Олег Любарець з MOYO: про кар'єру, відмінності цифрового і нецифрового маркетингу і доповідь на UNDERCONFERENCE

UNDERCONFERENCE #2: Marketing, Ad, PR відбудеться вже завтра. А це найліпший час продовжити знайомство зі спікерами. Зокрема — з Олегом Любарцем, діджитал-маркетинг-директором інтернет-магазину MOYO.

Олеже, перше питання про тебе — як давно ти в маркетингу? Чим займався перед тим, як потрапив в MOYO? І коли саме ти обійняв посаду керівника відділу цифрового маркетингу?

В маркетингу *пішов звірятися з LinkedIn* приблизно з 2009 року. Тоді я працював редактором інтернет-видання, власник якого володів ще й агенцією інтернет-маркетингу. І мені пощастило бувати на конференціях, які вони організовували.

В певний момент зрозумів, що писати далі нецікаво, і розіслав резюме в топ-10 діджитал-агенцій на предмет стажування. Тоді ми домовилися з Brainberry, де моїм ментором був Саша Яценко. Саме він повірив у мене і дав можливість розвиватися у веб-аналітиці. Це був 2011 рік: сфера аналітики активностей в діджитал була на вельми базовому рівні, проте світові тренди рухалися в бік аналізу даних. Навчальних матеріалів було мало, що робило все це водночас складним і цікавим процесом.

Далі я був лідом аналітики в OLX (на той момент Slando) і Depositphotos. Ще в Deposit зрозумів, що далі хочу податися в маркетинг. Зірки зійшлися, і у 2015 році настав переломний момент — перехід на позицію керівника загального маркетингу в Karabas. А ось зараз — в MOYO.

До речі, в MOYO розділяють маркетинг на цифровий і нецифровий?

Цифровий і нецифровий маркетинг мають дуже різні напрями, типи каналів залучення та формат роботи з ними. Ми використовуємо принцип маркетингу 360 градусів, тому онлайнові комунікації продовжують офлайнові й навпаки. Відповідно, для комунікації однієї ідеї використовуємо всі канали, з оглядом на їхню ефективність.

Головна ідея — комунікація повинна базуватися на інтересах клієнта і його реальних потребах. Ми прагнемо до omnichannel-комунікації. Але я вважаю, що зараз в Україні ще ніхто не побудував якісної omni-комунікації. Справа в технологіях, IT загалом.

За що саме ти відповідаєш на своїй посаді?

За продажі через діджитальні канали — все, що стосується онлайну. У нас сформована крута команда in-house, яка покриває всі канали залучення: PPC, SEO, Direct Mareting, Social, Content, PR тощо. Водночас в зоні моєї відповідальності продукт (сайт) — де моя роль здебільшого стратегічного управління перетинається з роллю Product Owner. До речі, нещодавно в Facebook трохи писав про наші зміни в підходах до проектування і стратегії, які в результаті впливають на продукт.

Нещодавно ми структурно об’єднали діджитальний і традиційний маркетинг, так що стрім оффлайн-маркетингу тепер теж в моєму управлінні.

Про що розповідатимеш на конференції і кому це варто послухати?

Про клієнтоорієнтованість і клієнта як основну цінність бізнесу. Буду говорити про невдачі та успіхи, визнання помилок.

Ми живемо в діджитальном світі, пронизанного інтернетом: інформація поширюється так божевільно швидко, що навіть часу на реакцію не залишається. І завдання бізнесу зробити все, щоб складність, з якою зіткнувся клієнт в роботі з тобою, була оперативно вирішена — і то було найгірше, що з ним могло статися.

В нашій структурі понад 500 осіб — отже, від людського чинника нікуди не втечеш. Проте MOYO — мережа про сервіс. Так чи інакше помиляються всі, но! Якщо так сталося — важливо насамперед розв’язати проблему клієнта, після того — зробити роботу над помилками, й вже потім бігти далі.

Ще в моїй доповіді буде трохи цифр: розповім про акцію з -90 % на один із товарів, яку ми проводили кілька п’ятниць — і що з того вийшло. І про винахідливість українців, яка дуже чітко проявилася в цьому конкурсі.

Доповідь буде корисна всім, хто напряму взаємодіє з клієнтом.

Кого зі спікерів ти б сам хотів послухати?

Мене заінтригувала назва доповіді Віолети Титаренко про зростання продажів на 223 % завдяки омолодженню бренду.

Інтерв’ю — це добре, але доповідь Олега (та інших спікерів) на UNDERCONFERENCE #2: Marketing, Ad, PR — ще краще. Не проґавте!

Як не вдається потрапити на конференцію наживо — купуйте стрім.

·
1326
Головна