Олеся Карпук, керівник відділу PR&Digital Gagarin Studio: про досвід взаємодії з дизайнерами-початківцями та відтік талановитих кадрів з ринку

Нещодавно ми поспілкувались з експертом освітньої платформи Creative Practice, керівником відділу PR&Digital в Gagarin Studio Олесею Карпук і розпитали про те, як студія співпрацює з молодими фахівцями і якими навичками мають володіти початківці.

Розкажіть про Gagarin Studio. У вас дещо незвична для України форма організації команди.

Так, справді: ми міжнародна онлайн-студія брендингу з українським корінням. Вважаємо себе багато в чому першовідкривачами та новаторами, використовуємо багато сучасних технологій. Все це допомагає нам побудувати якісний сервіс в режимі онлайн, контролювати якість робіт віддалених дизайнерів та інше.

Постійно відстежуємо нові розробки та підходи. Працюємо з тим, що інші поки тестують.

Використання технологічних платформ допомагає налагодити ефективні бізнес-процеси та здійснювати багаторівневий контроль, завдяки чому вся робота йде чітко та за планом. Наприклад, у нас є особистий кабінет для клієнтів, в якому вони відстежують процес роботи та контролюють, на якому етапі проект. Це дозволяє нам бути максимально прозорими, так, начебто клієнт в будь-яку хвилину може зайти до нашого офісу.

Ми мінімізували помилки через людський фактор. Завдяки використанню нових технологій економимо час та гроші. Залучаємо експертів-дизайнерів не лише з України, а з усього світу.

Працюємо з 2001 року. І постійно трансформуємося, щоб завтра бути кращими, ніж учора. Наші рекламні та дизайнерські рішення зробили ефективнішими бізнес-проекти в Україні, Росії, Франції, Польщі, Німеччини, Великобританії, Канаді та США.

Розкажіть, чому Gagarin Studio вирішило долучитись до Creative Practice?

Ми одні з лідерів ринку: разом з іншими його учасниками задаємо тренди та допомагаємо його формувати. Певною мірою відчуваємо за нього відповідальність. Тож Gagarin Studio не може залишатися осторонь подібних соціальних проектів.

З іншого боку, це дуже співзвучно нашому позиціюванню і цінностям — ми онлайн-студія дизайну. В нашій компанії працюють дизайнери зі всієї України. І навіть з усього світу.

Для нас дуже важливо, що платформа дає можливість навчатися людям не тільки зі столиці, а з будь-якого регіону. Це відкриває рівні можливості для всіх, і такий підхід нам дуже близький.

Як наразі Gagarin Studio взаємодіє з молодими фахівцями? Що вони, на вашу думку, повинні вміти?

До нас часто звертаються молоді дизайнери з вогнем в очах. Запити відправляють молоді хлопці та дівчата, які тільки-но закінчили курси й жадають спробувати себе в цьому напрямку. Але проблема полягає в тому, що часто освітні програми не адаптовані під реальні потреби.

Дизайнер — це не тільки той, хто навчився працювати з Photoshop. Він має бути психологом, щоб розуміти клієнта, і маркетологом, щоб проаналізувати та усвідомити потреби цільової аудиторії. А також талановитим креативним художником, здатним як придумати ідею, так і якісно втілити її.

Але досі не було платформи, яка б навчила в деталях всьому. Хочеться вірити, що новий проект допоможе молодим фахівцям бути більш підготовленими до завдань, з якими доводиться стикатися в реальному світі.

Якою, на вашу думку, є задача проекту Creative Practice?

Підготувати фахівців до потреб агентств і завдань клієнтів. Дати вектор для розвитку професійних навичок, розуміння культури дизайну, навчити коректно та повною мірою використовувати інструменти.

Я вірю в Україну. Вважаю, що сила нашої країни в людях. У нас велика кількість справжніх креаторів. Але багато дизайнерів працюють на закордонні ринки.

У цьому є як плюс, так і мінус. Світ впізнає Україну як державу з відкритими, чесними, відповідальними, талановитими людьми, професіоналами своєї справи.

Але водночас для внутрішніх потреб ринку не завжди вистачає сильних фахівців. Особливо це стосується сфери дизайну. В останні роки помітний відтік талановитих кадрів.

Ми, в міру можливості, своїми силами навчаємо початківців-дизайнерів. Але креативна освітня платформа має набагато більше можливостей, ніж сили окремої студії. Тим більше, коли йдеться про потреби не однієї компанії, а в цілому країни.

Сподіваємося, що ми й наші партнери зможемо залучити для співпраці велику кількість талановитих кадрів. Віримо, що багато хто з них стануть учасниками дизайнерських конкурсів, різноманітних фестивалів, авторами кейсів на платформі. А далі тільки більше, але час покаже...

Дізнатися більше про проект Creative Practice: www.creativepractice.com.ua

·
1764
·
super 1
Головна