Ольга Боровикова, 1+1 media: Важливо чітко усвідомлювати, що ти готовий працювати в піарі

Ольга Боровикова, тімлід команди зовнішніх корпоративних комунікацій 1+1 media, 13 листопада разом з Олексієм Кравчуком прочитає лекцію на тему «Нотатки піарника: чого чекати від роботи в комунікаціях».

Напередодні лекції ми поговорили з Ольгою та Олексієм про початок кар’єри піарника, роботу в 1+1 media та щоденні виклики, з якими стикаються піар-спеціалісти.

Вітаємо, Олю! У першому питанні ми традиційно просимо розказати про себе. Розкажіть, з чого почалась ваша кар’єра?

Моя кар’єра піарника почалась вже після початку моєї кар’єри юриста. Першою сходинкою в комунікаціях було стажування в інвестиційній компанії «Вертекс Юнайтед», яка проводила конкурс на різні вакансії, однією з яких був піар.

Так у моєму житті з’явився перший досвід роботи в піарі, який я розпочала з корпоративних комунікацій. Після стажування одразу перейшла працювати в агентство «Green PR Ukraine», яке зараз називається «Zeleni Agency». Агентства – це крута професійна школа формування тебе, як професіонала, тому що вона дає можливість не тільки вчитися, як вибудовується організація проектів від ідеї та концепції, а й формує у тобі розуміння, як працювати з клієнтом та на нього, відчувати його. А це суперпотрібна навичка для того, щоб твої проекти були не просто кльовими, а й, в першу чергу, вирішували задачі замовника. У агентстві ти завжди працюєш з різними клієнтами, а отже – різними викликами, а це дуже якісно тренує тебе, як професіонала, бути готовим до всього.

Після агентства зі мною трапився прекрасний досвід роботи на стороні клієнта, та ще й в такому жорсткому, але неймовірно цікавому банківському секторі. Робота там дуже часто – це постійні кризові ситуації, а досвід їх врегулювання та й взагалі вміння жити в такому ритмі – стрімко гуртує тебе: окрім, базових робочих задач, доводиться кожного дня відбивати замовні матеріали, вигаданий негатив і інші «чорні» викиди на адресу твоєї компанії. В принципі, були періоди, що ми справді працювали в режимі 24/7, аби розплутувати кризи та бути в діалозі з нашими стейкхолдерами, щоб в жодному разі не мовчати і не давати приводів для паніки.

Як сталось, що ви потрапили до 1+1 media?

Я потрапила до компанії на початку 2017 року у дуже класичний спосіб: дізналась про вакансію, подала резюме, прийшла на співбесіду, далі зробила тестове завдання, потім сходила ще на два етапи співбесіди і на останньому отримала job offer із пропозицією долучитися, як менеджер, до команди зовнішніх корпоративних комунікацій. Через рік мені запропонувати стати тімлідом цього напрямку, на що я залюбки погодилась.

За що сьогодні ви відповідаєте в 1+1 media?

Холдинг 1+1 media – це достатньо велика компанія, у якій в тому числі є декілька PR-команд, що підтримують різні напрямки. Моя команда займається зовнішніми корпоративними комунікаціями, серед наших зон відповідальності це підтримка комунікацій групи та її топ-менеджерів, піар окремих бізнес-юнітів та нішевих каналів, кризові комунікації, повноцінна організація великих і маленьких іміджевих проектів, наприклад, серед яких 1+1 Digital Weekend, The Next Big Thing, а ще ось-ось і презентуємо дуже крутий, масштабний і нетиповий проект для України, про який точно знатиме все індустрія контентмейкерів. Хоча команда у нас достатньо невеличка, але разом із тим дуже потужна – Юля, Настя, Льоша та я. А ще у нас є чудова дівчинка-практикант Даша, тобто де факто зараз п’ятеро.

Чим сьогоднішній ваш досвід відрізняється від попереднього?

Насправді, досвід у піарі може відрізнятися лише масштабами та темпом того, у якому ти працюєш. Твої ж професійні навички мають лише вдосконалюватися з кожним наступним місцем роботи, бо якщо ти працюєш у піарі, то ти обов’язково маєш бути людиною, що вміє максимально швидко розібратися в будь-якій сфері. Тобі потрібно розумітися в окремих юридичних тонкощах твоєї індустрії, і не тільки юридичних. Тобто піар — це про вміння, не боячись нового, швидко інтегруватися і вирішувати будь-які виклики. Коли я працювала в банку, в перший мій робочий день я знала, що таке кредитна картка, яка відсоткова ставка по депозиту і до коли потрібно повернути гроші згідно договору, щоб не наростав відсоток комісії. Але вже буквально у перший місяць могла достатньо вільно редагувати і, на основі тез, писати про будь-що, що стосується банківської сфери діяльності.

Хочеш працювати у комунікаціях – одразу прийми те, що, окрім розумітися у піарі, ти маєш розумієшся в індустрії, комунікації якої ти ведеш. Інакше ніяк, бо ти просто не зможеш працювати зі своїм топ-менеджментом, не зможеш транслювати життя компанії на зовні, не зможеш підтримувати і розвивати її репутацію. Вміння розбиратися в будь-якій ситуації швидко, глибоко, бути занудами у вивченні сфер, бути мобільним, пробивним, сміливим, стресостійким і командним гравцем – ось вам лише базовий перелік якостей людини, яка хоче працювати в комунікаціях.

Ще, якщо проводити паралель із досвідом сьогоднішнім і досвідом попереднім, то знову ж таки тут все порівнюється в масштабах того, що ти робиш. Зараз я працюю з командою та в компанії, які створює проекти, що змінюють уявлення про себе і про світ. І є у моїй роботі те, чим я справді пишаюсь, а це дуже неймовірно важливо розуміти, для того, щоб мотивувати себе на нові звершення.

А якщо говорити на прикладі, що таке масштабне висвітлення і яким був перший серйозний інфопривід? 

Якщо говорити про перший, то це реліз та пост-кампейн проекту «Impression Electronics. Українські інженери вражають світ», коли я ще працювала в агентстві і ми організовували комунікаційну кампанію на замовлення клієнта. Buzz у ЗМІ тоді був потужним: понад 200 публікацій, десятки сюжетів на телебаченні, мільйонні охоплення. Дуже хороший результат. Зараз я вже трошечки спокійніше ставлюсь до таких цифр, але тоді це були такі перші особисті професійні досягнення, якими сильно пишаюсь і сьогодні.

Про що буде ваше лекція і кому ви б радили звернути на неї увагу?

Насправді, ми з Льошею обидва не піарники в плані освіти, і нам довелося ручками і практичним досвідом вибудовувати себе як піарників. Сьогодні ми практики, які знають, як і що можна досягни завдяки грамотному стратегічному піару.

На нашій лекції ми розвінчаємо певні міфи про піар, що дуже важливо. Розповімо молодим фахівцям про реалії того, чим їм доведеться займатися, а у нас дійсно багато кейсів і прикольних історій, що зможуть стати чудовими та показовими прикладами. Продемонструємо, наскільки менеджер з комунікацій відіграє важливу роль для репутації компанії.

Ще з важливих поінтів нашої лекції – це розкажемо те, як піар може ефективно поєднувати виконання і відповідність бізнес-цілям компанії з проведенням потужних великих репутаційно-комунікаційних проектів, які значно позначаються на лояльності аудиторії і стейкхолдерів до бізнесу.

Оля, дякуємо за інтерв’ю! З нетерпінням чекаємо на вашу лекцію.

·
1709
·
super 1
Головна