Полюби мене такою, як у резюме. SMM-не CV – що має і чого не має бути в ньому
Ділюсь інсайтом: читати резюме – важко 😵
Особливо джуніорів.
Особливо в SMM.
Ринок маркетингу і конкуренція ростуть, а люди, що пишуть "гугл", "таргитинг" і викачують файл з онлайн-сервісу без редагування – все ще існують.
З іншого боку, є настільки круті CV, за які хочеться віддати всі гроші і обов'язки світу.
Ця стаття допоможе SMM-спеціалістам прокачати свій скіл працевлаштування, а рекрутеру, Head of Digital чи власнику – відсіяти претендентів, що недостатньо працюють над самопрезентацією, і обрати найкрутішого.
Що має бути в класному SMM резюме?
1. Форматування.
Бездоганне CV радує око з першого погляду, вміщається в одну сторінку, структуроване як табличка і збережене у форматі pdf.
На щастя, Canva пропонує сотні готових шаблонів CV, а на Wix, Tilda чи Readymag можна ще й безкоштовно забабахати нескладний лендінг про себе.
2. Фото.
Не соромтеся показати личко 🤡
Резюме з фото викликає довіру, дає можливість познайомитися і візуально запам'ятати людину. Важлива штука, коли кандидатів на вакансію – понад 20.
3. Лінки на кейси.
Переконайтеся, що посилання на проєкти, які ви вели, – активні й актуальні, і людина, що читає, може без проблем потрапити на них.
4. Лінк на власні соцмережі.
SMM-ник "без чобіт" – нормальна історія. Ніхто не засуджує, якщо у вас нема часу привести до ладу свій Instagram чи запостити лонгрід на Facebook.
Всі ми люди 🙃
Але лінк на власні соцмережі – часом найшвидший спосіб для рекрутера зв'язатися й завести контакт з вами. Прикріпіть хоча б одну.
5. Правда.
Попередні місця роботи мають бути реальними та підписані датами "від – до".
Якщо ваш досвід в SMM складає 2 тижні – треба повідомити про це. Краще зараз, ніж на зустрічі чи в перший робочий день.
6. Диференціація.
Відрізняйтесь від конкурентів: запишіть відео, додайте гіфку, станцюйте танець, розкажіть віршик, поділіться хобі, дайте посилання на власний подкаст чи канал.
Просто: напишіть про себе від серця і без банальних фраз. Пожартуйте.
Очевидно: додайте мотиваційний лист (але короткий).
Чого не має бути в класному SMM резюме?
1. Багато сторінок.
Дві – вже багато.
2. Більше 3 кольорів і 2 різних шрифтів.
CV кольору райдуги – гарно і дуже мило. Але зовсім не читабельно.
Те ж саме зі шрифтами: застосуйте два схожих, а краще один, але Light і Bold варіанти.
Прийміть як факт: абстракційний експресіонізм в резюме – не найкраща ідея 👎
3. Портфоліо.
Створіть окремий файл-презентацію для скріншотів постів, найкрутіших показників промо, найпопулярніших сторіз та геніальних ідей. Прикріпіть лінк на нього у CV чи мотиваційний лист.
Але, будь ласка, не монтуйте портфоліо до резюме: це складно сприйняти, довго читати і важко оцінити з першого погляду.
4. Нерелевантний досвід.
Прочитали вакансію? Уважно?
Прочитайте ще раз та переконайтеся, що надсилаєте на неї резюме SMM-спеціаліста, а не журналіста, PR-ника, вантажника чи грумера.
Чудово, якщо ви можете працювати кожним з цим людей. Недоречно, коли в інформації про вас – нерелевантний досвід.
Забудьте про універсальне резюме, яке можна відправити будь-куди. Адаптуйте.
5. Неактуальні скіли.
"Просунутий користувач ПК", "досконало володію інтернет-пошуком" та "досвідчений знавець Word" – це кожен перший кандидат у діджитальному 2020 році.
А SMM-ник – людина, у якої ці навички взагалі мають бути в крові.
Краще напишіть, які графічні редактори ви знаєте, чи вмієте верстати, чи користуєтесь Google Analytics та ваш (реальний) рівень англійської.
6. "Это резюме создано на..."
Так, інформацію про свій професійний досвід і навички можна розмістити на сайті для пошуку роботи – і отримувати по 2 пропозиції на день від різноманітних рекрутерів. Класно і зручно.
Але, будь ласка, не вивантажуйте цей файл та не розсилайте на вакансії. По-перше, це свідчить про те, що на самопрезентацію ви витратили рівно 30 секунд і 0 зусиль.
По-друге, у цьому файлі сервіс пошуку роботи обов'язково розмістить посилання на себе. Вичитайте уважно.
7. Бюрократія.
Фото з паспорта. Рекомендаційний лист з минулої роботи з печаткою. Трудова книжка. Ксерокопія диплома. Юридичні мемуари. Свідоцтво про народження.
Будь ласка, залиште все це для onboarding-етапу та не додавайте в резюме.
8. Помилки, від яких сіпається око.
Це не тільки написання "гугл", "СММ" кирилицею та "КПИ" замість KPI (що, до речі, говорить про брак досвіду і неуважність).
Це граматичні помилки, яким не місце в житті будь-якого спеціаліста з текстів і комунікацій. Перевіряйте себе через онлайн-сервіси українською, російською та англійською мовами.
9. olechka.kotichek.love@yandex.ru
Якщо ваша електронна адреса схожа на це 👆 – негайно створіть новий, професійний email з коротким та читабельним написанням на актуальному сервері, що працює у країні.