Портативні консолі Nintendo. Огляд на Nintendo 3DS. Пристрій з унікальною технологією, яку більше ніде не зустрінеш

📥 Завантажити статтю

Nintendo DS створила нереальний ажіотаж у сфері портативних консолей через свій унікальний формфактор з двома екранами та неймовірною колекцією ігор. Про це в мене є окремий огляд, який я рекомендую прочитати, оскільки ця стаття є її логічним продовженням. Nintendo зрозуміли, що такий формат консолі добре себе зарекомендував і він може бути актуальним й в наступній ітерації та вони розпочали роботу над наступником.

Трохи історії

Nintendo 3DS це консоль восьмого покоління, яка почала розроблятись у 2009 році, коли на світ вийшла третя та остання ревізія Nintendo DS — DSi. Анонс же відбувся вже наступного року, а саме 23 березня 2010 року на виставці E3.

Сама ж консоль надійшла у продаж рівно через рік після анонсу — у першому кварталі 2011, майже одночасно по всьому світу. Nintendo 3DS активно продавалась аж до 2020 року, а остання ревізія вийшла у 2017 вже після виходу Nintendo Switch. 

Головна особливість консолі

Хоч й в 3DS залишився формфактор з попереднього покоління консолі, але й тут Nintendo знайшли спосіб, як можна здивувати гравців. 

У грудні 2009 року виходить фільм «Аватар», у якого головною особливістю було те, що він на повну використовував 3D ефект, коли у глядачів з’являється відчуття, наче все, що відбувається у фільмі починає виходити за межі самого екрану. Ця технологія вже далеко не нова, однак саме цей фільм задав новий тренд у створенні фільмів та технологій для споживання такого контенту. На початку 10-их років виходило дуже багато різних телевізорів з 3D ефектом, а до них в комплекті йшли спеціальні окуляри. 

Й тут до Nintendo прийшла геніальна ідея створювати ігри з таким же ефектом. Однак, щоб споживати 3D контент, потрібно було ще й мати окремі окуляри, а носіння кишенькової консолі разом з додатковим аксесуаром виглядало дуже незручним. Саме тому інженери компанії змогли знайти рішення, щоб цей ефект можна було спостерігати й без окулярів.

Сам принцип роботи ефекту 3D без окремих аксесуарів дуже простий, але й геніальний водночас. Замість одного екрана, на якому розділяється синій і червоний канал, додають ще один шар екрана, який зсовується таким чином, як би це робили різні канали. В наслідок чого й виникає ідентичний ефект. Такий спосіб ще називають автостереоскопією.

Принцип роботи автостереоскопії, який застосовується в 3DS. Джерело: Вікіпедія

Цей ефект можна відтворити й на звичайному пласкому екрані, однак до самої анімації потрібно додати деякі ефекти, як ось білі смужки для відокремлення переднього та заднього фону. 

Автостереоскопічний ефект на пласкому екрані завдяки додаванню білих смужок до анімації. Джерело: ati

Й приблизно таку картинку ви зможете спостерігати на консолі від Nintendo.

На 3DS даний ефект можна повністю вимкнути, або регулювати за допомогою окремого повзунка, оскільки від максимального ефекту може навіть трохи нудити. Єдиними недоліком цієї технології є те, що вона працює лише під прямим кутом, а в іграх на 3DS досить часто використовується акселерометр, через що часом гравцям важко зрозуміти, що відбувається на екрані й вони просто вимикають ефект 3D.

Також перехід від Nintendo DS до 3DS супроводжувався зміщенням фокуса на верхній екран. Його збільшили й зробили основним для відображення усього ігроладу. Через це Nintendo навіть відмовились від симетричного дизайну. Таким чином, вони зменшили роль сенсорного керування, яке часто сприймалося як незручне. Парадоксально, що саме в цей час Sony зі своєю PS Vita активно розвивала ігри з сенсорним керуванням у своїх ексклюзивах. 

Перехід сенсорного керування на другий план можна спостерігати й через стилус. По-перше, він знаходиться в дуже незручному місці для діставання, а по-друге, його розмір значно зменшився, через що ним стало не дуже зручно користуватись.

Порівняння стилусів DSi (зверху) та 3DS (знизу)

Ревізії Nintendo 3DS

Ситуація з ревізіями для цієї консолі тут доволі заплутана й звичайному користувачу буде важко зрозуміти, що ж обрати, оскільки їх досить багато і деякі з них дуже суттєво відрізняються. Тож я постараюсь максимально просто пояснити усі відмінності між ними.

Nintendo 3DS | 3DS XL/LL

Це найперші ревізії консолі, які мають базовий функціонал і які зараз найдешевші на ринку вживаної електроніки. У них в обох є аналоговий стік, якого не було в DS, залишився слот під карти формату SD та слот для картриджів, який приймав й картриджі для Nintendo DS. І ви все правильно зрозуміли, тут реалізована зворотна сумісність з попереднім поколінням, що не може не радувати.

Різниця між звичайною та XL версією лише у розмірі — верхній екран 3.53 дюйма, нижній екран 3.02 дюйма проти верхнього екрана 4.88 дюйма та нижнього екрана 4.18 дюйма. Однак, варто зауважити, що щільність пікселів у збільшеній версії залишилась такою ж, як і на маленькій. 

Перша ревізія вийшла у першому кварталі 2011, про що я згадував раніше, а XL вийшла на рік пізніше — у 2012.

Nintnendo 2DS

Наступного року, після випуску 3DS XL, а саме у 2013, виходить найдивніша ревізія цієї консолі — 2DS. Недосвідчені гравці помилково вважають, що ця ревізія є попереднім поколінням лише через його назву, але це зовсім не так. 

Ця ревізія відрізняється найбільше серед усіх. Почнімо з того, що це не розкладачка, а монолітний корпус, тобто вона постійно перебуває у розкладеному стані, через що вона займає найбільше місця. І ще цікавий факт полягає в тому, що тут немає двох екранів, тут встановлений лише один екран, який штучно розділяється на дві частини для отримання того ж ефекту. 

Також, виходячи з назви, можна зрозуміти, що тут немає головної особливості цієї консолі, а саме 3D ефекту. Через таку економію вдалось значно знизити ціну на релізі, однак зараз у вживаному стані вона коштує дорожче за першу ревізію звичайної 3DS, тому раціональність придбання 2DS сьогодні дуже сумнівна.

New Nintendo 3DS | 3DS XL/LL

А вже у 2014 році виходять переосмислені ревізії з приставкою "New". Що ж там такого нового?

По-перше, залізо стало дещо потужнішим за оригінальні ревізії. Різниця в ньому не сильно велика, однак на New моделях вийшли деякі ексклюзиви, яких раніше не було, а ентузіасти змогли земулювати навіть Playstation 1.

По-друге, на консолі з’явився новий елемент керування — C-stick. Він відіграє роль другого стіка, однак він досить маленький, за тактильними відчуттями він нагадує трекпад, який встановлений на ноутбуках ThinkPad. Однак, він підтримує приблизно 20 ігор. Тому це оновлення досить хороше, однак ви повною мірою не зможете його відчути через невелику бібліотеку підтримуваних ігор. 

По-третє, екран теж зазнав змін. З TN матриці він перейшов у сучасний IPS, який не викривляє кольори при зміні куту огляду. Однак й тут не без сюрпризів. Річ у тому, що не всі New Nintendo 3DS були оснащені однаково якісними екранами. Виробник використовував як IPS, так і TN матриці. Тому, купуючи таку консоль, можна було отримати різні комбінації: верхній екран IPS, нижній TN або навпаки. Найбільш цінними вважаються моделі з двома IPS-матрицями, які зараз мають високий попит на аукціонах типу eBay.

По-четверте, ефект 3D став кращим, він тепер почав працювати під різними кутами. Це стало можливим завдяки тому, що фронтальна камера тепер відстежує положення вашої голови у просторі й намагається підлаштувати цей ефект під тим кутом, де знаходиться ваша голова.

Однак, варто звернути увагу на ціну даної ревізії. Річ у тім, що вони досить дорогі, особливо в порівнянні з першими ревізіями. New Nintendo 3DS у вживаному стані продається від 5500 грн, а за ці гроші вже можна придбати все ще актуальну Nintendo Switch Lite, на яку виходять сучасні ігри. А якщо подивитись на ціну XL версії, то ціна вже може сягати 8000 грн. 

Ще варто звернути увагу на те, що окремий слот для карт формату SD вони у цій ревізії прибрали, замінивши її на слот для карт microSD. Однак тут є один невеликий нюанс. Вони розмістили його під кришкою корпуса, який можна відкрити лише викруткою, що ускладнило використання консоллю.

New Nintndo 2DS XL

Ця ревізія вийшла у 2017 році вже після релізу Nintendo Switch. По суті, це та ж New 3DS XL, але дешевше, оскільки тут немає 3D ефекту. В порівнянні з 2DS, тут формфактор повернувся до розкладачки. І не питайте, де Nintendo загубили маленьку New 2DS, я не знаю. Також оглядачі критикують її за погану якість збірки, Nintendo економили на ній як тільки могли, оскільки пріоритет стояв уже на зовсім новій консолі.

Підсумовуючи вище сказане, можна сказати, що найкращим вибором для знайомства з Nintendo 3DS будуть перші ревізії. Вони доступні за ціною і мають всі необхідні функції. Цією ревізією я і володію. New 3DS підійде досвідченим користувачам, які хочуть отримати максимум від консолі. Ревізії 2DS, на мою думку, є досить сумнівним вибором через їх посередню якість.

Огляд операційної системи Nintendo 3DS

Nintendo DS як такої операційної системи не мав через досить слабеньке залізо. Так, DSi ревізія вже мала мінімальну оболонку, однак чогось цінного там не було. А ось у Nintendo 3DS до цього питання віднеслись досить серйозно і тут є про що розповісти. Взагалі, по дизайну операційних систем у консолях Nintendo 10-их років можна робити окремі огляди, оскільки вони надзвичайно пропрацьовані. Однак, я не буду на цьому сильно акцентувати, щоб не робити цю статтю ще більшою.

Почнімо з того, що консоль вийшла у 2011, відповідно головним трендом у дизайні операційних систем тоді був скевоморфізм. Завдяки йому, люди могли простіше перейти на цифрові пристрої, оскільки всі елементи дизайну були об’ємними та дуже нагадували користувацький досвід з реального життя.

Nintendo 3DS у своїй операційній системі використовував підтип скевоморфізму, а саме — Frutiger Aero. Такий дизайн активно просувала Microsoft у Windows Vista та 7. Він активно використовує об’єм, гладкі текстури, яскраві, навіть дещо токсичні кольори та візуальні ефекти, натхненні природою.

Головне меню

І коли ми вмикаємо саму консоль, нас зустрічає головне меню, яке переміщає нас назад у часі через його дизайн у стилі Frutiger Aero. 

На верхньому екрані у нас відображається головна інформація — дата, час, заряд акумулятора та якість інтернет-з’єднання. 

На нижньому ж відображаються усі інтерактивні елементи — теки, піктограми ігор, швидкий доступ до нотаток, списку друзів та браузера. 

Усі піктограми на нижньому екрані вільно пересуваються по сітці, яку можна адаптувати під себе. Також її розмір сітки можна змінити не лише на головному меню, а й в кожній теці окремо. Це дуже зручно, якщо у вас небагато ігор у бібліотеці. 

При виборі гри зі списку, на верхньому екрані з’являється її обкладинка, однак й тут Nintendo вирішили зробити щось унікальне. Майже кожна обкладинка гри та застосунку це повноцінна сцена, що обертається. А завдяки 3D ефекту на консолі, це виглядає просто неймовірно. Так, на місці обкладинки можуть бути й статичні зображення, однак таких випадків не дуже багато. І який же Frutiger Aero без звуків? Кожна програма та гра окрім неймовірної обкладинки супроводжується ще й унікальним звуком, який чудово запам’ятовується.

Ігри

Nintendo 3DS вийшла в час розквіту мобільного геймінгу, тому для гідної конкуренції з новим гравцем, потрібно було зробити великий крок уперед. І якщо ми порівняємо ігри з DS та 3DS, то різниця буде просто колосальною. Ігри на новій портативній консолі від Nintendo вийшли дуже хорошими, що навіть зараз я ввечері можу сісти та у щось пограти. І саме них я зараз і розповім.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Серія ігор The Legend of Zelda набула найбільшої популярності саме після випуску Ocarina of Time, що виходила ще на Nintendo 64 у 1998 році. Вона стала настільки відомою через свою інноваційність, яку ще раніше не бачили. Саме тому вона стала найбільш оціненою грою за всю історію. Однак зараз в оригінальну версію грати досить важко через доволі специфічне керування, особливо у храмі води, яке ненавидять багато гравців по всьому світу та дуже застарілу графіку.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D це рімейк оригінальної гри у портативному форматі. У цій версії завдяки другому екрану вдалось позбутись багатьох проблем з керуванням, через що легендарний храм води вже не є таким важким і коли я її проходив, то надто великої складності не відчув. Також тут значно покращили графіку — додали повноцінні об’єкти замість натягнутих текстур. А також, виходячи з назви, сюди додали підтримку того самого 3D ефекту, який виглядає просто неймовірно, особливо на першій локації лісу Короків. І часом складається відчуття, наче ти справді там перебуваєш.

І я вважаю, що саме ця версія є найкращим варіантом пограти в Ocarina of Time. Так, ви можете пограти у неї через Nintendo Switch Online, однак там версія саме з Nintendo 64, яка не така зручна та приваблива. Так, ви можете її пограти й через емулятор 3DS, однак це все одно не так зручно, як тримати в руках оригінальний пристрій, для якого і призначений цей рімейк.

Сюжетно ця частина є ключовою у всій серії. Є події, що трапились до неї, а є альтернативні продовження після кінцівки цієї частини, хоча в самій грі ми можемо спостерігати тільки за однією з них.

The Legend of Zelda: Majora's 3D

Це теж рімейк частини, що виходила на Nintendo 64 у 2000 році. Вона виділяється тим, що це найунікальніша та найбільш моторошна частина всієї серії. У вас є три ігрові дні, щоб запобігти апокаліпсису. Після кожного нового циклу ви навчитесь краще вирішувати завдання та станете більш раціональним у своїх вчинках. 

Особливістю цього рімейку є те, що він вийшов разом з ревізією New Nintendo 3DS й активно використовує C-stick для керування камерою. Однак, користувачі перших ревізій теж можуть в неї спокійно пограти, хоча керування тут може бути менш зручним. З досвіду скажу, що мені на перших ревізіях було нормально у неї грати, якогось сильного дискомфорту я не відчував.

І тут та ж ситуація, що і з Ocarina of Time — це найкращий варіант, щоб пограти в цю унікальну частину серії.

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Як ви могли зрозуміти, Nintendo 3DS це чудовий варіант для тих, хто хоче детально ознайомитись з серією ігор The Legend of Zelda і зараз мова піде про частину, яка виходила ексклюзивно для цієї консолі.

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds це класична ізометрична частина серії, головною особливістю якого є те, що головний герой тепер здатен пересуватись по різних площинах. Завдяки цьому, проходження різних головоломок стало цікавішим та складнішим, оскільки нам тепер доведеться гратись з простором. 

Взагалі, це була перша гра цієї серії, яку я пройшов від початку до кінця й отримав купу приємних вражень, через що мені захотілось пройти й інші частини.

Серія ігор Kirby

Ще однією серією ігор, з якою можна добре ознайомитись на Nintendo 3DS є Kirby. Це досить милий платформер про милого круглого рожевого персонажа Кірбі, який здатен поглинати здібності своїх ворогів.

Kirby: Triple Deluxe є чудовим представником цієї серії ігор з приємною та милою графікою. Головною нашою метою є врятування нашого будинку від величезної рослини, що простягається за небокрай. 

Kirby: Planet Robobot трішки розширює можливості нашого персонажа. У цій частині ми повинні врятувати цілу планету Dream Land від іншопланетного вторгнення. Тут Кірбі вже може залізати в бойових роботів, які теж мають власні унікальні здібності.

Kirby's Extra Epic Yarn відрізняється з поміж інших тим, що наш герой потрапляє у нитковий вимір, з якого намагається вибратись. Оскільки це новий світ, тоді й ігролад стає зовсім іншим, який має власні особливості, з якими ви будете знайомитись у процесі проходження. А ще ця гра доволі свіжа, оскільки вийшла у 2019 році й вона стала останньою, яку Nintendo випустила на цю платформу — через 2 роки після виходу останньої ревізії та через 8 років після випуску першої ревізії.

Kid Icarus: Uprising

З останньої гри, що виходила на Nintendo 3DS, ми повертаємось до однієї з найперших ігор на цю платформу.

Kid Icarus: Uprising це дуже крута гра в жанрі слешер, де головний акцент стає саме на бойовій системі. Керування тут дуже схоже на те, яке було в Metroid Prime: Hunters на Nintendo DS — усе прицілювання та головні дії прив’язані до керування стилусом на нижньому сенсорному екрані. І це буде одна з останніх ігор з таким типом керування

Сюжет розгортається навколо ангела Піта, який служить богині світла Палутена. Події відбуваються через 25 років після оригінальної гри на NES. Медуза повертається, щоб знищити людство, і Піт повинен боротися з армією підземного світу, щоб зупинити її. 

Tomodachi Life

Серія ігор The Sims є дуже популярною серед переважної кількості людей. І навіть ті, хто не дуже цікавиться ігровою тематикою хоч один раз грав у якусь частину цієї серії. Однак, чи відомо вам, що у Nintendo є своя альтернатива The Sims? Якщо ні, то знайомтесь з Tomodachi Life.

Це симулятор життя, де ви створюєте персонажів Mii й поселяєте їх жити на острів. Ви можете створити будь-кого — як і вигаданого персонажа, так і когось з ваших друзів, або знайомих. Однак, редактором персонажів зараз точно нікого не здивуєш. Вся суть полягає в тому, що ці персонажі будуть робити на острові й в цьому полягає ключова особливість цієї гри. 

Всі персонажі, яких ви створили є автономними й не потрібно постійно вказувати їм що робити. Вони вільні й у своїх рішеннях щодо того з ким товаришувати та в кого закохуватись, ви можете лише давати поради, або якось відговорити їх від чогось поганого і не факт, що вони вас послухають. По суті, ви виступаєте у ролі спостерігача і вашим головним завданням є саме спостереження за життям, яке тут відбувається. Ви можете підвищувати рівень персонажів, даруючи їм різні подарунки, закриваючи їхні потреби та граючи з ними, в наслідок чого вони будуть більш вмотивовані робити щось нове. Головний акцент тут приділений саме персонажам та те, як вони взаємодіють між собою, залежно від того, які у них риси характеру. І різні події, пов’язані зі взаємодією персонажів виглядають тут максимально цікаво, особливо якщо вони взяті з ваших друзів, або знайомих. 

На території всього острову постійно відбуваються якісь події, тут навіть є власні новини. Час та дата на острові синхронізується з реальним, тому ви сюди будете заходити регулярно. Навіть я не помітив те, наскільки часто я сюди заходжу.

Тож, усім фанатам The Sims, дуже раджу ознайомитись і з цією грою, якщо будете мати Nintendo 3DS.

Miitopia

А тепер уявіть, що всі ваші Mii персонажі потрапляють у фентезійний світ та борються з різними монстрами, щоб дійти до лиходія та здолати його. І ви все правильно зрозуміли, така гра теж існує.

Це гра в жанрі JRPG, в якій ви маєте здійснити велику подорож, щоб здолати фінального боса. Особливість саме цієї гри полягає в тому, що всіх персонажів ви можете створити власноруч, тут можна навіть зробити зовнішність для головного лиходія. 

Не менш важливим компонентом гри є взаємодія між персонажами, від якої буде залежати як і сама подорож загалом, так і хід битви, тому за цим треба дуже пильно слідкувати.

Також ця гра отримала перевидання на Nintendo Switch, де трішки покращили графіку та підняли роздільну здатність.

Shovel Knight

Shovel Knight це платформер, оформлений у стилістиці ігор часів NES (Денді), однак при цьому він відчувається доволі сучасним. Ми граємо за лопатного рицаря, і хоч спочатку це виглядає досить абсурдно, однак з часом ви не звертаєте на це уваги. Ігроладно гра найбільше нагадує Disney's DuckTales, тому якщо ви в неї раніше грали, то зможете відчути досить сильну ностальгію.

І звісно, що версія Shovel Knight на Nintendo 3DS відрізняється через свою особливість двох екранів. На верхньому у нас відображається весь ігролад, а на нижньому — додаткова інформація та предмети, для виклику яких не потрібно постійно ставити гру на павзу. 

Yo-kai Watch

Ви могли помітити, що я не оглянув ще жодної гри про Покемонів. Річ у тім, що я досі до кінця не розібрався з цією серією, оскільки вона просто велетенська і я просто боюсь порадити вам щось погане, тому мова зараз піде про його гідного конкурента.

Yo-kai Watch це гра створена Level-5, яка базується на японській мітології про йокаїв — духів, що створюють непорозуміння в повсякденному житті. Головний герой має спеціальний годинник, який дозволяє взаємодіяти з духами, коли звичні люди їх навіть не бачать. Ігроладно гра дуже схожа на Pokemon, однак тут активно використовуються усі можливості 3DS, як ось міні-ігри за допомогою сенсорного екрана під час битви та гіроскоп. 

Гра захоплює деталізованим японським містом, по якому можна вільно блукати. Завдяки цьому та акценту на японській мітології, ви зможете поринути в атмосферу японської культури.

Емуляція інших консолей

На Nintendo 3DS був випущений офіційний емулятор, який має назву "Virtual Console". Однак, ігри туди додавала сама Nintendo та поширювала їх через e-Shop. Це рішення виглядало досить логічно, однак зараз всі онлайн сервіси на цій консолі повністю закриті, тому дістати офіційно емульовану гру просто неможливо. Однак, завдяки спеціальній програмі на ПК, яка перетворює усі емульовані ігри на формат Virtual Console та модифікованій прошивці, яка здатна встановлювати різні файли, ця проблема відпадає. 

Nintendo 3DS здатен емулювати NES (Денді), SNES, Sega Mega Drive, Game Boy усіх ревізій та навіть Playstation 1. Однак й тут є свої підводні камені. Virtual Console для SNES на перших ревізіях просто не запуститься, для цього треба встановити окремий емулятор. А Playstation 1 працює лише на New ревізіях через те, що у них встановлене потужніше залізо.

Не забуваємо й про те, що 3DS має повну зворотну сумісність з DS. Ви можете навіть вставити свої DS картриджі у нову консоль й ігри запустяться без проблем. А якщо у вас немає картриджів, то TWiLightMenu здатен запустити ту ж оболонку, що є на DSi, і запускати ваші ігри звідти.

Фанатська підтримка консолі

Офіційна підтримка Nintendo 3DS припинилась вже досить давно, а онлайн сервіси припинили свою роботу у 2024. Однак, фанати тримають цю консоль на плаву, через що вона залишається досі актуальною.

Користувацькі теми

Почнімо з найменшого, а саме з тем. Раніше вони поширювались або через магазин Nintendo eShop, або йшли у комплекті з якоюсь грою. Тепер же офіційно теми ніяк не дістанеш і тут на допомогу приходить застосунок Anemone та сайт Theme Plaza.  Завдяки їм, ви зможете змінити зовнішній вигляд головного меню.

Приклади деяких користувацьких тем на Nintendo 3DS

Встановлення теми відбувається досить просто. Вам потрібно відкрити Theme Plaza на будь-якому пристрої, а за допомогою камери 3DS у застосунку Anemone відсканувати QR-код, який з’явиться на сайті. Так, ви можете завантажувати теми, використовуючи лише саму консоль, однак це не дуже зручно та швидко.

Сторонні застосунки

Окрім цього, ви можете встановлювати різні сторонні застосунки на свою консоль з одного зручного місця, яке має назву Universal Updater. У ньому ви можете знайти різні файлові менеджери, відео та аудіо плеєри, емулятори та порти ігор. І як ви зрозуміли з назви, тут же ви їх можете й оновлювати.

Неофіційний онлайн

Оскільки Nintendo припинили підтримку Nintendo 3DS, відповідно пограти через мережу ні з ким не вийде. Але це офіційно. А ось неофіційно, онлайн все ще живий завдяки сервісу Pretendo Network. Це неофіційні сервера, які повертають онлайн функції консолі. Наприклад, я зміг без жодних проблем пограти у Mario Kart 7 з іншими користувачами. Також на сайті проєкту можна подивитись на прогрес поточних функцій, які підтримуються повністю, а які частково. 

Камера

Також хочу трохи розповісти про одну дуже неочевидну функцію, особливо для консолі, а саме про її камеру. Nintendo 3DS оснащена двома основними камерами та однією фронтальною. І подвійна основна камера, ще й в консолі 2011 року, вже звучить дуже дивно, однак в цьому полягає її головна особливість. Річ у тім, що Nintendo 3DS здатна фотографувати з тим самим ефектом 3D. 

Коли 3D вимкнений, зображення на консолі здається плоским і не дуже чітким за сучасними стандартами. Однак, варто увімкнути цей ефект, як фотографія перетворюється на об'ємну і яскраву картинку, яка кардинально змінює сприйняття.

А якщо ми за допомогою спеціальної програми на комп’ютері відкриємо ці знімки, то їх можна експортувати як GIF анімацію, яка приблизно передає той самий ефект, що і на екрані самої консолі. 

На Дизаріум 2024 я вирішив поекспериментувати й зробити кілька фотографій за допомогою Nintendo 3DS. Результати виявилися досить цікавими, як на мене. Ви можете самі оцінити.

Особистий досвід використання Nintendo 3DS

Почнімо з того, як я з нею познайомився та чому вирішив її придбати. Все почалось з часів, коли я володів Nintendo DSi й шукав різні ігри та програми до неї, як мені в рекомендації почали траплятись відео про те, як ентузіасти підтримують 3DS. Мене здивувала наявність повноцінної операційної системи та бібліотека неймовірно крутих ігор, як та ж The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D. І я вирішив придбати її на свій день народження — влітку 2023. Тоді відключень електроенергії вже не було, однак я настільки зацікавився цією системою, що мені було байдуже на це, враховуючи те, що я міг пограти й на ноутбуці. 

Коли я її вперше запустив, то перше, що мене зустріло, це був ефект 3D без окулярів, який мене просто неймовірно здивував. Спочатку мої очі не розуміли, що відбувається, однак з часом я звик. Хоч й екран і виготовлений за технологією TN і дуже викривляє кольори при зміні кутів огляду, але це жодним чином не заважало зануритись у неймовірно цікаві ігри. Також я був дуже радий тому, що весь ігролад здебільшого перенесли на верхній екран, який до того зробили більшим. На Nintendo DS більшість ігор робили з головним нижнім екраном, оскільки хотіли зробити якусь механіку із сенсорним керуванням, однак це виявилось не дуже зручно.

Інший аспект, який мене здивував це графіка, різниця з Nintendo DS та 3DS просто колосальна. Коли я вперше запустив Mario Kart 7, я був дуже здивований тому, наскільки картинка стала кращою і навіть не вірилось, що така кишенькова консоль з 2011 здатна видавати щось подібне. Так, зараз графіка на Nintendo 3DS виглядає застарілою, особливо якщо ви будете дивитись ігроладні футажі на Full HD, або 4К моніторі, однак на невеликому екрані консолі, картинка буде відчуватись досить приємною.  

Однак, без недоліків тут не обійшлось. У порівнянні з Nintendo DS, яка здатна тримати заряд батареї понад 8 годин, тут автономність сягає орієнтовно 4.5 годин залежно від гри. Це мене дуже неприємно засмутило і навіть заміна акумулятора не сильно допомогла, а навіть навпаки, лише погіршила ситуацію. Однак, завдяки фізичній модифікації, яка заміняє власний порт зарядки на USB Type-C це стає не настільки критично, оскільки тепер можна грати, під’єднавшись до якогось невеликого повербанка й не переживати, що з кабелем зарядки щось трапиться, оскільки його можна легко замінити.

Nintendo 3DS до фізичної модифікації з власним роз’ємом для зарядки (зверху) та після з USB Type-C (знизу)

На завершення

Хоч стаття і вийшла досить великою, однак я все одно розповів далеко не про все, оскільки різних можливостей тут надзвичайно багато. Я б і з радістю розповів про різні онлайн можливості цієї консолі, однак вони вже просто не працюють, а розповісти про те, як воно працювало раніше я просто не можу.

Nintendo 3DS це унікальна консоль у своєму роді через досить незвичний формфактор розкладачки з двома екранами, один з яких має підтримку ефекту 3D без окулярів. Так, бували й інші пристрої з такою технологією, однак саме ця консоль стала її найбільш масовим представником. Жоден емулятор не здатен передати настільки унікальний досвід використання цим пристроєм. І я дійсно можу рекомендувати вам до покупки цю консоль, якщо ви хочете ознайомитись зі світом Nintendo, але у вас не вистачає коштів на Switch.

А якщо ви дочитали до цього моменту, значить вам точно була цікавою моя стаття. І якщо ви хочете, щоб я випускав ще статті по ігровим консолях минулого, про які ви могли не знати, можете підтримати мене гривнею, закинувши мені на банку.

А ще підписуйтесь на мій телеграм-канал, щоб не пропустити різні новини пов’язані з моїми статтями та новинами зі світу технологій.

Також, не забувайте підтримувати нашу армію, адже лише вони можуть забезпечити краще майбутнє та мир у нашій країні.

Дякую усім за увагу❤️

835
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас