуальності інтерфейсу не в тому, що він довго залишається незмінним, а в тому, що він постійно вдосконалюється та підлаштовується під нові потреби користувача.

Створення інтерфейсу — це циклічний процес. І коли закінчується один цикл, починається наступний.

Тільки тепер ви враховуєте не лише досвід конкурентів і свої гіпотези, але і свої власні вдалі та невдалі рішення. І якщо все складеться вдало, ваш інтерфейс ще не раз зміниться.

·
7031
·
7
·
goodsuper 124
Головна