Оптимізація контенту під пошуковий інтент

Інтенти ключових слів відображають потребу, яку користувач/потенційний клієнт хоче задовольнити, відвідуючи на ваш сайт (або сайти конкурентів, якщо вашому контенту не вдалось її задовольнити).

У цій статті ми поговоримо про те якими бувають ці інтенти, як оптимізувати контент під них та як використовувати функціональність Serpstat «Пошукові інтенти фраз».

Типи інтентів

Найпоширеніша класифікація запитів за інтентом виглядає так:

  • Комерційні запити — фрази, які використовують для продажу товарів чи послуг, підвищення прибутку. Приклади: «ноутбук Asus відгуки», «акції EcoFlow», «ціна зимової гуми».
  • Навігаційні запити — пошукові фрази, які вводять, щоб знайти конкретний вебсайт. Приклади таких запитів: «фільми на Netflix», «Amazon prime video» тощо.
  • Інформаційні запити — фрази, які використовують для пошуку конкретної інформації. Це може бути інструкція для вирішення якогось завдання або визначення незнайомого слова. Приклади таких запитів: «як поміняти масло в автомобілі», «що таке HTML».
  • Транзакційні запити — пошукові фрази, які користувачі вводять для конкретних дій: завантаження файлу, реєстрації, замовлення, підписки. Приклади: «купити букет з солодощів», «завантажити Spotify для Windows».
  • Запити, пов'язані з мультимедіа — ця категорія включає фрази, які вводять для пошуку певного виду контенту. Приклади запитів: «фото Києва», «відео як налаштувати WordPress».
  • Загальні запити — це пошукові запити, які важко віднести до будь-якого з цих типів. Приклади: «Електромобілі», «Фотографія».
  • Вітальні запити — запити, які складаються лише з назви бренду чи компанії без пояснень. Приклади: «Serpstat», «Bershka», «Lenovo».

І хоч ця систематизація не описана теоретично, емпірично її підтверджують фактичні запити в пошукових системах. Розглянемо основні види інтентів запитів детальніше.

Як визначити інтент пошукового запиту

В Serpstat пошукові інтенції можна побачити в додаткових стовпчиках у звітах за ключовими фразами.

Типи пошукових інтентів, які відслідковує платфома: інформаційний, навігаційний, комерційний та транзакційний.

Як працювати з інтентами?

Крок #1: Під час збору ключових слів варто аналізувати інтент кожної фрази, оскільки він має відповідати тематиці сторінки або й всього сайту.

Крок #2: Ключові слова надалі можна групувати у кластери базуючись на їхньому інтенті. Контент, орієнтований на ці кластери, має кращі шанси ранжуватись вище, за рахунок релевантності. Різні види запитів, наприклад транзакційні та інформаційні необхідно розділяти, оптимізувати під них різні сторінки.

Кластеризація Serpstat також максимально враховує інтенти і допоможе визначити фрази з однаковими намірами.
Для налаштування параметрів кластеризації, ознайомтесь з цією таблицею:

Крок #3: Ідентифікуйте та розділяйте фрази з різними інтенціями у межах одного кластеру. Переконайтесь, що контент сторінки відповідає пошуковому інтенту.

Приклад: «Кращий смартфон цього року» може здатися інформаційним, але має і комерційний підтекст. Перевірте, що показує Google за цим запитом або ж — перегляньте у звіті Serpstat.

Крок #4: Використання інтент-аналізу в контент-стратегії.

  • Пріоритезуйте ключові слова з високою частотністю та низькою складністю.
  • Перегляньте поточні позиції та потенційний трафік.
  • Оцініть конверсії на основі інтенту сторінки.
  • Об’єднуйте ключові слова у тематичні блоки контенту. Кожен блок містить окремі статті, що лінкують одна одну.
  • Оптимізуйте статті для пошукових систем, включаючи ключові слова у заголовках, URL та у тексті статті.

Оптимізація під пошуковий інтент

Давайте розглянемо поради для оптимізації за кожним з 4 основних інтентів.

1. Інформаційний

Приклади контенту/сторінок: блог, енциклопедична стаття, новинний сайт.

Інформаційні запити – словесні завдання для пошукової системи найширшої тематики. Користувачеві лише потрібна відповідь на запитання — чим годувати їжачка, де дивитись Бріджертони українською, пінгвін живе в Арктиці чи в Антарктиці? Саме інформаційні запити становлять основну масу питань користувача до глобальної мережі.

Важливо точно відповідати на запит в контенті, особливо якщо певне питання анонсується в заголовках/підзаголовках. 

2. Навігаційний

Приклади контенту/сторінок: офіційний сайт бренду, сторінка скачування програмного забезпечення.

Навігаційні запити використовуються щоб знайти конкретний сайт чи окрему сторінку. Найпростіші приклади — бренди одягу у поєднанні з категорією товару, кольорами тощо.

Основна порада — добре оптимізована та пропрацьована структура сайту. Релевантні ключі в URL-адресах, заголовках та описах будуть важливою вимогою для оптимізації під такий інтент.

Для головної сторінки варто обрати високочастотну фразу, яка описує напрямок бізнесу в цілому. Наприклад: «інтернет-магазин меблів», «автомобілі зі США».

Сторінку «Про компанію» зазвичай оптимізують під брендові запити. Щоб такі запити почали приносити трафік, потрібно збільшувати впізнаваність компанії. Цей напрямок роботи важливий для сайтів послуг, інтернет-магазинів, стартапів.

3. Комерційний

Приклади контенту/сторінок: оглядові статті, тематичний блог з рекомендаціями, лендінг.

Запитами такого типу користувач вивчає товари, з наміром зробити покупку в майбутньому.

Тут важливу роль відіграватиме контент, що порівнює вас з конкурентами, підкреслює переваги, розкриває незвичні кейси використання продукту чи послуги.

4. Транзакційний

Приклади контенту/сторінок: продуктові сторінки, сторінка бронювання послуги тощо.

Транзакційні запити демонструють намір користувача виконати конкретну дію: купити, продати, дивитися, завантажити, відкрити, закрити, взяти, орендувати, утилізувати, читати. Їх інколи називають «High-intent keywords», ці ключові слова залучають потенційних клієнтів і містять словосполучення «ціна», «альтернативи» тощо.

Основна вимога для відвідувачів з таким інтентом — отримати вичерпну інформацію про продукт/послугу/компанію та здійснити конверсійну дію, якщо всі очікування виправдані.

Щодо елементів транзакційних сторінок, важливу роль відіграватимуть лаконічні, чіткі та прозорі спонукання до дій (СТА).

Зверніть увагу, що різним інтентам притаманні і різні мікророзмітки, до прикладу сторінкам з інформаційним інтентом пасуватиме FAQ, навігаційним — Breadcrumbs, Local Pack, комерційним — рейтинги та відгуки, а транзакційним — Product.

Висновок

Розуміння та використання пошукових інтентів ключових слів може суттєво вплинути на вашу SEO-стратегію. Узгодження контенту з користувацькими потребами допоможе покращити не тільки конверсії, а й позиції.

Регулярність публікацій та якість контенту є ключовими для успішної SEO стратегії. Оптимізуйте як нові, так і старі статті для підтримки та підвищення їх ефективності.

676
Спільнота
Відеотека
Про нас